Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

trgamer

Masticore

Öne çıkan mesajlar

çok fazla emek ve vakit gerektiren bir iş. sürekli update edilmesi gereken, gün içerisinde yeri gelince sayısız kez güncellenebilitesi olaiblecek bir site hazırlamak şart. ben yazı yazarım diyerek yalnızca önüne bir yazı verildiğinde yazı yazmayan, aktif olan ve ilgilenen yazarlar ve yöneticiler gerek. kolay iş değil yani. o yüzden genelde bu tür işler hep bir heves olarak başlanıp yarım bırakılır. cidden gerçek manada bu işi yapmayı planlıyorsanız, beni de dahil edin diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız mumu'nun dediği doğru.. ciddi çalışılacaksa, şirket gibi ciddi yaklaşılacaksa (kâr manasında değil, çalışma manasında şirket gibi diyorum) kesin varım.

ancak ciddiyet ve mutabakat şart. "ben yaptım oldu" ile "amaaan sonra yaparım" olayı her şeyi bitirir. her gün en az 2-3 saat kastırmak gerekecek. bunu bilerek düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bende varım zamanım bol iyi derecede de ingilizcem var.Oyun yazarlığı için oyungezer dergisinede bir yazımı götürmüştüm ama fazladan yazara ihtiyaç olmadığı için kabul etmediler. 3. sınıf iletişim tasarımı öğrencisiyim her türlü yardıma hazırım yeterki ortaya ciddi ve kaliteli bir site çıksın.
Sosyal ağlarda paylaş

valla zaten "hadi şimdi başlıyoruz" diye olmaz bu işler. adam gibi girecekler, "okul var ama ben şimdi yapmasam" demiyecekler sıralanır. konuşulur, tartışılır..

ancak ondan sonra olur.. ama yazan adamdan çok bu tür işlere girmiş bi lokomotif gerekli. o gelirse olur hepsi.. ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle hakikaten bi lokomotif bulunursa dediğin gibi güzel bi etki yaratabilir. fakat sitenin tasarımından tut işlevselliğine kadar etkileyici düzeyde olmalı ki böyle bi lokomotif bulma şansımız olsun. ciddi bi proje olduğunu bilmek ve insanlara da gösterebilmek lazım kesinlikle. fikir var da konuşulası şeyler bilmiyorum toplantı yapılması falan lazım. keza dizayn için de tartışmalar olur kesin.

bir de ben şöyle olması gerektiğine inanıyorum, çekirdek yazar kadrosu olur, senenin her döneminde yazı yazabilecek insanlardır, dediğiniz gibi okul var şimdi yapmasam diyenler de kadroda dururlar vakit buldukça yazı gönderirler. fakat kadroyu çok genişletmek de ipin ucunu kaçırır.
Sosyal ağlarda paylaş

efendime söyleyim riglous'dan pek mantıklı bir öneri geldi. onun da izniyle mesajını alıntılıyorum.
said:
Internet bolumunde Dev yeni bir site haberi verdi. Daha cok oyun yapimi ve teknolojilerine yonelik. Yine baska bir arkadas forum acti, oyun yapimi uzerine yogunlasacagini soyledi.

Niye siz de onlara dahil olmuyosunuz? Duzgun bir network yapmis olursunuz, hem link paylasimi olur, hem sistem hazir, hem de aradiginiz lokomotif olur size...

dediği son derece doğrudur ve mantıklıdır. hani bu iş olacaksa bu gibi bir projenin yan dalı olarak başlaması çok daha uygun olacaktır. Keza hayata geç(e)memesi veya yayın hayatının kısa sürmesi halinde dahi esas projeye ekstra bir yük, sıkıntı getirmeyecektir. dahası işlerini ciddiye alan birileri elbette şu an için dağınık duran buradaki kitleyi kendine getirecek lokomitif görevini yerine getirecek ve hatta poposunu kaldırmayanları tokatlayacak kırbaç vazifesi olarak part time çalışacaktır.

elbette diğerlerinin de görüşlerini aldıktan sonra bu iki gruptan -bizi kabul edebilecek olanı kimse- birine baskı yapılması gerektiğini düşünmekteyim swh
Sosyal ağlarda paylaş

cengizhan11 said:
trgamer in sucu yok artik oyle eskisi gibi deyil oyun piyasalari sanirim video oyunlarin altin cagi geride kaldi ::o

deli misin sen? oyun piyasaları hiç bu kadar büyümemişti

senede 40 milyar dolarlık bi pazar haline geldi sinemayı falan zorlayacak ilerde deniyo. sen ne diyosun..

internet hızlandı millet artık inceleme okumak yerine demosunu indirip bakıyor ya da direk korsanının torrentini indirip kendi gözüyle deniyor puanlıyor oyunu.

onun dışında oyuncu kitlenin ingilizcesi git gide artıyor, yabancı çok daha zengin kaynaklardan faydalanıyolar..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...