Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş AB oyuncularının Türk Statüsünde oynaması için ...

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

Beşiktaş AB üye ülkelerinin oyuncularının ülkemizde Türk Statüsünde oynaması için Fifa ya başvurdu.Dünyanın en seçkin 8 Avukatla çalışan Beşiktaş Giunti nin Türk Statüsüne girmesi için çalışmalara başladı.
İspanya da Nihat yabancı sayılmıyor.İspanya statüsünde oynuyor.
Eğer dava olumlu sonuçlanırsa artık kadroda istenilen kadar yabancı oyuncu bulundurabilecek takımlar.

Bence güzel birşey ama Türk Futbolunun önünü kapayacaktır.Henüz Futbolumuz gelişmedi avrupa da böyle değil İtalya da istenilen kadar yabancı oynatılıyor ama adamların futbolu çok gelişmiş.Olumlu yanları kadar birçok olumsuz yanlarıda var.[signature][hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Fener de bi ara yurtdışı kökenli toplam 9 oyuncu vardı :) Gurbetçilerde dahil artık bu kural çıktıktan sonra ne olur belli olmaz.
Anadolu Klupleri ile 3 büyüklerin arasında uçurum farkı olur artık.Çünkü avrupa dan ucuz oyuncu almak kolay değil.Hele AB üyesi ülke oyuncuları[signature][hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Mantığını anlamadım ben olayın.. Nihat olayı tamamen farklı. Türk futbolcusunu AB statüsünde oynatmak için dava açıp kazandılar orada.. Biz şimdi AB futbolcusunu Türk statüsünde mi oynatıcaz? Saçma ama futbolumuz için zararlı olayına katılmıyorum. En azından 3 büyük takım artık transfer yapmak için Gençlerbirliğine, Samsunspora, Antep'e 10'ar milyon eurolar dökmez, daha fazla ve kaliteli transfer yapma olanağı bulurlar..
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış düşünüyorsun bLaq Türkiye de 3 büyük klupden başka takım yok Trabzonda artık bitti.
Sen anadolu kluplerine para dökmessen onlar nasıl gelişicek? Türk futbolu nasıl gelişecek?
Herkes gidip avrupa nın 2. liglerinden topçu bulucak yetiştiricek ama Türk milli takımına bi yararı olmayacak.
Fox İngiltere yi bırakıp İskoçya ya geçmesinde en büyük neden buydu.
Adam "Futbolcu bulmakta zorlanıyorum" dedi ve gitti.
Bizim futbolumuz henüz gelişmedi.Ama bunu bi sınırda tutabilirlerse güzel olur.[signature][hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

Ya türkiye de böyle kurumlar oldukça hiçbir anadolu klubu başarıya ulaşamaz.
Fenerin-bjk yada gs nin yaşayacağı bi şampiyonlukla federasyona medyaya giren paranın haddi hesabı olmazken
diğerlerinin yaşayacağı pek bişeyi etkileyemeceği için önleri kesilir
Orası ayrı konuda.
Ama mesela yeni genç Türk Yıldızlar nasıl çıkabilecek?Eskise oranla daha az zaten çok fazla genç yetiştiremiyoruz.Kalecimiz bile yok doğru düzgün.Ben olsam toplarım iyi futbolcuları baktım bi kaç eksik var yedeklerede avrupa da güzel bi araştırma yapar bulurum koyarım 3-5 tane Türk oynatırım.Onlarda zamanla silinir gider.
İtalya İngiltere İspanya bunları yaşıyor şu anda ama adamların futbolu gelişmiş bizde pek bi ilerleme yok.[signature][hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

bence cok mantikli, neden cunku ilerki zamanlarda avrupa birligine girmek uzere olan bir ulkeyiz, eger biz AB statusundeki oyunculari ulkemizin statusunde oynatirsak, yurtdisindaki lejyonerlerimizde ayni uygulamadan yararlanabilir? Bakin size en guzel ornek, Tecrubesiz Valdes sadece Ispanyol olup normal olarak Ispanyol Statusunde oynadigi icin Rustu yedek kalmak zorunda oluyor.[signature][hline]- never too old to learn!
Quaxis | Dmx
Sosyal ağlarda paylaş

Bu kural bize yarar ama tüm anadolu takımlarınıda ligden siler ve ligde heyecan falan kalmaz bence.[signature][hline]Dynamick'ten bombalar ve Azmodai'de katılıyor!
su cocuk biskuvileri varya eti bebe
hastayim
bende seviyorum
Antimodes 15 şubat 2004 Pazar Saat 04:21'de Irc'de demiş ki:
ben oğlancıyım
tunca hadi
Holy

Sosyal ağlarda paylaş

bence guzel olur..ligden falan da silmez anadolu takimlarini onlarda alabilecek sonucta,avrupa'da oynuyor diye oyuncular daha pahali degil ki..genc ve parlak oyuncu bulmaya calisacak herkes sonucta..[signature][hline]Azmodai, 02 December 2003 16:01 tarihinde demiş ki:
you have a very kara baht young padawan...
Sosyal ağlarda paylaş

anadolu takımları genç ve parlak oyuncuları kapışırken Fenerbahçe ve Beşiktaş (galatasaray yok çünkü onların alacak pek parası yok) zaten yıldız olan oyuncuları toplıycaklar ve bu takımlarda birer stam, birer thuram, birer totti, birer hoydonk vb. olacak. Eh bunlara karşı hangi genç yeteneği koyarsan koy tutunamaz. Örnekleri şampiyonlar liginde görülüyor senelerdir.[signature][hline]Dynamick'ten bombalar ve Azmodai'de katılıyor!
su cocuk biskuvileri varya eti bebe
hastayim
bende seviyorum
Antimodes 15 şubat 2004 Pazar Saat 04:21'de Irc'de demiş ki:
ben oğlancıyım
tunca hadi
Holy

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 03 Nisan 2004 11:47 tarihinde demiş ki:
artik be$ikta$i brakmanin zamani geldi demektir..

eger boyle bir harekete kalki$iyorsaniz, turk futbolunu iyiden iyiye topraga gozleri acik gomuyorsunuz demektir..

Katılıyorum çünkü bu kural ingilterede falan var ama zaten onlar doymuş ülkeler
Onların futbolu en üst düzeyde daha ne kadar gelişebilirki
Türkiye daha bi ingiltere seviyesine gelemedi
Ayrıca bu kural kötü fakat ondanda kötü olan bi kural her sene yabancı sınırı bir azalıcak
Seneye 5 olucak mesela
Bence şuan oldukça mantıklı 6 yabancı
Böyle kalması gerekir teker teker düşerse türkler tamamen birbirine kalır sınır kalkarsada türk futbolu ölür
Sosyal ağlarda paylaş

said:
nonos, 03 Nisan 2004 11:51 tarihinde demiş ki:
Katılıyorum çünkü bu kural ingilterede falan var ama zaten onlar doymuş ülkeler
Onların futbolu en üst düzeyde daha ne kadar gelişebilirki
Türkiye daha bi ingiltere seviyesine gelemedi
Ayrıca bu kural kötü fakat ondanda kötü olan bi kural her sene yabancı sınırı bir azalıcak
Seneye 5 olucak mesela
Bence şuan oldukça mantıklı 6 yabancı
Böyle kalması gerekir teker teker düşerse türkler tamamen birbirine kalır sınır kalkarsada türk futbolu ölür

Bence 5 yabancı iidir ve turkiye abye girene kadar ab statusundeki oyuncuları yabancı statusunden kaldırmak cok sacma!!![signature][hline]Beşiktaş diyerek sana yüz vurduk siyahın yanına beyazı koyduk yıllardan beridir hep seninle olduk Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 03 Nisan 2004 12:47 tarihinde demiş ki:
bu olay olmazsa türkiye liglerinin gelişeceğini düşünmüyorum. yani önce ingiltere gibi oturalım sonra yaparız yanlış bence. çünkü böyle asla bir ingiltere bir itayla bir ispanya olamayız.

sen bi o ulkelerin gecmiş basarılarına bak ondan sonra neden biraz gelişmemiz gerektigini tekrar dusun kardesim...[signature][hline]Beşiktaş diyerek sana yüz vurduk siyahın yanına beyazı koyduk yıllardan beridir hep seninle olduk Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye nin Romanya liginde hiçbir farkı yok.
Bizim Federasyonlarımızı Merkez Hakem Kurullarımızı Bülent Yavuz Haluk Ulusoy gibi çapulcular yönetirse
Edirne dışında hiçbir turnuvaya gitme şansımız olmaz.
Bu kadar para şikenin döndüğü bir lig ne kadar kaliteli olabilirki?[signature][hline]bla bla bla ...

Sosyal ağlarda paylaş

raid3r ii diosunda bak simdi ornegin biz ab statusunu kabul ettik ama hala yurtdısında turkleri ab statusunde kabul etmeyen ulkeler war orn. rustu hala yabancı sayılıyor...
Ama turk oyuncular nasıl gelişecek yuksek seviyelere cıkacak ama dersenki ligin kalitesi artacak boylece yurtdısında turkiye tanıtılacak ve turk oyunculara ilgi artacak dersen bu kısmen dogru olabilir ama garantisi yok :D[signature][hline]Beşiktaş diyerek sana yüz vurduk siyahın yanına beyazı koyduk yıllardan beridir hep seninle olduk Beşiktaş sen bizim herşeyimizsin!!!
Sosyal ağlarda paylaş

türk oyuncular yerim garanti diyip yan gelip yatmicaklar. gelişecekler. nasıl ki avrupada dahi olmayan trabzonun oyuncusu gökdenizle juventus ilgileniyorsa diğer türk oyuncularla da ilgilenecekler.

şu anki durumda doğru düzgün yetenkli olmayan bir adam bile nasıl olsa takım yabancı hakkını harcayamaz diye yan gelip yatabiliyor kendini geliştirmeyebiliyor.

yabancı sınırı kalkarsa bu öncelikle türk oyuncuların yerlerinin sağlam olmadığını gösterecek ve daha çok çalışacaklar. 2. olarak yabancı hakkı dolu diye mecburen türk oyuncu almak zorunda kalmayacak büyük kulüplerimiz. dolayısıyla eşek gibi kazık yemicekler. ve bugünki trabzon yönetimi gibi lige asılan biz oyuncularımızı satmicaz zihniyetinde olmayan takımlar mecburen lige asılacaklar. çünkü futbolun ticaret yönünde geri kalarak yarışma ve rekabet kısmına kalacaklar mecburen ellerinde oyuncular olunca.

tıpkı romanyada olduğu gibi(önce gs sonra bjkdeki romenler dolayısıyla çok yakından takip ediyorlar ligi) yabancılar türkiyeye geldikçe türkiye daha sık takip edilen bir lig olacak. bundan dolayı da zaten eskisine nazaran çok daha fazla çalışmakta olan türk futbolcular avrupada daha çok rağbet görecekler.

büyük kulüplerimiz sırf rakibimiz almasın gelsin dursun kenarda yabancı hakkı zorladığında oynatırız diye genç yetenekleri alıp çürütmeyecek.

ha yine yetenekli türk futbolcuların peşine düşülecek. ancak asla tek olmadıklarını bilecekler. her zaman alternatif olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...