Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Legendary Bow goes to a Rogue! "Drama"

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

Konuyla ilgili yorum yapmak dururken birbirlerine ayar verdiğini sanan ''pro'' oyuncular görmek çok hoş. Drama Queen potansiyeli taşıyan bazı şahıslar için özel bir bölüm yapıp, bunları hergün belli saatlerde post bazlı kapıştırmak paticik için alternatif bir forum oyunu olabilir.

Birbirlerine armory verip orgazm olurlar falan hoş olur yani.

Neyse...

Konunun açılış amacı ve konu hakkında söylenmesi gerekenler o kadar basit ki.

- Özellikle legendary itemlar için her guild bir prosedür uygular bunun gereğine uyulur. Warglaive'leri ele alalım. Çoğu guild önceliği roguelardan yana kullanır ve ilk düşen parça için dkp harcattırır. Ardından diğer eşi düşersede seti tamamlamak üzere bu ilk parçayı alan kişiye gider. Basit bir örnek bunun gibi çok farklı prosedürler var bu guidlere kalmış birşeydir. Bow hunterlar tarafından kullanılan ana silahtır. Bir warglaive hunter tarafından alınabilseydi nasıl ziyan olurdu değil mi ? Aynı durum burada da geçerlidir...

- Birkaç KJ killine imza atmış bir guild bile yeri gelir wipelarla yüzleşmek zorunda kalabilir. (Örnek: WWI 2008de olanlar Nihilum vs KJ eğlencesini görmüşlerdir.)

Ama son derece basit hatalardan dolayı oluşan wipelar ama ufak hataların yol açtığı %1-2lik sinir bozucu wipelar. O veya bu şekilde guilde ve hala devam eden raidlere katkısı olacağı bilinen bu silahı stat bazlı kullanmaktan öteye gidemeyen bir rogueun ellerine vermek ahmaklıktır.

1- http://www.wowhead.com/?item=34334
2- http://www.wowhead.com/?item=34196
3- http://www.wowhead.com/?item=32336

Bir hunter bu silah sayesinde raid içindeki ortalama %7'lik hasar oranını ''en az'' %1 kadar artırabilmektedir. Peki ya rogue ?

- Trial sürecini tamamlayan her oyuncu guildin bir parçasıdır. Duygusal yaklaşamazsınız. Guild Masterınız drama düşkünüyse böyle olaylar yaşanır bu da guild yönetiminde zaaflar doğurur ve geleceği belirsiz bir guild olmaktan öteye gidemezsiniz.

- Hunter gibi çok bulunan bir classa mensup hiçbir veteran oyuncusu olmayan bir guild zaten başlı başına bir çelişki zaten. Rogue guildin site dkp TS gibi işlerini yapıyormuş ve anlaşılan masterın arkadaşı. Sanırım bu düşünceyi önceden guildle paylaşmış olmalı ki diğer hunterlar guildden kaçmış aldıkları 2 kişide durumun bilincinde gelmiş olmalı, hiçbir hunter bu durumu kabul edemez. Tabi bu benim duyduklarım doğrultusunda yaptığım yorum.

- Kişisel tartışmalarıda bırakalım artık hakikaten iki taraf açısından da seviyesiz ve sevimsiz duruyor, gerek yok buna.

İyi geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

Nessarien, son derece güzelce aklı başında açıkladığın için teşekkür ederim.

*Taa ilk mesajımda dediğim gibi bir guild keyfiyetle, GM şuna güveniyor falanla işlememeli. GM birini sevsin ya da sevmesin, belli başlı "evrensel" kurallar var, ki bunlardan biri de ana silahın yardımcı silahlardan üstün olması.
Ranged class için ana silah bowdur bu yüzden bowun ilk olarak ranged bir classa verilmesi gerekir.
Melee class da daha sonra düşenleri alabilir elbette.
Tabi hunterlar trial olsalardı durum değişebilirdi.

Her neyse, yazdıklarına katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Silahın rogue'a sağladığı avantaj hunter'a olan katkısının yanında absürd tabii ki. Burada tek öenmli olan hunterlar trial mı değil mi, eğer üyesiyse hunterlardan daha çok dkp veren almalı.

Diğer bir önemli nokta; Silah işe yaramaz olacak. Progresse falan katkısı kesinlikle olmayacak mesela, adamlar zaten KJ farma almış.

Hunterların guild içindeki statüsü de çok önemli. Mesela aylarca guildta kalıp güven telkin etmeyen insanlarsa onlara verilmez.

Lakin yerini haketmiş bir oyuncuya vermezsen mis gibi legendary item'ı olay çıkar, kimsenin öyle GM'e saygısı kalmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

yani birsey diyecem simdi de baggiodan ayari almayalim. e bu kadar konustunuz da hic mi bu konunun acilis sebebi olan forum linkini okumadiniz? yok ben olsam boyle yapardim soyle yapardim da bi kim kimdir necidir okusaydiniz. trial gibi bir durum yok ortada. ne idugu belirsiz yeni kisilerde yok. kucuk bir guild, alt, friend vs.. ranklar yok. sadece raid yapan adamlar duruyor guildde.

rogue eski uye, cl hatta. hunterlar xrealm apply yapip 4 ay once gelmisler. iste 3 aydan fazla bir sure hic bir raid kacirmadan gelmisler. geldiklerinde muru progressmis. her ne kadar brut gear & dps chk olsada swpde ki kilit ve en zor 2 boss progressinda olmuslar. guilde kabul edilip "member" olmuslar. member memberdir arkadas. 10 ay once de olsa 1 ay once de olsa budur yani. guvenme gibi bir durum olamaz. o zaman guvenmiyorsan adami member yapmazsin. adi ustunde trial, adam gecmis raidlere kacirmadan gelip ispat etmis kendini.

itemda hunter tagi yok. zaten wotlk oncesi gonul almak icin koyulmus oyuna. drop rate cok yuksek. tag olsa ciddi anlamda bu item bosa gidecek, 10 hunter olsa bile gidebilecek kadar yuksek drop rate. simdiden hunterlarda oldugu icin roguelara gitmeye basladi bile. dusunun ki 5 ay sonra neler olur. tag olmadigi icin ilerde roguelara ve warriorlara gider dolayisiyla bosa gitme gibi bir durum olmaz.

warglavie oyle degil. drop rate daha dusuk ve 2 parcadan olusuyor. 1 kisi icin en az 2 drop lazim. raiddeki tum roguelarda, warriorlarda set olsa bile offspec gitme ihtimali de var (prot warrior). 1 senede tek drop alanda gorduk (nihilum). ama daha warglavie in bosa gittigini ne gordum ne duydum.

sonucta item progress in meyvesi. ne kadar zevk icin, veya sadece o boss un olumunu gormek icin yaparsan yap, ondan dusen o itemi istersin. 3 kiside ayni derece raid yapmis, gm ise hunter a ait olan itemi rogue "arkadasina" vermis.
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle saçmalık...
Ha burda yapılan da "zenginin malı züğürdün çenesi yorar" misali 11 sayfa yazı yazılmış helal olsun :D
Neyse efendim kalkıp da "bow'u hunter'a verme rogue'a ver" gibi bi mantığı savunmaya gerek yok. Burda KJ kesen guildin başındaki insan loot dağıtmayı bilmiyorsa /gquit!
bence olay bizim mankenlerin yaptığı gibi... ne olursa olsun bi halt karıştırıp magazine çıkmak, kendinden söz ettirmek... Anlayacağınız guildin biri ünlü olmak istemiş ve legendary bow'u rogue'a vermiş.

/klavyede insan gibi yazamamak ftl :<
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sonucta item progress in meyvesi. ne kadar zevk icin, veya sadece o boss un olumunu gormek icin yaparsan yap, ondan dusen o itemi istersin. 3 kiside ayni derece raid yapmis, gm ise hunter a ait olan itemi rogue "arkadasina" vermis.

İşte o durum böyleyse GM'in eşşekliği var, guild disband lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

bize ne ya o 2 hunter düşünsün

The reason the Bow was awarded to Analogkid was due to both of the Hunter's in the raid being new to the guild. Albiet a "hunter" weapon or not, Analogkid has been with the guild since the very first Karazhan kill. Is it a Hunter weapon.... maybe. But that is our 7th Kil'Jaeden kill and will not be the last. We have 5+ months left to farm this pixelated boss for more Oranges.

Gratz Analogkid.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:
Hiçbir aklıbaşında rogue hunter varken ben bow'u isterim ben isterim diye ısrar etmez.

Ediyorsa bencildir, gerizekalıdır, o sezercik filminde babam çok zengin. Eşeğin sırtına binicem vurucam kırbacı diyen çocuk gibi şişman ve çirkindir.

Bittiği yer burasıdır eşit şartlar altında. Hunterlar trial değillerse alırlar bu wep'i.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...