Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diablo 3 - Genel Topic

Xo

Öne çıkan mesajlar

Diablo and Hellfire Classes — Barbarian • Bard • Monk • Rogue • Sorcerer • Warrior
Diablo II and Lord of Destruction Classes — Amazon • Assassin • Barbarian • Druid • Necromancer • Paladin • Sorceress
Diablo III Classes (confirmed classes only)— Barbarian • Witch Doctor...

ilk oyundaki warrior zaten dark wanderer olup diabloya dönüşen şahıs ilk oyundaki rougeda zaten blood ravendı oda corrupt olduğu için onu d2de öldürdük ilk diablodaki sorcerer kafayı yediği için korkup horazon adlı eski bir horadrim mageinin yarattığı arcane sanctuarye kaçıp onun kılığına büründü ki onuda yine d2de yardık
bunlar ilk oyunun döküntüleri gördüğünüz gibi ilk oyunda diabloyla mücadele edip kafayı yemeyen üç şahıs var sadece bir tanesi son oyuna kadar sağlığı(hem akıl hem beden) bozulmadan geldi oda barbarian kesin necromancerla ilgili birşeyler oldu oda delirdi yada corrupt oldu çünki onun yerini witch doctor aldı sorcerer zaten hiç değişmeyen class kafayı yeselerde yemeselerde mutlaka her oyuna bir tane gelmiş yani sorcerer(ess) dönücü onun dışında büyük ihtimal rouge karakteri yeniden dönebilir hem assasin hemde amazonun yerini alması açısından sonuçta sisters of sightless eye dağılmadı sadece büyük oranda yamuldu ki zaten ırk yada topluluk değil bir karakter yönetiyoruz paladin ise zaten çok tutuldu wow paladini değil bu diablo paladini aynı şey değiller o açıdan paladinin dönüşüde muhtemel diyorum ve zaten expansion kesin gelir o yüzden eksik kalan assasin-druid-necromancer-bard-amazon-monk gibi eski karakterlerde dönüş yapabilir ama şu an için witch doctor varken necromancer yada druid biraz gereksiz olur ki zaten skillere bakarsanız direk necromancerdan copy paste olmuş witch doctorunkiler.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır necromancer biraz puşt kişilikli olsa da aslında iyi amaçları var. priests of bilmemne diye geçiyolar, yaşam ile hayat arasındaki dengeyi çözüp onunla uğraştıkları için necromancer ismini almışlar. prime eviller sanctuary i zozikledikten sonra da balance ı şeyttirmek için yollara düşüyolar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

SadGamer said:
Ben hep saçma bulmuşumdur kara büyü uzmanı bir adamın hayrına şeytan öldürmesini bence onlar da anlamış ki adını ve tipini değiştirmişer o kadar.

Hatırlayamadım olabilir ama cogu dünyada necrolar ile demonlar iyi geçinemez menfaatleri birbirleriyle çelişir çünkü;ama şahsen necro nun kaldırılmasına üzüldüm baya.Diger classlara sorcerer paladin bi de assasin olucak bence.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Benim için petitionda yazan, karanlık/aydınlıkla alakası olmayan, sanat yönetimiyle alakalı şeyler önemli. İlk oyuna daha yakın olursa daha güzel olacağını düşünüyorum. Gösterimdeki grafikler kesinlikle kötü değil hatta şahane ama bariz bir şekilde WoW kitlesine oynamışlar.

+1 ötesi bişey. kesinlikle katılıyorum. hatta gameplay vidyosunda bi yaratığın ölürken çıkardığı "viuv viiiv" sesi direk warcraft3te kullanılan bi ses. onu duyduğum an çöküş yaşadıydım resmen. acaip sinirlerim bozuldu grafiklerin warcraft gibi olması yetmezmiş gibi. koskoca blizzardda başka yaratık ölme sesimi yok ya! resmen inadına warcrafttan ses koymuşlar
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
ArchangelTanwen said:
topluluk değil bir karakter yönetiyoruz paladin ise zaten çok tutuldu wow paladini değil bu diablo paladini aynı şey değiller o açıdan paladinin dönüşüde muhtemel diyorum

paladin tutuldu cunki hammerdin imba.

imba ötesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

+1 ötesi bişey. kesinlikle katılıyorum. hatta gameplay vidyosunda bi yaratığın ölürken çıkardığı "viuv viiiv" sesi direk warcraft3te kullanılan bi ses. onu duyduğum an çöküş yaşadıydım resmen. acaip sinirlerim bozuldu grafiklerin warcraft gibi olması yetmezmiş gibi. koskoca blizzardda başka yaratık ölme sesimi yok ya! resmen inadına warcrafttan ses koymuşlar

hadi wc de kullanılan sese bozuldun diyelim eyvallah da grafikleri nasıl wc ile kıyaslarsın ya arada dağlar kadar fark var. Hayır nedir yani karşısında olayım karizmam olsun mudur arkasında yatan mantık. Herkesde bir "bu ne ya" tribi...
Sosyal ağlarda paylaş

dreagloth said:

hadi wc de kullanılan sese bozuldun diyelim eyvallah da grafikleri nasıl wc ile kıyaslarsın ya arada dağlar kadar fark var. Hayır nedir yani karşısında olayım karizmam olsun mudur arkasında yatan mantık. Herkesde bir "bu ne ya" tribi...

sadece yaratıkların görüntüsü bile bana warcraftı hatırlattı nasıl dağlar kadar fark yaratabildinki sen kafanda? "bu ne ya" tribi yok ayrıca çoğu kişide, herkes bişeyleri eleştiriyo sadece. bu da olması gereken bişey zaten, dogmatik bi biçimde "DİABLO BU BÖYLE KABUL EDİCEKSİN NASI ÇIKARSA ÇIKSIN O EFSANEDİR" demek yanlış bence. ben diabloyu diablo gibiyken sevdim, elbette değişikliğe alışmam zor olacaktır. sonuçta insanlar 7-8 senesini 2 boyutlu, karanlık, wcden çalınmamış sesleri olan(evet buraya niyeyse çok taktım) diabloyla geçirdi. sen pat diye "aha diablo hadi kabul edelim" demesini beklememelisin insanların, sen kabul etsen bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Birincisi bu kabul etmeme olayına anlam veremiyorum ben. Muhtemelen sen de benim gibi Blizzard da çalışmıyorsun, dolayısıyla oyunun gidişatına etki etme şansın yok, tamam eleştirirsin, burda hep beraber konuşuruz, herkes argümanlarını ortaya koyar da bliz bu ve bunun gibi ortamlardan fikir almaz ya da bu ortamlarda konuşulanların ışığında iş yapmaz. parayı ne kazandıracaksa ona yönelir doğal olarak. Yani ben de, sen de, o da kabul edecek, ama hemen ama zamanla.

İkincisi, diablo evrenine oyunlarını oynamak dışında pek aşina değilim. Hatta üzerine kitap okumadığım nadir dünyalardan sanırım. Merak ettiğim, bu dünyada hiç mi insanların yeşillikler arasında, börtü böcekle zaman geçirirken tecavüze uğrayıp yaşamlarının alt üst olduğu yerler yok, o kadar mı karanlık, berbat biryer yani?
Sosyal ağlarda paylaş

etki etme şansın yok derken? bi insan bi tek etki etme şansı olduğunda mı eleştirir? ben "benim fikrim budur, bence böylesi daha güzel olur, şu şu şu sebeplerden dolayıda senin fikrine katılmıyorum ister değiştirirsin ister değiştirmezsin" gibi şeyler söylerim, sonunda illakide köklü yada yüzeysel bi değişim, bi olay yaşanmasını beklemem. yani benim fikirlerimin yada o sitede toplanan 33k insanın fikirlerinin blizz için ne ifade ettiğini blizzde çalışmadığımızdan dolayı ikimizde bilemeyiz. belkide blizz hani olurya müşteri hizmetleri diyerekten forumları okuyodur(paticiği değilde o 33k insanın imza attığını mesela) ve belki bişeyleri değiştirir. ha şimdiye kadar çıkmış olanı değil de, çıkacak olanı enazından. sen hiç tepki göstermeden, hiç eleştiri yapmadan "nasılsa kabul edicem" diyerek oturursan busefer adamlar sana kalitesizi de yedirmeye başlayabilirler sen farkında olmadan beklentilerini düşürerek.

mesajındaki ikinci kısım hakkında yorum yapamıcam, bende okumadım çünkü kitaplarını falan. ben hatta hiçbi oyunun kitabını okumadım neyse. ama diyebilirim ki bu evrende doğru dürüst insanmı kalmış baksana her taraf guardian corpse falan kaynıyo yerden ceset karıştırıp karıştırıp bişeyler buluyoruz. tabi bilemicem şuanda çok cahilce bişey söylemiş bile olabilirim çünkü dediğim gibi hiç diablo kitabı okumadım, hatta diablo1'i bitirmedim bile yani. ama hikayesini biliyorum =P
Sosyal ağlarda paylaş

diablo dünyası dediğimiz şeyin adı sanctuary. bu dünyada sürekli bir mücadele var. demonlar olmadığında kendi aralarında insanların. mage clan wars falan var sonra... hatta khazra(keçi adamlar) ırkı bu mage clan wars'un sonucu olarak çıkmış bir ırk. örnekler çoğaltılabilir.

bu bir oyun, sunum önemli. dünyanın tavşanlı, gökkuşaklı, binbir güzel çiçekli ve rengarenk ormanlı halini, iyi çocuklar olursak eğer şirinlerini göstermesi olası. menüden şirinleri seçmek istemiyorum açıkçası ben. seçmek.. ilginç bir sözcük değil mi? burda şuan yapmaya çalıştığımız şey tam olarak bu. seçmek. önüme sunulan rengarenk şeyi kabul etmeyip daha karanlık ve gotik şeyi kabul etmek benim ve 34k insanın bir seçimi. bu seçim mantıksız geliyor olsa bile saygı duymanız lazım.

ben warcraftın o geniş omuzlu, komik silahlı halini sevmiyorum ve diablonun bu şekilde dizayn edilmesini istemiyorum. yıllardır tanıdığım birşeyimin zarar görmesini istemiyorum. bunun için doğal olarak ses çıkarıyorum.

diablo warcraft olmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...