Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tellcom Ping

Karag8z

Öne çıkan mesajlar

Fiberlan demek istedin yani :D ben enfazla 1-2 sene veriyorum.Tellcom ttnet'e rakip olarak gelir hatta başka şirketlerde türer gibime geliyo.

Ha bide bazıları (üstüne alınmasın kimse,forumdan kimseyi kastetmiyorum) bilip bilmeden "yaaa abi get allaşkına,avrupada internet söyle,yok amarikada böyle" atıp tutuyolar.

Ha ama sorarsan evet kuzeydeki o şehirde(luleå),6 euroya adam 100/100 mbit 4 aylık veriyo,kampanya fiyatı falan.Ama şehrin nüfusuda 45.000 kişi.Toplasan 5000'i abone olsa,herifler zarar bile etmez.Zaten nüfusun büyük çoğunluğu yaşlı,internetle uğraşmıyolar bile.Bu 45.000'in ancak 25-30 bini falan internet anca kullanıyodur.Kampanya diye yaptığı şeyi talep yok diye yapıyo,tutupta stockholm'un göbeginde 6 euro'ya versinde göreyim.Yani stockholm'un gobeginde 30-60 euro arasında bu baglantının fiyatı,oda semte göre değişiyo.

Yani tamam ucuza kampanya oluyo,ama yeri geldiğinde biyerde ödetiyo sana bunun parasını.Nüfusun yüksek olduğu yerlerde 20-30 euro'dan aşşağı degil o bağlantının fiyatı.

Bizdeki kriterler daha farklı,hemen hemen nereye götürürse talep var şuanda tellcom için.Oyüzden adam daha tercih edilir olmak için,telekomdan daha ucuza satmaya çalışıyo.Semtine,şehrine göre bakarak kampanya yapmıyo aradaki fark bu yani.Kalite açısından çok bi fark olduğunu sanmıyorum,gayet türkiyede de aynı fiyata bu bağlantı satın alınıyo şuan için.Yıl boyunca çeşit geldikçe,rekabet ilerledikçe 1 sene içinde bence çok daha iyi bi noktaya gelecektir internet hızı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olay o zaten,buradaki hemen hiç bi şirket sadece internet şirketi değil.

telia,tele2,comhem,bredbandsbolaget başlıca şirketler burda hepsi zaten mobil hat satıyo.3g hizmeti falan veriyolar,ufak taşınabilir 3g modemiyle falan.Iptv,ip telefon,adsl,fiberlan,şehrin belirli yerlerinde wireless hizmeti(wimax), yani bi çok interaktif hizmeti veriyo herifler.Sadece telekom gibi adsl,falan tekelcilik oynamıyolar.Direk son kullanıcıya çalışıyolar.

Turkcell'in bu projesini çok takdir ediyorum.Yapılmayanı yapıyo,şuan için fiyatlar çokuygun olmasa bile(ki telekoma göre yine çok iyi),ileride(enfazla 1-2 sene) telekom falan eşşek gibi ucuzluk yapacak.
Sosyal ağlarda paylaş

IPhone sahibi oldugum icin mobil internet olayina da merak saldim ama fiyatlar el yakiyor ve su an için sadece EDGE var (Gerçi beni ilgilendirmiyor benim Iphone'um 3G değil EDGE ama yine de Türkiye'ye gelen Iphone'larda bu donanim bulunsa dahi 3G kullanamayacak.)Mobil bir cihazda böyle bir hizmeti kullanmanin piller üzerindeki etkisi ise cabasi yani sonuc olarak mobil internet olayi geleceğin teknolojisi olabilir ama su anda en azindan Türkiye için kullanılamaz durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

mobil deyince sadece telefon düşünmemek lazım.

3g'yi zaten herifler telefondan çok,şu olay için kullanıyolar:

Link:
http://www.mobiltbredband.net/mobilt_setup.html
http://www.tele2.se/mobilt-bredband.html

fiyatlar,bağlantı hızları falan
http://www.mobiltbredband.net/jamfor_mobiltbredband.html

3G üzerinden internete bağlanmanı sağlayan o ufak modem ile,telefonun çektiği(yani dolayısıyla modeminde) heryerde(ki burda metroya kadar enalakasız yerde bile çekiyo telefon) 7.2mbit/sn ile internete bağlanıyosun.Laptop'lar için acaip kullanışlı bi olay.Heryerde wimax olmaya biliyo,yada wireless falan.Ama bu ufacık zımbırtı ile istediğin yerde anında internete bağlanıyosun.Aylık sadece 20ytl(99 kron dediği) ödüyosun,genelde hep kampanya diye geçtiklerinden verdikleri modeme para falanda almıyolar,sadece aylık 20ytl ile 7.2mbit hızda internete bağlanıyosun,hem istediğin yerde,mobil olayı yani.

Turkcell'de bu olaya giricek diye biliyorum ben(hatta 3g ihalesini kazandı ya işte).Bence bu sene turkcell yapacağı işlerle çok sağlam geliyo,onu bunu bilmem.Herifler olmayan herşeyi getirmeye başladılar yavaş yavaşta olsa,geliyo.

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi aslında düşününce neden bu iş ihale ile oluyo aslında.devletin vodafone avea ve turkcell'e üçüne birden 3g olayını vermesi ve üçününde 3g olayına başlaması lazımdı bence.Çünkü ozaman ne olacak rekabet olacaktı,fıstık gibi 3g olayı başlayacaktı direk.Ben bilmiyodum o ihalenin durdurulduğunu.Ama şöyle yada böyle,turkcell nasıl olsa girecek bu işin içine bi şekilde(ki tellcom bi ön adım zaten herifler için,yayılıyolar gitgide).

Benim anlamadığım turkcell,avea falan neden diğer ülkelerede açılmıyoki?Yani mesela ukraynaya falan,bulgaristana falan.
Mesela tele2 ve telia norvecte finlandiyada isveçte danimarkada,hatta letonya,litvanya,estonya falan buralara bile girmiş herifler.E doğal olarak hem iyi karları var,hem bu isi daha rahat gelistirmisler busekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

60 Euro verdiğim 10mbit/350kbit mükemmel Telefonica bağlantısı...

İspanya'yı gördükten sonra 4mbit/1mbitlik TT adslmi öpücem eve gidince.

Mesela cod4 falan oynuyoruz bu bağlantıyla ispanya'da ping 70 .. 10 mbit bu ya rezillik yani.. Sadece bende değil herkeste böyle bir de..

İspanya'ya 1 vereceği internete 2 diyorum..

İyi top oynuyorlar ama allahı var..

Sosyal ağlarda paylaş

Tellcom'da telekom çıkışlarını kullanıyormuş (yurtdışı) yani değiştirsenizde aynı işkenceleri yaşamak zorunda kalacaksınız ayrıca kampanya diye verdiği fiyatı (5mbit 49 ytl mesela) 12 ay geçerliymiş 24 aylık kontrat imzaladığınızdan 12 ayın sonunda 89 milyon (normal tarife fiyatı) ödemeye başlayacaksınız ve aboneliğiniz sürdükçe bu fiyat ile devam edeceksiniz, ben bu işten birşey anlamadım cidden milleti enayi yerine koyuyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Konuyu hortlatmak gibi olucak ama neyse.. Nihayet bu gün istanbula döndüm.. interneti test edeyim dedim. hayran kaldım süper bişi.. 3mbitlik bağlantı aldım ama nerdeyse 5mbitlik hizmet veriyorlar. hız testi

pm: bu hizmeti kullanan varsa özel mesajla bana ulaşabilir mi? Yurtdışında fiberlan kullananlar aynı şehir içinde 50mbit lik bağlantı ile bir birinden download ediyorlar. Acaba bizde böyle bir şey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

gleoddyn said:
Yurtdışında fiberlan kullananlar aynı şehir içinde 50mbit lik bağlantı ile bir birinden download ediyorlar. Acaba bizde böyle bir şey var mı?

Genelde aldığın hizmet nekadar ise maksimum o hızla bağlanıyosun,yani 3mbit bağlantısı olan adam 50 mbitle bi diğerinden indiremiyo.Birbirlerinden hızlı çekebilmek gibi avantajları yok maalesef
Sosyal ağlarda paylaş

Korax said:
gleoddyn said:
Yurtdışında fiberlan kullananlar aynı şehir içinde 50mbit lik bağlantı ile bir birinden download ediyorlar. Acaba bizde böyle bir şey var mı?

Genelde aldığın hizmet nekadar ise maksimum o hızla bağlanıyosun,yani 3mbit bağlantısı olan adam 50 mbitle bi diğerinden indiremiyo.Birbirlerinden hızlı çekebilmek gibi avantajları yok maalesef

yoo gayette oluyordu. rapidshare ile 300-400 arası download yaparken.. dc++ ta aynı şehir içinde ki hubtan 3.4 mb/s ile download yapıyordum. Ya da yahoo messengerdan 3-4 dakikada film gönderip alabiliyordum(aynı şehirdeki elemanla).
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...