Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bekareti Evlilikte Bozan Kız

Dev

Öne çıkan mesajlar

Sazan avı başlamış, bereketli mevsim valla.

Dev said:
ben küpe taktığım için laf atan berberi dikkate almıyorum, onların da ne işi var bakire olmadığı için laf atan erkeklerle?

Sen de olta mı atıyorsun yoksa Lappi laplandde falan mı yaşıyorsun? Bizimki gibi baskın ataerkil bi toplumda çok yüzeysel bi yorum olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel söylüyorsun da gece bi türbanlı yanında erkekle dolstıgında rana kız ama bir bası acık kız erkekle dolasndıgında kasar oluyor.Çoğu insana göre aptalca evet ama bu ülkede aptalca olan şeylerden cok aptal insanlar var.Sen hiç gece yarısı kız arkadaşını evine bırakırken kavga ettin mi? Ki bu verdiğim örnek şehir merkezinde yaşanıyor.Kaldı ki iki insanın evlilik dısı birleşmesine zina gözüyle bakan zihniyet hat safada.Okul acıp kafa yapılarını değiştiririm diyorsan yardımcı olmaya gelirim yanına ama acı gerçek bu belki İst. belli bölgeleri daha rahat ya da değil ama farklı şehirlerde farklı olaylar yaşanmakta bilmem bunları da görmekte misin?
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
abi o kişinin çeversini bilemessin, nasıl bi ortamda yaşadığını etrafındaki insanlara karşı sorumluluklarını. Herkes işte o kadar özgür düşünemior zaten sorun orda. Toplumun çoğu bu kısıtlama içersinde. sen istediini yaparsın ailen bişey demez ama başka bi insan için aynı şey geçerli olmayabilir. !

collectivism (td) vs individualism (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

ara tartismalari hiç okumadan fikrimi soyleyip gidicem,
tamamen kizin tercihidir, hiç bi şekilde yargilamaya kimsenin hakki yoktur.
evlenmeden vermeyene bagnaz, verene kaşar diyemezsiniz.

sonucta bi tercihtir, karisilmaz.

ben sevişmek icin evlenmeyi bekleyemem derseniz, ona gore hatun bulursunuz, (ona gore demek kaşar demek degil, o düşüncede demek)
yok ben bakire bi kizla evlenicem derseniz, ona gore kiz bulursunuz. (bakir olmayan bi erkegin de bakire kiz istemesi kadar igrenc bi durum yoktur ya neyse)

benim kendi fikrim ise,
biyolojik bi zardan ibaret bişeyin benim namusumu belirmelede bi ölcüsü yoktur, kimseyi ilgilendirmez benden baska.
bi insan icin canimi verebilecek duruma gelirsem birgun, beraber olabilirim, ama o insanin benden hiç ayrilmamasini isterim, artik adina evlilik denir sanırım.
yani dongu ilginc
bir ömrümü beraber gecirebilecegim bi insanla yasamak isterim, ama bu evlenmeden vermem demek degildir. biraz karisik evet.
Sosyal ağlarda paylaş

nereye kurtuluyor ya her kızı barda discoda tanıştığınız kız gibi zannediyorsunuz.
Ne aileler var nasıl kurtulsun kız.Zırt pırt töre haberi sizde görüyorsunuz.
Bu putu bırak yıkmak yerinden bile oynatamazsınız Türk toplumu yıllardır namusu iki bacak arasına dayandıran bir toplumdur.
Eşlerimiz kızlarımız herzaman bizim namusumuz olmuştur.

Böyle şeyleri konuşmaktan sıkılmıyor musunuz? Bugunde olmayacak yarında 2100 de de
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:
dory said:
, ama o insanin benden hiç ayrilmamasini isterim, artik adina evlilik denir sanırım.
.

işte. evliliğin garantisi de yok ki artık . Katolik değiliz bişey değiliz. Evlenirsin sonra boşanırsın.

yok sen beni yanlis anladin işte
hani benim soylemek istedigim ölene kadar eşim olsun isterim
(resmi koca anlaminda degil)

of, bi ömrü onla gecirebileyim ve bundan zevk alayim, oyle bi insan
Sosyal ağlarda paylaş

=) tmm güzelde hadi bunları ''kurtarılmış bölgelerde'' yapabilirsin bir derece ama bu ülkenin abzürtlüğü vatan millet sakarya derken namus bilmemne diye sayıklarken kendi öz oğlunu cinsel istismar eden akabininde kendisi hapise cocugu ise devlet gözetiminde ailesi ile birlikte (ne kalırsa artık) aile terapi seansına giden , başı türbanlı namuslu dinine (kendince) bağlı olan türbanını kendi odasında erkek arkadasının yanında cıkarırken tuvalete gittiğinde bağlayan,bakireyim olmaz deyip anal seksten taviz vermeyen bacılarımız, bir kafede sırf yüzüne bakıyor diye ahanda bana vuruldu diyen delikanlılarımız var. Osman abi falan bunların arasında en az karın ağrıtanı.Bu gerçekleri ne yapacağız.
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:
Mortis said:
dory said:
, ama o insanin benden hiç ayrilmamasini isterim, artik adina evlilik denir sanırım.
.

işte. evliliğin garantisi de yok ki artık . Katolik değiliz bişey değiliz. Evlenirsin sonra boşanırsın.

yok sen beni yanlis anladin işte
hani benim soylemek istedigim ölene kadar eşim olsun isterim
(resmi koca anlaminda degil)

of, bi ömrü onla gecirebileyim ve bundan zevk alayim, oyle bi insan

tamam anladım şimdi =)
Sosyal ağlarda paylaş

asinanyavuz said:
Letsgetthesunshine said:
Kaldı ki iki insanın evlilik dısı birleşmesine zina gözüyle bakan zihniyet hat safada.

Evlilik dışı ilişkinin adı zina ki? Kelime anlamı o yani.

Anlatmak istediğim günah kavramı. Kime göre neye göre? Adem ile Havva beraber olurken imam mı kıydı nikahlarını? Yani beraber olmak ile zina kelimesinin kullanmanın arasındaki farkı belirtmek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

o gercekler sen değilsin cevren belki i yere kadar, ya kendini kanıtlayıp cevreni iknaa ediceksin, ya sana uygun bir cevre üreticeksin, ne yaparsan yap bi şekilde insanların baskı ve şiddet görmeyeceği bi ortam yaratmaya calışıcaksın.

ha ayrıca ben böle seviyorum dieye guneydouyu değiştirmeye gerek yok, orda insanlar mutlu huzurluysa ne ala.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada 1) sevgili diyanet işlerimiz zinayı, evlilik öncesi ilişki olarak tanımlamıyor, parfüm sürmek zinadır başlığındaki diyanetin 2. açıklamasına bakabilirsiniz, yanlış hatırlamıyorsam.

bu arada 2) neden erkeklerde verdi olmuyor da kızlarda oluyor? zamanında tabulaştırılmış da ondan, bişiyi saklarsan, gereğinden çok değerli olur. aman onlar böyle diyerek nolcak, aynen devam edecek bu zihniyet

bu arada 3) e peki napacaz bu toplumda? erkek ve kız ayrı ayrı hayatını ve fikirlerini göz önünde bulundurup ona göre kararını verecek. hesapda bilinçli olan bize de saygı duymak düşecek, evlenmeden veya gerdek gecesinde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...