Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2009

fede

Öne çıkan mesajlar

yoo hiç bi save loadım yok abi çocuk mu kandırcam arkadaşla netten oynuyoruz hemde 6.sezondayız 5.kez ligi alıcam şimdi 3 türkiye kupası 3 süper kupa falan aldm çayrek final bile göremedm avrupada van persie 29 yaşında adriano 30 yaşında geldi
listeden aldm 2sinide çok forvet almşlar oyuncular gitmek istiyodu :)
Sosyal ağlarda paylaş

open image url dersen açılıyo http://img194.imageshack.us/my.php?image=36779586.jpg link kadronun :D

ricardo faty
gojka kacar
gökhan gönül
kolarov
mesut özil
sinan bolat
ivanovic (chelseadeki) 27
saydou keita (barça) 31 yaşında geldi
yıldızlar karması gs :X
simon vukcevic geldi sezon başı 7 ye devre arasında 35 e mi ne sattm real madride :D
falanda var bu arada arda tanrı gibi oldu 30 35 teklifler yağıyo ah bide hızlı olsa arda fanım artık asdad

bu arada arkadaş realden ivan de la redi aldı 5 e sattıalr
gene real sezon ortasıdna 33 e geri aldı :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

sağ kanat çalştrdm sürekli adam çldırdı 18 gol falan atıyo
sola adam almştm o yüzden sağ çalştrdm sürekli natural falan oldu bi arada sağ kanadı ama sonra sakatlanınca falan gene normal yeşile döndü :D

balotelli yi alıyorum şuanda 23 yaşında :D:DD bnmde salı finaller başlıyo çok kritik biyerdeym ama bide oyunu arkadaşınla oynaynca netten kalkamıyo insan başından hergün sabahlıyoruz hadi hayırlısı :D netten oynamak çok keyifli ya arkadaşlarınla tavsiye ederim
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da yine de solda daha iyi değil midir? Barış'la Arda'nın yerini değiştirip işte solda arda sağda barış başlasan. Taktiklerde de instructionsta "swap position" desen o ikisine. Tutamazlar da. İkisi de hem sağda hem solda iyi olduğuna göre efsane oynarlar bence..

Ayrıca özellikleri çok kötü Barış'ın..
Sosyal ağlarda paylaş

swap positionsu ayarlıyamıyorum ama maç içerisinde kendim değiştiriyorum mesela resimdeki taktik bnm kendi sahamda kullandıgım taktik 4-5-1 oynuyorum normalde tek forvet çkıyorum orta saha kanatları falan sürekli değiştirim kendim.

bide arda sağda cidden daha iyi ya anlamsız bi şekilde 2 ayağını da kullanabiliyo zaten barş bu sene 14 maç 11 gol attığı için kıyamıyorum formu düşer falan :D hedef uefa derken uefada rakip inter elveda uefa asdasdsa
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Takım iyi de Sinan Bolat'ı sevmemiştim ben ya son oyunlarda pek iyi değildi. Zayıf kalmıyo mu kaleye?

trabzonla 5. sezonu oynuyorum, 3. sezona başlarken aldım, ilk sene epey sarsaktı, komik goller yedi, ama sonra açıldı. şimdi milli takımın birinci kalecisi, 700k $'a almıştım, fiyatı 7M$ oldu.

5 sezonda trabzon as takımından iki adam kaldı sadece, biri barış diğeri gökhan, ikisini de satamıyorum. 1 maç deli gibi oynuyorlar, 3-4 maç yatıyorlar, ama o bir maçta da döktürüyorlar. hele gökhan ünal bi acayip adam, maç boyu yerlerde sürünüyor, notu 5, son dakkada efsane bi gol atıyor, maçı 7.5la bitiriyor. alamıyorum oyundan o yüzden.

markinyos'u 25'e sattım, pişmanım.

işin garibi ligde 3.lükten, kupada çeyrek finalden ötesine geçemememe rağmen uefa kupasında yarı finalde udineseye elendim penaltılarla.
avrupa ligi biraz kolay gibi, süper ligde dökülürken avrupa liginde gruptan elimi kolumu sallayarak çıkıyorum 2 sezondur.
Sosyal ağlarda paylaş

boşta başladım oyuna.sonra adanasporla anlaştım.alcak kiralıycak oyuncu bulamadım bulsamda bana gelmediler :(.hazırlık maçlarında döktürdüm ama iş lige gelince 4 maçta 0 puan aldım ve çıktım oyundan :).ilkkez bir fm oyununda bu kadar zorlandım.ama inat ettim kovulana kadar oynuycam bakalım ne olcak.birde şöyle genç adanaspor a getirebilceğim oyuncular varsa tavsiyelerinizi alabilirim.genç olmasada olur
Sosyal ağlarda paylaş

cado said:

boşta başladım oyuna.sonra adanasporla anlaştım.alcak kiralıycak oyuncu bulamadım bulsamda bana gelmediler :(.hazırlık maçlarında döktürdüm ama iş lige gelince 4 maçta 0 puan aldım ve çıktım oyundan :).ilkkez bir fm oyununda bu kadar zorlandım.ama inat ettim kovulana kadar oynuycam bakalım ne olcak.birde şöyle genç adanaspor a getirebilceğim oyuncular varsa tavsiyelerinizi alabilirim.genç olmasada olur

ben öyle sağdan soldan duyduğum isimleri transfer etmeyi sevmiyorum (2009'da bi tek markinyos'u aldım, o da iyi çıktı hakkaten), scout'ları saldım güney amerikaya, definite purchase ve quality signing'lerden bütçeye uygun olanları topladım, iş yapanlar zaten oynuyorlar, iş yapmayanların da biraz antremanla fiyatı artıyor, bi sene sonra satıyorsun, para kazanıyorsun. Trabzonda sadece bunu yaparak 800k bütçeden 3 senede 10-12M $ transfer geliri elde ettim, yerlerine daha iyilerini bulduğum kazma umutla selçuk inanı satarak aldığım para da yanına ekstra kaldı.
5. senemde takımın bütçesi 60M$'a dayandı.

Ha adanaspor'da bunları ne kadar yapabilirsin bilemem.

Ha bi de işin güzeli, transfer paralarını aylık ödemelerle 24 aya yayarak ödemek avantaj sağlıyor, ben bugün bunu gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1, ben de öyle oynamayı severim de, dediğini küçük takımlarda pek yapamıyosun :)

Yani nolursa olsun TS göz önünde belli bi ünü reputation'u olan kulüp, oraya gelen oyuncu o yüzden ismini duyuruyo, değeri artıyo,karlı transfer yapabiliyosun da, adanasporda falan düşük takımlarda artmıyo o oyuncuların değeri (gerçek hayattan örnek, GS Bouzid'i aldı oynatmadı bile, sonra anadolu kulüplerinden birine sattı mesela. Ama bouzidi getiren karşıyaka olsa ve oynatmasa kimse almazdı :) )
Sosyal ağlarda paylaş

uzun yıllar sonra beşiktaş ile başladım , şampiyonluğun hatrına :D

ilk transfer döneminde budgetı iptal ettim çabuk başlasın dengeli olsun diye oyun. taktik de aynı mustafa hocanın taktiği.

scoutları yolladım bakalım , türk oyuncu var 1-2 tane iyi , potansiyeli olan ve mentali yüksek.

haberler devam edicek , bu akşam devre arasını görürüm herhalde :) (20 ülke - 35 lig açık. kariyer oyunu yaparım bunu herhalde)
Sosyal ağlarda paylaş

@rewendor,
eski fmler olsa yerden göğe kadar haklısın, ama bu oyunda sattığım takımlar sadece anadolu takımları değildi, avrupadan da güzel teklifler geliyor. Adam iyi oldu mu takım farketmiyor yani. Hele bi tanesi vardı, şimdi adını hatırlamıyorum, yarım sezon oynatıp yaramaz deyip satışa çıkardım (ki ümidim yoktu, 1 yıl kalmayan oyuncuyu satamıyorsun ya normalde), herife werder bremen'le betis talip oldu, şaştım kaldım.

eski fm'lerde bu özellik yoktu, yani ha deyince alamıyodun veya satamıyodun, bu fm bu bakımdan daha rahat ve güzel olmuş.
bilgisayarın yönettiği anadolu takımları bile güzel oyuncular getiriyor, "lam bu adam benim gözümden nasıl kaçmış" diye hayret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

2009 öncesi en çok şikayet edilen şeylerden biriydi transfer sistemi.. bu sene çok çok daha güzelleşti. en basitinden , tekliflere cevap gelmesi için 2 hafta beklemiyorsun. en kötü delay ediyolar. ve satılabilecek her adamı satıyorsun. değerine veya biraz daha düşüğüne.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...