Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Harry Potter and The Half-Blood Prince

progamer

Öne çıkan mesajlar

Kojiroh said:

Demin izleyip geldim ve açıkçası çok da özelliği olan bi film olarak görmedim açıkçası. Puan verecek olsam 10 üzerinden 6 falan verirdim.
Film beni çok da heyecanlandırmadı açıkçası, en önemli spoilerları çoook önceden duymuş olduğumdan olabilir :p Ama yine de genel olarak durgun geldi bana. Daha fazla Hermione, daha fazla kapışma, daha fazla heyecan beklerdim.

Half blood prince olayı adam gibi açıklanmadı. Tamam kimin olduğunu öğrendik ama; ne demek ki bu yani, ne blood'ı ne half'ı ne prince'i?
İlk filmden beri Draco'da "evil" olma potansiyeli görmüyodum, hala da görmüyorum. Aksine, bi şekilde Harry'nin yanına katılabilir diye düşündüm bi an.
Snape'in Kurtlar Vadisi'nin ilk zamanlarındaki Polat Alemdar tarzı bi adam olduğunu tahmin ediyorum; iyi bi amaç uğruna bilerek ve isteyerek kötülerin arasına katılmış biri. Bu ne kadar doğru bilemiyorum ama.
Şu Hogwarts'a yapılan saldırı 2dk gösterildi bitti (Dumbledore'un ölümünden sonra). Oraya buraya bi şeyler attılar, Hagrid'in evini yaktılar falan, hemen bitti sonra. Bu muydu bütün film boyu planlanan şey? Daha büyük olaylar olmasını bekliyodum.

Film bende kitapları okuma isteği doğurdu ama çok vakit lazım ki onu da bulamıyorum şu sıralar pek. Bundan önceki filmler kitaplara yeterince sadık kaldıysa, direkt 6. kitaptan başlasam olur mu ki? Madem filmde biçok detay atlanmış, 6'dan başlayayım dedim.
Bi de merak ettiğim şu, saydığım maddeler 6. kitapta iyice açıklanıyo mu?

Harry Potter kesinlikle okumaya degecek bir yapit, filmlerle falan alakasi yok cidden cok guzel, otur oku bence hepsini.
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

closet -> tualet LOL ötesi yok..

aynı zamanda

kitabın sonunda dumbledore un öldüğü sahnede, normalde harry gorunmezlik pelerinin altındayken dumbledore ona "Stupify" atıp stun'lamıo muydu? film versiyonunda Snape gelip "şşşş" yapıo harry'ye, yukarı çıkıo, öldürüo, diğerlerine söylemio bile.

son kitabı okumayan bakmasın

bu bence tam bir Snape aslında iyi spoiler'ı ve kitapta böyle değil diye hatırlıyorum

abi kitabiokudugumdan actim ama eger boyle bisey varsa, bunu yapan yonetmene de, izin veren J K Rowling'e de cakayim ya.

kitapta

7. nin sonunda Snape olene kadar ogrenemiyorsun iyi oldugunu.

Allah belalarini versin tum olayi bitmis o zaman 7. kitabin.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitapta Türkçe'ye doğru düzgün çevirilen şeyleri de kullanmamışlar.

kitapta "şaşırtma" olarak geçen büyüye "kafa karıştırma büyüsü" demişler. İnsan okurken sıkılır, nefesi yetmez nasıl büyü ismi bu be =D Şaşırtma yazsaydınız işte be kardeşim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fly said:

öeh yazık etmişler hakkaten

-Deno- said:

Ha bu arada,

Voldemort'un müritlerine Ölüm Yiyen diyorduk yav biz, nasıl olur da kalkıp Ruh Emici diye çevirmişler bütün filmdeki o bölümleri

dementorlara ne karşılık bulmuşlar peki ? izlememiştim de.

Bu filmde Dementor'lar ile ilgili hiçbir şey yoktu. Dublaj yapan kişilere Ruh Emici daha karizmatik gelmiş heralde, bir kere bile Ölüm Yiyen lafı geçmedi filmde.

Bu arada Penth'in de dediği gibi, Harry Potter'ın kitap serisini bitirmemiş biri iseniz bu filmi izlememenizi tavsiye ederim. Hiç olmazsa 6. kitabı okuyup öyle izleyin filmi. Harry Potter serisi kesinlikle defalarca okunmayı hakeden, J.K Rowling'in hayalgücünün önünde şapka çıkartılması gerekilen bir kitap serisi çünkü. 40 yaşında gelsemde açıp tekrar tekrar okurum kitaplarını, böyle bir olay işte bu Harry Potter. Filmleri kitapları kadar başarılı değil belki ama gene de HP olsun çamurdan olsun dedirtiyor izleyince.

Filmden birkaç not daha düşeyim bari,

Kitabın en can alıcı noktası, şüphesiz en son bölümlerde olan olaylardır Melez Prens'de, buranın yönetmenin kendi kafasına göre çekilmiş olması ve Rowling'in duruma el koymamış olmaması üzücü. Dumbledore'un Harry'i Görünmezlik Pelerinin arkasında Petrificus Totalus büyüsüyle Ölüm Yiyenlerden korumaması, ölmeden önce Dumbledore ve Ölüm Yiyenler arasında geçen diyaloglar, Harry'nin alt taraftan bütün olan biteni görmesi, Snape'in yanına gelip ' şşş ' çekmesi ve daha sonra kalkıp Ölüm Yiyenlerin yanına gitmesi ve tabi ki Hogwarts'daki o muazzam savaşın hiç yaşanmaması. Açıkcası şu son bölüm tam istediğim gibi yapılmış olsaydı film'e başarılı diyebilirdim, ama son bölümün bu kadar değiştirilmiş ve kırpılmış olması filmi vasat ve başarılı arasında bir yerde bırakmış. Onun dışında bir tane Quidditch maçı gösterildi, onda da sadece Ron'a yoğunlaşılmış. Harry'i Arayıcı olarak Snitch kovalarken görmek güzel oluyordu halbuki filmlerde. Onun dışında Kovuk sahnesi yönetmen tarafından eklenmiş, kitapta bu tip bir bölüm yoktu diye hatırlıyorum. En azından Kovuk yanmıyordu yani. Bir de yine son sahnede Dumbledore'un cenazesini görmeyi bekliyordum, Harry'nin gelecek planlarını ortaya koyduğu bir bölümdü çünkü. R.A.B'ı atlamamaları ise iyi olmuş, onu da göremeyebilirdik.

Sosyal ağlarda paylaş

2 kez izledim bu filmi kitapla bi alakam da yoktur aslında

Yazılanları okuyunca üzüldüm gerçekten çünkü 10 üzerinden 4 lük bir film çekilmiş.Aşklı film olsun denmiş o bile karışmış mesela o giny mi ne o hatun ilk biriyle öpüşüyür sonra harry nin ayakkabılara (FOOT FETISH FEVER !)saldırıyor sonra öpüyor sarılıyor en son sahne de çıkmanıza bişey demiyor ron deniyor ulan diğer çocuğa noldu

Hermonie ron da öyle ortada kalıyor.Ayrıca Ron denen adam bütün filmi kurtarmış o da olmasa hiç çekilecek bi film değil gerçekten savaş sahneleri çok kısa ve denildiği gibi adam ben melez prensim diyor bitiyor yakışmamış bu seriye kısaca
Sosyal ağlarda paylaş

cidden çok rezil ya ilk filmi izlediğimde iksir kısmı niye yok demiştim en son felsefe taşına giderlerken lan demek o atladıkları kısmı öpüp başımıza koymamız lazımmış adamlar resmen önemli olan herşeyi atladılar ve önemsiz olan herşeyi filme koydular. acaba ilerde extended çıkartır satarız die mi yapıyorlar anlamadım aynı kitaptan tamamen farklı bir film çıkartılabilinir
Sosyal ağlarda paylaş

Of çok sıkıldım filmde ya. Önceki filmlerin hepsini beğenmiştim. Bu cidden rezildi. Hayır olay biyere de bağlanmıyo. Öpüşüp duruyolar.

Kitapları okumadım da, bana saçma gelen bu Harry vatandaşı 4 sene boyunca bu okulda hiç mi bi halt öğrenmedi? Ezik ezik 2 tane büyüyle mi kavga ediyo milletle. Onlar da hep sekiyo zaten rakipten :D Hadi tamam saldırı/savunma büyüleri öğrenmedi falan diyelim de, eleman başka bişey de yapmıyo ki. Maganda gibi hogwards bahçesinde volta atıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...