Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Last Samurai

dogan-slx

Öne çıkan mesajlar

of ya Bursaya gelmedi

Edit: Gelmiş :-)[signature][hline]Aket Atum

Barbarlık insanlığın doğal halidir.....Uygarlık ise olayların gelişimi sonucu oluşan anormal halidir..... Ve barbarlık hep kazanacaktır!

[Bu mesaj Aket-Atum tarafından 06 February 2004 10:57 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kimi Tom Cruise için gitmiştir, kimi Tarihi film diye, kimi de Vurdulu Kırdılı film diye gitmiştir..

Ama ben direk Samurai var diye gittim.. (Kill Bill'e de öyle)
baya beğendim aradığımı buldum filmde..

ama arkamdaki "cık cık cık" diyen kadınlar ve
yanında "aa onlar ne, hmm ninja galiba, evet evet öyle olması lazım, öff adam iyi dövüşüyor 5 ninjayı aldı, tabii len adam onların lideri sonuçta"cı veletler olmasa daha bir tat alcaktım ama filmden başım ağrıyarak çıktım hala da ağrıyor..

Kendime not: bir da filme gideceksen yanına balyoz da götür, insanların suratını dağıtırsın rahatlarsın...[signature][hline]Kenderleme, 01 February 2004 00:29 tarihinde demiş ki:
öyle rezalet yüzsüz vatan haini insanlarız yani biz..
Sosyal ağlarda paylaş

daha güzeli var bill-boardlarda,
Türk Samuray
çift bıçaklı oynar başlıklı kara saplı!

yakında ben de film çekecem "Kill Bill-boards" diye[signature][hline]Bir sana hasterim, bir de sabah uykusuna...

Yılkı atlar oynaşırken bozkırlar sarsılırmış...
[bu kalp şu tarihde BabacumMostors tarafından sevmekten vazgeçirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

o kadarda hoşuma gitti diyemem
kötü film değil ama beklediğimden boktan çıktı
bi kaçtane üzüntünç yer bi kaç savaşta soundtraklı gaz sahnesi
oldu bitti[signature][hline]fizban, 25 January 2004 22:15 tarihinde demiş ki:
saygısızlık yaptıysam böyle (:() üzülüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ekşi sözlükte bir takım şeyler yazdım film hakkında. burada da aynı şeyleri söyleyeceğimden, hiç kasmadan direk ekşi'deki yazdıklarımı yapıştırıyorum buraya:

konusunun gayet akıllıca seçilmiş olması ve özellikle hollywood film endüstrisi tarafından fazla işlenmemiş oluşu sebebiyle gidilmesi gereken bir filmdir. bunun yanında, görsel zenginliği, müzikleri ve savaş sahneleri de bu filmi sinemada izlemek için ayrı birer etkendirler.

ancak bütünüyle bakacak olursak bu filme, kesinlikle eksi puan vermekte yarar vardır. bu filmin, yine bu tarz destansı ve kült olmuş filmlerle karşılaştırılması abes kaçar. filmin kotardığı en büyük nokta olan konusu, çok daha güzel işlenebilecekken, sanki biraz gişe kaygısına uğramış. nasıl vardık bu kanılara? filmin senaryosunun ve kurgusunun sinemada izlenmesi gereken bir film için gayet geri planda kalışından ötürü.

açıkçası hem senaryo, hem de kurgudaki çoğu eksikliklerden dolayı(berbat demiyoruz. ancak böyle sansasyonel gelen, böyle iddialı gelen bir film için çok vasat seviyedeydiler. ben bunu açıkçası senariste mi, yoksa yönetmene mi yedirsem karar veremedim.) akademiye hak vermemiz gerekir.(gerçi çeşitli yan dallarda aday olabilirdi. kostüm, görsel hedeler, vs.. lakin aday olan filmleri bilemediğim için çok fazla yorum yapamayacağım.) abartılmaması ve oscar için şans verilmemesi gayet yerinde olmuş.

amerika hedelerine gelelim. şahsıma filmden çıktıktan sonra, sadece bu filme bakarak a.b.d. hakkında ne düşündüğümü sorsa idiler, şu cevabı verirdim: yerlilere yaptıkları unutulmamalı, tarihin kanlı sayfaları arasında yer almalıdır.
gerçekten anlamamakta direniyor ve filmin net olarak neresinde amerika propagandası yapıldığını merak etmekteyim. şimdi bu son samuray türk olsaydı, türk propagandası mı olacaktı? nasıl yani diyor ve susuyorum.

filmin konu ettiği dönemi doğru düzgün yansıtmadığına dair dile getirilebilecek eleştirilere de şöyle cevap verelim: böyle bir iddiası bulunmamakta.

ancak derinden verdiği, japon kültür ve değerlerini vermiş midir? bence layıkıyla vermiştir. özellikle disiplin öğretisimi iliklerimize kadar işletmiş, onur nedir ne değildiri çok güzel bir şekilde anlatmıştır bu film.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...