Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dark Age of camelot

Hermesus

Öne çıkan mesajlar

kayip diyarlar Free Dark age of camelot serveri aciyor gerci burası ile alkası varmi bilemiyorum ama Daoc türkiye yi aciyor..benim acimdan güzel bir fikir..Daoc u deniyen su ana kadar yok ..bir devir acabilabilir..Bu kesindir Daoc Ko dan Lineage den hatta wow dan cok üstünlükleri olan bir oyun.Ben kaliteli mmo oyuncuları acısından Daoc un türkiyede tutabilcegi fikrindeyim.tabikide ilk başta Bire bir bir server olucagını sanmiyorum.eksiklikler olucakdır mutlaka ama Cesaret etmeleri ve girisimde bulunmaları sevindirici.Daoc u yapmak kolay degil..Ama yapıcaklarına eminim cünkü kendi ultima serverlarında Mondeain legacy i birebir yapan tek server türkiyede.osiye göre ayarları olan tek server.Bütün ayarları osiye cok yakın..Herkesin ezbere script copy paste yapıp server actıgı bir dönemde daoc u acma girisiminde bulunmaları ve bir ilk olmaları cidden bu işi bildiklerini ortaya koyuyor.bence eger tutarsa .ben ümitliyim yeni bir scripting yolu acılıcak sanırım.Uo scripting den sonra daoc script neden olmasın burda bir konu basligi acabiliri belkide.ben daoc un türkiyeye uygun bir oyun oldugunu düşünüyorum.Eminim karsit düşünceler olucakdır veya yeri burasi degilde denilebilir ama en yakın yer burası olarak düşündüm.ama ben kendi acimdan cidden güzel bir proje olucagından eminim.herkes ayni görüşde olmasını beklemiyorum.zaten herkes benimle aynı görüşde ise kendi fikrimin dogrulugundan süphe ederim..herkese saygılar ..Umarım cok yakında burdan Daocun acılısnı duyrurum.Kayip diyarları takip ediyorum ..uzun süredir oyun oynamıyordum daoc projesi beni heyecanladırdıgı icin burada paylaşmak istedim..
Sosyal ağlarda paylaş

mutlaka ki ben herkes gelsi ndemiyorum ama döneminin en iyi oyunu..300 kisi olursa daoc oynanır kale yi acmassin rvr acarsin oynanır..ya Knight Online bile tutuldu bu ülkede daoc Ko ve L2 nin yanında yane cok fazla artilari var..Bu bir girisim oalrak kabul edin ve öyle bakin ..bu arada Daoc un scriptlerini çözebilicek nitelikde adam cok az herkes ugrasamaz cok ciddiyim kök resmen..bence olmaz tutmaz demekdense bekleyip görmek lazim.ya tutulursa ve sevilirse.Ciddi bir potansiyel yakalarsa.mesela daoc daki pvp sistemi su an wow da bile yok .aoc derseniz pvp sistemi hic yok.adamalr pvp sistemi olamdan acmislar warhammer deseniz bekleniliyor.o arada Free türklerin oldugu bir server daoc serveri cok iyi gelebilir.KO gibi hic bir alt yapısı olmuyan pvp sistemi benim acimdan rezalet olan bir oyun tutuyorsa daoc u insanalra tanıtırsan cok rahat tutar diyorum.unutmayinki daoc Büt tür oyunların efsanesidir.ben bu isi kıvırıcaklarını sanıyorum.Su yönden bakilmalidir türkyiede oyun söktörü cok geride.Bu bir atılımdır yane degişik ufuklar sunmak gibi bişi degişik pencerelr acmak.ayrıca herkesin maddi durumu elvermiyebilir orjinalinde oynaması icin bir fırsat olabilir adam cok istiyordur bu oyuna girmek nasip olmamıştır free si acılmıstır girer oynar bu yönden de bakmak lazım diyorum :)..snn nasıl acti ultimayi..Kimsenin frp oyunalardan haberi yokdu o dönemlerde.yani toplasaniz 500 kişi vardir türkyiede sonra cıg gibi büyüdü.Daoc da bir devir acabilir diyorum ben.Bu tamımıyla iyi niyetli bakış acısı ile yazdigim görüşlerimdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Burada link vermek gerci kendi linkerli var offical linki kural dışımı bilmiyorum ama..yanlışbişi yapmak istemem.o yüzden kayip diyarlarin sitesinden konu dışında yaziyor nasil girilecegi oraya bakarsan iyi olur aciklamişlar hatta bende nasil girilir nasil bagalnilir konusunda yardim basligi actim..Oradan bakarsan daha saglıklı olabilir cünkü cidden burada yanliş bişi yapmak istemem..

herneyse yukarıda yazılanlara ek olarak.Dedigim gibiBu bir evre olabilir.yane Daoc Cidden 9 senede olsa 10 senede olsa Türkiyede hic denenmedi ve bu işe kalkıştıkları icin kd yi destekliyorum.Belkide cidden dogru işler yaparlar .yane Destek veririsek bir yerlere gelinebilir ki Swg nin de elimatörü cok yakında yolda cikiyor..Kd nin owneri ile konusutugunmda swg nin de elimatörünü deneme amacli acabilecegini belirtti.ya ne kadar güzel işte ultimadan baska elimatör bilmiyoruz ko L2 de var ama yeterli degil.ultimada gelinen nokta icler acisi ama dedigim gibi böyle karekterli oyunlarla kaliteli bir kitleye ulaşılanabilir.Kücümsemekdense hiç denenmemiş bişiye girişen yetenekleri kazanmalıyız diyorum..kim bilir tamamen motoru ve mantıgı bize ait bir oyunumuz olabilir ileride..bunlar cıraklık dönemleridir belki.şevkini kırmadan yapan arkadasların dogru yola dogru düşünmesine yardimci olabiliriz diye düşünüyorum cok fazla polynacilik gelebilir ama size hersey böyle ufak ufak basliyor büyük düşünüp ufakdan adim atmak lazım diyorum.ben Seviniyorum..Free daoc serverimiz olucagina ..Snn nin ilk acildigindaki serverin hali ni herkes bilir sanirim adim basi bug kaynıyordu ve kimsenin hiç bişideyden haberi yokdu..Snn acmasaydı belkide bu kadar oyunlar hakkında bu kadar kişi bilgi edinmiyecekdi.Daoc da belki bazı kesimlerin bakiş acisini degiştirir neden olmasin..

ilgilenen arkadaslar..kayip diyarlarin sitesine girsin veya nasil girilir diye merak edenler oyun hakkindada geniş bilgi edinibileceginiz subforum hazirliyorlar daoc icin türkcelestiricekler.Ayrıca En içerikli ultima ML versiyonu bilgileride mevcut questleri dungeonları yeni itemları acikliyan bilgilendirici konular var.tavsiye ederim..ML versiyonunu merak edenler icin
Sosyal ağlarda paylaş

Dwinz said:
daocun zılyon tane free serverları var. üstüne turkıyede ilk açan mixtir. bilenler bilir zaten siteyi sephi falan. gerçi stabil bişey yapıp rayına oturtamadılar ama iyiydi ilk zamanlar.

Mix deki acilan Direk yapılmıstı 10 gün bile acik tutamadilar cünkü ne max biliyordu daocun nasıl bir oyun oldugnu nede baskasi rezaletti.Cünkü girdim baktim.Bu sekilde default acilacagini hic tahmin etmiyorum cünkü plato'nun bu oyunu uzun süre oynadigini biliyorum.Aynı zamanda kendisi bilgisayar mühendisi.bir ara mix dede coderlık yaptı.Mix shot em up oyunlarında iyi bir portal.Script gerektiren hangi oyun varsa hep zayıf kaldılar.Ultima serverları daoc ve benzeri oyunlarda hep eksik ve yetersiz kaldılar.Yukarıda yazdım ben daoc u mixin actigini ama beceremediklerini 10 gün bile acik tutmadiklarini yazdım.hatta girip bakmiştim.Dünyadaki bütün moblar birbirne daliyordu.hiç bir şey calişmiyordu.vendorlar calişmiyordu trainerlar yokdu.berbat durumdaydı.Daoc ile alakası yokdu o serverın.max kötüdür mix kötüdür demiyorum yetersiz kalıyorlar.MMORg oyunlarında teknik oalrak coder ı yok kendiside bilmiyor oyunları bilmiyince kötü şeyler cikiyor ortaya.Adam nasıl yapsın daocu hayatında hiç oynanamış ne nasıl rvr alanları nasıl bilmiyorki.nasıl yapıcak bunları ? script den nasıl ayarlıaycak.her oyunun kendine has code sistemi vardir.çözdün diyelim oyunu bilmiyorsan nasıl yapıcaksın neyi nasıl ayarlıyacaksın ?..Bütün bunlar etken.su anda ultima ML serverları var mix in.hiç bir questi calişmiyor ML de hersey questler üstüne.ML aos gibi degilki.aos da default da acabilirsin.ML de imkansız bu servera hiç bir ayar yapamadan yane spell weawer skili ayarlamassan calişmiyor mesela.Mix in su andaki uo serverı cok kötü zaten 1 online bile yok.orası baska bir konu.ben birebir olmasada ilk başta catacomps eklentisi olucak bir daoc dan bahsediyorum.trainerları calisan rvr si olan bir daoc dan...ilk kurdukdan sonra zaten bir 3 ay gecmesi lazım yerine oturması icin.yane adam gördüklerini fixliyecek göremediklerini oyucunları takip ederek fixliyecekler.belki alcemy de sorun vardır nasıl biliceksin oldugunu kasıcak birisi öyle cıkıcak ortaya.yane.ben bu işi kıvırıcaklarını düşünüyorum cünkü serverı yapcıak adamla birlikde uzun süre daoc oynadık.oyunu cok iyi biliyor.Bu acıdan bakıyorum..yinede düşüncelerine saygı duyuyorum.Cünkü tanımadıgın icin haklısın ön yargılarında.bence acilsin bir .eger daocu seviyorsan gelirsin bakarsın.Biraz oynarsın baktin ki gayet dengeli ve bişiler yapmışlar devam edersin destek veririz işte fenamı .yane sana bir zararı olmaz DAOC gibi efsane olmuş bir oyunu birlikde oynarız zevkimizi cıkartırız..herkese saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:
GenceKsK said:
senelerdir daoc un free serverları varki ...

valla benim haberim yoktu :S şöle sağlam dolu bi daoc serverı biliyosan söylersen sevinirim bide nasıl edinicez neler yapmamız gerek client vs vs. anlatırsan dahada çok sevinirim bbide rep veririm

msn adresini yolla bana programlarını atıyım sana daoc u indirdikten sonra 2 tane program yüklüosun önüne 30 - 40 tane free server acılıyo
Sosyal ağlarda paylaş

birşeyin iyisini oynamak istiosan para vericeksin.bedava olan ve full türk olan ( 13-15 doluşucaktır) bi server hiç bi zaman tutmaz.oynanmasına oynanır ama kalitesini şimdiden dşünebiliyorum.ben uzun zaman daoc oynadım.ilk cıktıgı zamandan beri oynadım.ve o atmosferi o ortamı gordukten sora ustune para verseler yine oynamam bu şekilde.cogu kişide oynamaıcaktır.ama daoc un ne oldugu tam bilmeyen yeni nesil gençlik bundan faydalanıcaktır tabiki.server boş kalmaz.

dunyanın en iyi oyunu olsun.herşey cok mukemmel olsun.yinede bu şekilde free serverlarda oynanmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hermesus said:
...Uo scripting den sonra daoc script neden olmasın burda bir konu basligi acabiliri belkide...

sunun haricinde uzaktan yakindan alaka kuramadim ben paticik bolumuyle bu yazilar arasinda, buradan kurdugum alaka da kel oldu biraz, o bakimdan yolluyorum DAoC bolumune. neden? var cunku oyle bir bolum patide

ama illegal/free server olayina nasil bakar oranin modlari bilmem, sonrasi onlarin karari

ben olsam cazip bakmam ama bilmiyorum nedir ne degildir
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...