Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kısa film/ ses efekti yardım yarına kadar acele yardım lazım hem

Drall

Öne çıkan mesajlar

şimdi ilk sorum, kısa filmlerde kullanılan müziklerde telif hakkı gibi bişey söz konusumu?

sonra bu fragmanlarda kullanılan "duduf duf duduf" efektini nerden bulabilirim

elektrik cızırtısı, cama tıklama gibi efektler lazım. cama tıklamayı kendimzde kaydederiz ama elektrik cızırtısını mesela nerden bulabilirim? böyle sesleri içeren bi site varmı acaba?

bide son olarak, vtunneldan girilmiş youtubedan bi vidyo indirip ondaki sesi görüntüden ayırmak suretiyle kullanabileceğimiz programlar zincirini bilen varmı acaba?
Sosyal ağlarda paylaş

herkes bende oynucam dedikten sonra senaryoyu çok değiştirdik üstüne öyle bişey ortaya çıktı çektik =) bidaha yazcaz ama senaryo buseferkinde ekip kalabalık olmucak bide aklımızdaki senaryoya güveniyorum da, ağustos gibi arkadaş gelince çekicez umarım bi engel çıkmazsa. o youtubedaki kısa filmlere de benzer senaryosu o tarz olcak =P

edit: gerçi bu verdiğim sadece fragman daha, filmi de ağustosta tamamlıcaz yani

edit2: buarada ciddi kısa film beklememek lazım çünkü senaryoyu yazmak için oturduğumuzda amacımız abzürt komedi yazmaktı :D
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:
drallcım seni baska bi siteye yönlendiriyorum.
bu konular hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin.
www.aftereffects.tr.cx

çok teşekkürler valla şu eğitim şeysine hakikaten ihtiyaç vardı, arkadaşın afedersiniz götü çatladı programı çözüpte bi iki efekt vercem derken :D benim pcde yer olmadığından yükleyemedim ama bişeyler silip yüklücem bikaç gün içinde ben de başlıcam montaj işi nasılmış diyerekten. montajlayan eleman da anca bukadar efekt kullanabilmiş işte gördünüz =)

Burax said:
Selam gözel olmuş ama bir yerde yazı okunmuyor çok hızlı geçiyor
+hangi programı kullandınız editlerken?
+http://www.grsites.com/sounds/ bu site harbiden sağlammış :)

adobe premiere kullanıldı
o yazıda arkadaşın artık gecenin bi yarısı son kez yaptığı montajdaki bi dikkatsizlik hatası :D "Size bir film çektik" yazıyo orda, bikaç arkadaş öyle bizim film çekme planlarımız varken hadi bi film çekin de izleyelim falan diyodu da ona hitaben bişey =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...