Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fringe (2008) - Fox

arcane

Öne çıkan mesajlar

Boktan değilde öbür tarafın şuan yok olmaya yüztutmasının sorumlusu muhtemelen. Kapı ilk açıldığında bişiler oranın içine etti ve şimdi tersini yapıp orayı kurtarmak istiyor kendi vatandaşları. Ve teknoloji olarak bu taraftan nasılsa çok daha ileriler. Hatta belki bu taraftanda başka bi firmanın adamları da o tarafta benzer aksiyonlar dahi yapıyor olabilir.

Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

kermit olmaz o çünkü

Diyor ki devamlı elektrik sinyali vermezsen beyin hücreleri ölüyor. Walter'ı sistemden söktüklerinde o parçalar ölmeye başladı. Nasıl canlı tutacaklarını da bilmiyorlar zaten Walter bölüm başında deneyip başaramadığını söylüyor.

abi beyin parçaları ölüyo da sonuçta ölmüş adamı da dirilten teknolojiler, ne bilim adamın hafızadan bilgi almalar neler neler var. olmayacak şey değil aslında ama orda önemli olan walter sağlam kafalı olmayacak bida o önemliydi zaten

Sosyal ağlarda paylaş

ya bu kadar sayfa yazilmis bakiyorum da ilk 8 bolumu izledim lost + rain man+ xfiles +csi+son saniyede kurtarma olaylari klisesi icinde ilerliyor mu dizi yoksa ilerde birden degisiyormu ?

baglanmaya calisiyorum ama cok sacma sapan seyler oluyor.

kirmizi kale ve zindan aaa tam yanindayim bak sen su allahin isine tarzi pek olmamis son bolumde :(

ilerleyen bolumlerde durum nedir hepiniz ilk bolumlerde bayar gibi oldunuzmu ?
Sosyal ağlarda paylaş

oeh 16 ya geldim ust uste hic cekilmiyor dizi :)

peter zaten ne is yapar su ana kadar cozemedim salak sacma muhabbet etsin ignelesin sonra rezil olsun babasi hakli ciksin adami olmus.

olivia ve walter superler sevdim ikisini, ancak walter = 50 x einstein 100 yasina kadar yasamis olsa ancak walter kadar sey icat etmis olabilirler yani. o nedir nasil bir beyindir mantiksiz olmus. herseyde adam cikiyor ortaya.

charles in dotunden konusmasi sonrasi cikan ses tonuna fena gicik oldum.

zencinin kafa onde gozler karsiya bakar halde konusmasi yada dikizlemesi sinir bozucu.

dizinin her bolumunun nerdeyse ani kilise sacmaliklar uzerinde donmesi kusmama sebep verecek yakinda, olay olsun, walter hemen cozumlesin, bizimkiler son salisede halletsinler isi. heryerde massive dynamics, her an kel amcam ve ortamda gezinmesi :) offf ki ne of su ana kadar.

son 3-4 bolume geldim hadi hayirlisi bakalim. simdilik begenmedim :(

bu dizisizlikte atlamistim ustune ama bakalim ilersi nasil olacak.

ikinci sezon sonunda da yazarim bir seyler bakalim ne kadar degisecek dizi.
Sosyal ağlarda paylaş

ok sezon 2 de 10 u seyrettim, sezon 1 e gore daha oturmus ve agir konular var gibi geldi. sevmedigim elemanlardan biride gitti :)

pek begenip saramadim ama belkide ust uste seyrettigim icin olabilir, simdi haftalik izleyince bellki degisik bir etkisi olabilir.

anacim 2 kursun 2 alin yani oha derler adama oha. hemde giden araba. yani bunlar gibi kilise sacmaliklar olmasa daha iyi olacak ama tarzi bu diyeyim ellesmiyeyim.

walter supersin adamim sen olmasan hic cekilmez dizi.

zencide hafiften duzeltmis kendini bakislardan kurtulmus gibi geldi.

hey hey walter

bu gelen elemanlar, hani iclerinde civa olan bir baska boyuttan gelmis olabilirler, sonucta sonsuz boyut ve evren bulunuyor. 3. kendi kendini yoketmekte olan bir dunyanin adamlari olabilirler ve bundan bellin haberi olabilir.

walter 1. peter sultan olunce 2. peteri diger dunyadan aliyor ama hangi dunya oldugu garanti degil, yani burada su sacma soru aklima geliyor, anacim kapiyi actin ama hangi dunyaya actin kapiyi ? belki o elemanlarin dunyasina actin ve oradan peteri alinca sictin dunyanin duzenine ve simdi adamlar intikam alacaklar, bell ise bambaska bir dunyaya gitti.

sonsuz olasilikli evren teorisinde zaten ayni dunyaya ayni kapiyi acma ihtimalin yok .. o kapi sadece bir kez tek bir yere o anlik acilir , diger tum acma denemelerinde her seferinde bir baska evrene acilmasi gerekir cunku acan insan, zaman, durum, etkenler, mevsim, saat salise bile kapinin bir baska evrene acilmasini gerektirir.

eger ayni evrene ayni kapiyi acabilecek bir teknoloji varsa ki buda bell'in elinde varmis gibi gorunuyor o zaman kapiyi acabilen bellde bu teknoloji varken neden bu civa adamlar walterin pesinde ? buda demekki bu herifler bir baska yerden geliyorlar demek oluyor..

cunku kapinin calisir hali bell tarafinda mevcut.

herneyse.

Sosyal ağlarda paylaş

Sadece belirli 2 evren arasında kapıyı açmayı biliyorlar veya daha önce başarılı olabilmiş sadece o iki evren.
Vaya daha fanteziye girelim diger evren bu işi sıkça yapıyor ve bu yolla kendi evreninin yaşamı sürüyor diğer evrenleri sömürdükçe veya yok ettikçe AMA kahraman deli doktorumuz bi şekilde bu kapıyı geri açınca adamların düzeni sapıtmış ve artık kapı mapı açamıyorlar bu dünyayı ele geçirmedikçe falan gibi bişi olabillir.

Sosyal ağlarda paylaş

ben geçen hafta izlemeye başladım ilk sezonun 14. bölümündeyim çok güzel bir dizi bayıldım. favorim walter bishop. harika bir karakter çok farklı, çok eşsiz ve çok renkli. oğlu peter bishop ise çok şeker olmasının yanında çok kapalı bir karakter. izlediğim bu bölüme kadar yavaş yavaş konuya dahil oldu. tuhaf bir havası var pasif demek yerinde olur mu bilmiyorum ama tahminim dizi ilerledikçe daha etkin bir role büründüğü yönünde. sizler ikinci sezondasınız spoiler vermeden şu sorumu yanıtlayabilir misiniz acaba peter hep böyle mi yoksa dizi ilerledikçe daha etkin bir karakter mi oluyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

her akşam 2-3 bölüm izleye izleye sezon 2 6. bölüme kadar geldim. diziye burun kıvıranlar olmuş ama ben çok sevdim ayrıca charlieye üzüldüm :( peter hakikaten bölümler ilerledikçe olgunlaşan, tutunan bir karakter olmuş diğer dizilerde başrol anlayışının aksine böyle birşey görmek ilginç oldu olivia ile daha fazla yakınlaşsalar çok tatlı olurdu :)

aklıma takılan birşeyler var hemen sorayım. 1. sezon finaliyle ilgili birşey soracağım orada bir gazete vardı gazetede ne yazdığını göremedim, net görebilen var mı acaba ?

olivia diğer evrene frene basarken mi geçmiş oluyor ? yoksa asansörde mi ? eğer asansörde geçiş olduysa neden oradan çıkışı arabada oluyor ? ben asansörü geçit zannediyordum ama çıkışı arabada olunca kafamı kurcaladı, biraz karışık geldi es geçtiğim bir nokta var mı diye sormak istedim.

tşkler.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...