Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sacmalık

rainfall

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:
Sanıyorum ki bu başlığı açan ve ona destek olan arkadaşların ilk mmorpg deneyimler age of conan.. Bütün bugüne kadar çıkmış mmorpglere bakın ilk 5-6 ay boyunca bugdan geçilmez. Bazılarında bu buglar çok büyük ve oyunu oynanmaz hale getirebiliyor, bazılarında ise daha ufak ama rahatsız edici olabiliyor. Örnek vericek olursak, ne kadar wowdan örnek vermekten nefret ediyor olsamda şu an piyasanın gurusu olduğu için ondan veriyorum. Oyun çıktıktan sonra yaklaşık 1-2 ay boyunca ve bütün closed ve open beta boyunca oyundaki bütün fear engineler unbreakable'dı ve diminish yoktu. Bu demek oluyor ki, sen o kadar skill kasıp, timer kullanıp poponu yırtıyorsun ve bir warlock sana fear attığı anda 30 sn karakterinin kontrolunu kaybediyodun ve bunu defalarca yapabiliyordu.

Bu olay yüzünden ben kasamın power tuşunu kırmıştım, aynı şekilde frost shock diminishleri de çalışmıyodu, sanırım oyunu bilenler bunun ne demek olduğunu anlayabilirler. Uzun lafın kısası bütün mmorpg oyunlarında denge ve bug problemleri yaşanır, alışıla geldiktir, beklendiktir. Eğer siz sanıyoduysanız ki ben parasını verdim bana mükemmel oyun vericekler hiç hatasız, sorunsuz, mükemmel dengeli, siz mmorpgden anlamıyorsunuz demektir. Ki age of conan tamamen farklı bir olay. Adamların oyunu erken çıkardığını herkes biliyor, siz bunu bile bile aldıysanız elinizi taşın altına koydunuz demektir. Eğer bilmiyoduysanız araştırma yapmadan oyun alıyosunuz demektir.

Sonuç olarak, olduğu ve olacağı budur. Forumlarda amaçsız ve gereksiz 123*12 tane flame başlığı açarak oyunun düzelme sürecini hızlandıramazsınız, veya burdaki oyuncuları oyundan soğutup funcom u çökertmezsiniz. Amaçsız şekilde sinir bozarsınız sadece, bölüm yöneticisi neden izin veriyor anlamışta değilim. Başlık tamamen yıkıcı, hiçbir yapıcı tarafı yok. Oyun eleştirmenin adabı vardır, sizin ki öldürmek, ezmek.

Madem oyunu alırken araştırma yapmadan aldınzı ve hiç mmorpg önceden oynamadınız, o zaman bu hatanızı forumlarda bilgisiz ve amaçsızca başlık açarak tekrar etmeyin. Ara verin, başka oyunlar oynayın fix gelene kadar, o da mı mantıklı gelmedi, accountunuzu satın.

Bu forumlarda herkesten çok ben oyun eleştirmeyi seviyorum belki, bakınız warhammer başlığına gördüğüm hiçbir hatayı boş geçmem, olsun böyle olsun demem, ama yapıcı eleştiriyle veya yıkıcı eleştiriyle, sizin yaptığınızın hiçbir alakası yok. Bu bilğiniz flame. Gereksiz, anlamsız. Uğraş bulun kendinize.

Dostum gayet guzel ve saygı cercevesı ıcınde yazmıssın bu acıdan tesekkur ederım..

Bana gelınce lıneage guıldwars daoc ve wow oynadım. Age of conan da bu yasadıgım hayal kırıklıgını oyun cıkmadan once hem arastırmalarım hemde duyduklarımın cok abartı olmasıydı. Oyunun betasındada oynadım.

Sonuc olarak bu thread altında bıraz geyık muhabbetı yaptık. Bunun kımseyı rahatsız etmemesı gerekıyor bız kımse ıcın kısısellestırmedık. Oyunu alacak ınsanlarında bızden cok etkılenecegını de dusunmuyorum. Oyun zaten yok saattı bulunmuyor hıc bır yerde.

Dedıgım gıbı bu oyun beklentılerımı henuz karsılamadı umarım bır kac ay ıcınde duzelır bende oynamaya devam ederım...
Sosyal ağlarda paylaş

Thebestfb said:
Warghammer said:
Thebestfb said:
Patıcık forumları oyundan daha eglencelı.

Forever Pati!!!

Bence en eğlenceli sensin.Umarım büyüdüğünde düzelirsin.Geçmiş olsun.

Olayı neden kısısellestırıyorsun kı?
Fıkrımı solemısım ya saygı goster yada terket.

Sen acaba bu konuyu açıp alakasız geyikler yaparak oyunu oynayanlara ne kadar saygı gösteriyorsun da saygı bekliyorsun.
Zaten açılan konuların büyük çoğunluğu AOC şöyle kötü böyle kötü.AOC yi beğenmeyen hemen gelip aoc kötü diye konu açıyor.Bir bakın sayfaların yarısı AOC ye vurma konusu dolu. Nedense insanlar wow u koruma ve AOC ye saldırma konusunda yarışa girmiş durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

Thebestfb said:
Sonuc olarak bu thread altında bıraz geyık muhabbetı yaptık. Bunun kımseyı rahatsız etmemesı gerekıyor bız kımse ıcın kısısellestırmedık. Oyunu alacak ınsanlarında bızden cok etkılenecegını de dusunmuyorum.

geyik yaoacaksan garbage var altta orada konuş buraya bu oyun için girenleri sizin saçmalıklarınızla uğraştırmayın

al sana geyik bölümü

http://forum.paticik.com/list.php?62

çileden çıkaracaksınız adamı illa ya BEĞENMİYOSAN OYNAMA demekki rahatsız ediyomuş dimi?? senin burda geyik yapman oyun kötüyse oyunu güzelleştirmicek
.
Sosyal ağlarda paylaş

Ultıma ,lineage ,guıldwars, wow oynadım.
Aslında bu oyuna arkadaslarımızla buyuk bı ıstahla basladık.
Guııld kurduk, lvl kastık ,para kastık ,guıldı tıer 1 sevıyesıne cıkardık.
Ama oyun soledıgım durumlardan dolayı beklentılerımızı karsılamadı.
Oyunun dınamıgı kalabalık olmayı gerektırıyo.Buda benı sıkıyo cunku hıc bısey yapamıyosunuz.
Zaten ılgısızlıkde son noktayı koydu benım ıcın.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:

atlardan cast yapılacak ve ok fırlatılacak denilmişti.

necro hide iken pet göndersin yoksa necro hide olmadan pvp serverda yaşama şansı yok

pvp demek karşı karşıya geçip kıpırdamadan kombo çekmek değildir.eğer öyle olsa idi barbarian charımın karşısında guardian bile duramaz.(tek combo 3000 damage veriyor ve 4 kombosu var:)).pvp yi bilmediğini healer claslardan ve kaçıyorlar demenden anladım.pvp istiyorsan git Guild Wars oyna pvpyi öğrenebilirsin.nasıl kaçılır nasıl skiller kitlenir v.s.

edebiliyorsunuz?

1.pvp yı bılen arkadasım .150 goldluk bınegı almıs bı caster gorunce belkı fıkrın degısır.
2.Ewt pvp yıde bılmıyorum .Ayrıca guıld wars da ırenc bı oyun.
3.Healerdan kacmıyorum sanırım sen ole yapıyosun.Ben hıc bı savastan kacmam sonuna kadar savasırım.butun classlarlada pvp yapmaya calstım.dengesızlık var pvp de .sen bunu anlamıyosan yapcak bısey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

rainfall said:

3.Healerdan kacmıyorum sanırım sen ole yapıyosun.Ben hıc bı savastan kacmam sonuna kadar savasırım.butun classlarlada pvp yapmaya calstım.dengesızlık var pvp de .sen bunu anlamıyosan yapcak bısey yok.

Hahaha kaçmam ne demek ya taktiksel geri çekilmek desek yapacakmısın yani :)
Bi kere ben kaçmam demek pvp yapmayı bilmiyorum adamın karşısında dururum tuşlara spamlarım allah ne verdiyse demek sonra da kazanamayınca pvp de denge yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bogachan said:
rainfall said:

Hahaha kaçmam ne demek ya taktiksel geri çekilmek desek yapacakmısın yani :)
Bi kere ben kaçmam demek pvp yapmayı bilmiyorum adamın karşısında dururum tuşlara spamlarım allah ne verdiyse demek sonra da kazanamayınca pvp de denge yok :)
Bıre bırde bı dps class ın healer kacması bana sacma gelıyo .bole taktık bana uymuyo .
Sosyal ağlarda paylaş

rainfall said:
odiflame said:

atlardan cast yapılacak ve ok fırlatılacak denilmişti.

necro hide iken pet göndersin yoksa necro hide olmadan pvp serverda yaşama şansı yok

pvp demek karşı karşıya geçip kıpırdamadan kombo çekmek değildir.eğer öyle olsa idi barbarian charımın karşısında guardian bile duramaz.(tek combo 3000 damage veriyor ve 4 kombosu var:)).pvp yi bilmediğini healer claslardan ve kaçıyorlar demenden anladım.pvp istiyorsan git Guild Wars oyna pvpyi öğrenebilirsin.nasıl kaçılır nasıl skiller kitlenir v.s.

edebiliyorsunuz?

1.pvp yı bılen arkadasım .150 goldluk bınegı almıs bı caster gorunce belkı fıkrın degısır.

1.150 gold almış bineği almış caster ile pvpyi bilmem arasında bir alaka kuramadım.gold fiyatları düştü credi kartı ile çinlilerden herkes alabilir.buna sebep ben değilim.

2.Guild Wars sana göre iğrenç bir oyun evet ama bir şey dikkatimi çekti beceremediğin oyunlara neden iğrenç diyorsun ki?

3.kaçmak, çekilmek taktikseldir.sonu kadar savaşırım erkeğim ben heyt be yıkarım ederim ayaklarına gelmeyelim.sakarya savaşını okumanı tavsiye ederim kaçmak veya çekilmek taktik icabıdır erkekliğinden değil.bütün classlarla pvp yapman sana bir şey kazandırmaz.oynayacağın classı seçersin onu sonuna kadar öğrenirsin.oyunda dengesizlik varsa oda mage lerin zayıflığıdır ona bile necrolarda pet var demişsin.belliki mage classı bile seçmenin ne kadar zor olduğunu görmemişsin.ama iş erkek liğe gelince mortal kombat gibi karşına playerlar dikilecek sende ona kombo vurup pvp yaptığını zannedeceksin yok işte öyle bir oynanış tarzı.bana anlamıyorsun demişsin evet anlamıyorum her şeyi sen anlıyorsun.kısaca şunu diyorum varsa bir zorun oynama arkadaşım.zorlamı tutuyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

bence oyuncuların (çoğu kişinin) sorunu ffa pvp sistemi,üzgünüm arkadaşkar burası arena değil saatlerce grind yapıp en iyi potionları hazırda tutup en cici kyafetlernizi giyip buflarınızı hazır edip sonrada ya bismillah diyerek oynanmıyor bu oyunda conan dünyasında eşit şartlar altında karşılaşma diye bir şey yok
lütfen başka dünyalara doğru biletinzi alın ve ilerleyin...
Sosyal ağlarda paylaş

Benım bu oyuna basladıgım kısıler wow da rank 12 rank 13 rank 14 olmus kısıler .Ultıma oynayanlarda oyun zekalarını kanıtlamıs kısıler .
Tabıkı taktık olcak nasıl orneklesem.Mesela wsg defans da roque hunter ,ortada dps classlar ve healer ,bayrak ıcın de druıd yanında healer .
Oyunda balance yokkkı class ına gore hareket edelım.
Dps class healer karsısında ezılmesı bana sacma gelıyo.
Son olarakda son postum .
Sosyal ağlarda paylaş

jungle said:
bu oyunda pure healer class yokki
ewt yok .Ama nerflenemısı lazım damage yaparken marklı kısıler heallenebılır.
Sıngle target heal bufflanabılır.
Necro petle damage den sonra hıden cıkabılır.
Bıneklı savaslarda mele dps zayıf kalıyo ortası bulunabılır.
Apprentıce olayı kesınlıkle duzelmelı.
sadece pvp deılkı dıger alanlarda vakıt gecırmek ıstedım .genelde cbk cıkmıs bu oyun havası var.
Saatlerce gm beklemek ıstemıyorum.
Kısaca ben musterıyım kalıte ıstıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

rainfall said:

Sende 150 goldlu melee ol ne fark eder ama sende yokken onda varsa bu onun azmidir emeğidir, vura vura ezer.
rainfall said:

Benim bilgim dışında
rainfall said:

PVPde herşeyin eşit olmasını sağlayacal tek durum herkesin tek class ve aynı featleri seçerse mümkündür onun dışında hiçbir zaman eşitlik söz konusu olamaz. Yakınlık uzaklık vardır denge arasında. Çevre şartları, psikolojik durum, item, yetenek o anki eşitliğe x^kökkare oranında etki ederki buda senin bilgisayarın çarpı msin doğrusal düzlemde birbiri ile çarpışır. :)

Gelelim healer olayına melee vs healer pozisyonundayken melee hp/2 ise ve healer hp ise ve üzerindeki hotlar aktifse = topuk rulz.

sanırım böle bi başlıkta böyle bir konuyu çok iyi izah ettim :D
Sosyal ağlarda paylaş

rainfall said:

Kısaca ben musterıyım kalıte ıstıyorum.

yaygın olarak kullanılan 3 çeşit işletim sistemi var;
1-windows
2-mac
3-linux

grafiksel performans isteyenler mac, opensource sevdalıları ve güvenlik ile ilgili kurumlar (bkz. askeriye) linux, geri kalan kaliteciler windows kullanır. ama sen linux kullanıp arkadaş ben linux kulanıyorum müşteriyim kalite isterim dersen git red hat kullan o zmn derler, yok ben kalite isterim dersen o zmn git windows kullan derler, şimdi sende gelmiş 1. ayında ben kalite isterim dersen bizde sana doğal olarak git o zmn başka oyun al onu oyna deriz.
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda kişiye özel heal yok healler cone yani öne doğru yaklaşık 120 derece açıdan yapılıyor
oyun cıkarken yapımcılar söyledi oyunda herkez dps yapabilecek diye isteyen herkez solo oynıyabilecek keyifle diye yani şimdi cıkıpta oyunun yapım aşamasından beri söylenen şeyi değiştirin demek pek mantıklı değil

class balansına gelince hangi oyunda class balansı var merak ettim??

callawey inde söylediği gibi oyunda gerçek dünyadaki gibi durumsal, ben azmedersem kendimden 10 lvl ı bile öldürürüm nasılmı çok basit adamı uzaktan takip ederim adam bi mini boss ve 7 tane add çektiğinde beklerim beklerim hp si istediğm kıvama geldiğinde bütün timerlı skillerimi kullanır adamı indiririm buda yolda geçerken zevk için beni öldürmesinin intıkamı olur ;)
Sosyal ağlarda paylaş

rainfall said:
Benım bu oyuna basladıgım kısıler wow da rank 12 rank 13 rank 14 olmus kısıler .Ultıma oynayanlarda oyun zekalarını kanıtlamıs kısıler .
Tabıkı taktık olcak nasıl orneklesem.Mesela wsg defans da roque hunter ,ortada dps classlar ve healer ,bayrak ıcın de druıd yanında healer .
Oyunda balance yokkkı class ına gore hareket edelım.
Dps class healer karsısında ezılmesı bana sacma gelıyo.
Son olarakda son postum .

üzgünüm ama rank 12 13 14 ne oyun becerisi ne yetenek ne benzeri birşey kanıtlar o zamanları görmüş ve kasmış biri olarak rank 11 düzenli kasılarak oluna bilir 12 no life 13 no no life 14 go get a life dır ve bilen bilir r14 genelde sabah bg ye girersiniz oradadır akşam girersiniz oradadır hep oradıdır :D

ana konumuza dönelim evet denge yok yarın olur mu bilmiyorum birgün olur mu ondanda emin değilim zira ben hiç class dengesi olan oyun görmedim :) ama bakın şunu mid game pvp için söyleyebilirim.

ben pve serverında oynuyorum pvp serverında arkadaşlarla açtığımız karakterler var ama mid lvllar dolayısıyla end game için söyliyeceklerim tartışmalıdır. (burada sızlanmaktan cap e vurmuş adam olduğunu zannetmediğim için sorun olmaz zaten :D ) geçen gün guardian tos demo takılıyoruz arkadaşı beklerken hadi birbirimizi dürtükleyelim dedik. mesela guardian tos u 3 fight ın 2 sinde yendi ben demo ile 3 de 1 yaptım.baktığınızda demo için hoş bir sonuç değil ama ffa pvp duel mantığında değil ki combat ı sen seçiyorsun mesela tos arkadaş afk di sıkıldım birtane vurdum critledi 5% kaldı veya geçen gün rangerla full hp pom a xbow critledim ki bu lvl 80 de adam 7% kaldı.herksin kendi fikridir saygı duyarım ama kimse utopik bir denge beklentisi içinde olmasın zira hiçbir zaman olmadı görünürde hiçbir zamanda olmayacak gibi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...