Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

babam ve wow

aritra

Öne çıkan mesajlar

said:
Kredi kartları, yaygınlığı ve güçlü altyapısı sayesinde gerçek hayatta olduğu gibi sanal dünyada da en çok tercih edilen ödeme aracı olmuştur.

Fiziki olarak kredi kartının POS cihazından geçmesini gerektirmeyen işlemlerde, ki bunlar telefon/mail order ve internet işlemleridir, kredi kartı numarası ve son kullanma tarihi bilgilerinin alışveriş için yeterli olması işlemlerde yüksek sahtecilik riskini de beraberinde getirmektedir. Bankamız, 3374 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği anket ile internet üzerinden alışveriş yapmayan kişilerin %37’sinin kredi kartını güvenli bulmadığından alışveriş yapmadıklarını belirtmeleri de güvenli bir ödeme sistemi ihtiyacının önemini açıkça ortaya koymuştu.

Bu nedenle Garanti Bankası kredi kartlarının mevcut yapısını bozmadan ve kart sahiplerine mümkün olduğunca ek yük getirmeksizin hem alıcı ve hem de satıcı açısından tam güvenlik sağlayabilmek için neler yapılabileceği araştırıldı. Ürünün yaygın olarak kullanılabilmesi için bir taraftan alışverişlerin tam güvenliğini sağlarken diğer taraftan kolayca edinilebilmesi ve kullanımının mümkün olduğunca kolay olması amaçlandı. Özellikle kredi kartı olmayan ancak internetten alışveriş yapmak isteyen gençlerin ve firmalarına ait business kredi kartları olmadığından İnternet alışverişlerini rahat yapamayan şirketlerin de ihtiyaçlarının karşılanması hedeflendi.

Mevcut kredi kartı işleyişini bozmadan kart sahibinin kontrolü dışında kredi kartı ile işlem yapılmasının önüne geçmenin en kolay yolunun kredi kartının kullanılabilir limitinin kontrol altına alınmasıyla sağlanabileceği düşüncesiyle proje başlatıldı. Kartın rahatlıkla ve kolayca ama sadece kredi kartı sahibi tarafından değiştirilebilmesini sağlamak ve kredi kartının şubeye gidip başvuru formları doldurmaya ihtiyaç duymadan kolaylıkla alınabilmesine de olanak tanınması istendi.

Tüm bu farklı ihtiyaçların karşılanabilmesinin aynı temel çalışma prensibi üzerine oturtulmuş iki farklı ürün ile gerçekleştirilebileceği kararlaştırıldı.

Kaynak: http://eticaret.garanti.com.tr/icerik/goster.asp?c=9&t=m

Babana bu yazıyı ve orada yer alan diğer bilgilendirme yazılarını okut onada bişey demez herhalde :) Yani bu kartın numarası ve bilgileri daha farklı oluyor ve limitini sen alışveriş öncesinde belirleyip bu kartı yaratıyorsun ve alışverişin bittikten sonra ortada birşey kalmıyor. Bu işlemi telefonda da yapabileceğin gibi internet üzerinden de internet bankacılığı şifrenle yapabilirsin. Zaten wow iyi bir güvenli ödeme alt yapısına sahip. Şuana kadar milyonlarca insan sorun yaşamadı sizde yaşamazsınız ama baban madem pimpirik bu konuda bu yazıyı ona okutursan belki kafasındaki soru işaretleri ortadan kalkar. Umarım yardımcı olabilmişimdir, bol şans.
Sosyal ağlarda paylaş

Prepaid kartların illegali falan yoktur yurtdışından geldi diye.

Türkiye'de Coca Cola da satılıyo. Yurtdışından isterseniz 1 koli tutar getirirsiniz. Bakkal Osman amca da "ben satıyorum onu" diye size isyan edemez. Aynı şey.

Blizzard'ın Aral'a yönlendirmesinin sebebi yasa değil ticari kaygılar. Aral'dan o kadar para almışlar Türkiye satım hakını devretmişler, ona yönlendirmek zorundalar.

Türkiye'de bilgisayar, elektronik ve konsol sektöründe başta dağıtım-fiyat belirleme kısmı çok kafasız. Ülkenin alım gücü avrupaya göre çok daha düşükken anlamsızca pahalıya satıyorlar.

O zaman ben prepaid kartımı da avrupadan amerikadan toplu alırım, kimse de tek bir şey diyemez. Zaten yasal olarak da deme hakları yok.

200-250 dolarlık konsollara burada 1000 ytl verecek kadar gerzek değiliz tabii. Orjinal konsol oyunu alacaksak 20-30 dolarlık oyunlara burada 150 ytl vermek aptallıktır.

Prepaid kartlar da bunlar gibi dikkat edip elden geldiğince ucuza ve güvenilir olarak kapatmakta fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

WoW oynamasa da çeşitli oyunlar oynar benim babam bilgisayarda.

Taa 95'te Red Alert çıkmıştı hangimiz daha önce bitiricek diye yarışmıştık adeta. Geceleri kalkar oynardı, en sonunda dayanamadı işten izin aldı oynamak için falan.

Bunun dışında hani internetten poker king okey falan gibi basit oyunlar oynar.

StarCraft'ı bitirmiştir RA gibi.

Bir ara Age of Kings oynuyordu acaip.

Football Manager'a sarar gibi oldu ama sonra çok bağlanacağını anlayınca kurtardı baştan kendini.

Bir de Zuma falan gibi küçük oyunlar oynar tabii.

Oynamanın yanısıra arada ben WoW ya da başka bir oyun oynarken de oturur izler. Adamın kafası da basar böyle şeylere bayağı. Yani 10 dk izler ve 10 dk da çözer oyunu. Hatta bak şöyle yap falan diye tavsiye falan verir.

Memnunum babamın bilgisayar oynamasından ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
WoW oynamasa da çeşitli oyunlar oynar benim babam bilgisayarda.

Taa 95'te Red Alert çıkmıştı hangimiz daha önce bitiricek diye yarışmıştık adeta. Geceleri kalkar oynardı, en sonunda dayanamadı işten izin aldı oynamak için falan.

Bunun dışında hani internetten poker king okey falan gibi basit oyunlar oynar.

StarCraft'ı bitirmiştir RA gibi.

Bir ara Age of Kings oynuyordu acaip.

Football Manager'a sarar gibi oldu ama sonra çok bağlanacağını anlayınca kurtardı baştan kendini.

Bir de Zuma falan gibi küçük oyunlar oynar tabii.

Oynamanın yanısıra arada ben WoW ya da başka bir oyun oynarken de oturur izler. Adamın kafası da basar böyle şeylere bayağı. Yani 10 dk izler ve 10 dk da çözer oyunu. Hatta bak şöyle yap falan diye tavsiye falan verir.

Memnunum babamın bilgisayar oynamasından ben.

Bu baba nerden alınıo ya bende 1-2 tane istiorum bunlardan
Sosyal ağlarda paylaş

Julifton said:
Başlığı okuyup babamı wow oynarken düşündümde bir an gief enchant pliz!

Aman ya babalar anneler amcalar felan uzak olsun mümkünse bilgisayardan hatta teknolojiden. =)

Konuyla alakası yok biliyorum ama bi düşünün babanızın wow oynadığını =) Resmen kabus gibi!

BABA OVERAGRROYA DİKKAT ET!
Sus! Babayım ben!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...