Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fringe (2008) - Fox

arcane

Öne çıkan mesajlar

Sovereign said:

ya

sondan bi önceki bölümde o massive dynamic'in başındaki robot kollu kadının william bell'in söylediği teoriyi anlatmaya çalışırken yoktan varettiği 2 tane snowglobe ve teoriyi olivia'ya anlatıcam diye bitanesini kırıp her tarafı pisletmesi daha epicti bence.

evet abi nası bi saçmalıktır o ? :D ahahaha

"biz çok zenginiz. pisletiriz anında temizlerler. hatta temizlemezler ona da nanoteknolojik bi çözüm bulduk, pisliği yiyen nano-robotlar yaptık. işte tertemiz!"
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ben bu diziyi sevdim, ilk sezonu izledim ikinci sezona daha baslamadim. Baslari ve sonlari iyiydi ilk sezonun ama ortalarda baydi biraz, cok tekduzeydi her bolumde bi olay oluyo bitiyo vs, 4400 gibi x files gibi bi hal almisti. Ben sikiliyorum oyle dizilerden, ama Ikinci daha sezon guzel olacak gibi.

Birde 10 milyon dolar fazla gelmiste, neden fazla olsun 2 saatlik bi diziydi ilk bolum. Friends dizisinde 6 kisi vardi ana karater olarak her biri bir milyon dolar aliyodu bolum basina son sezonlarda. 30 dk lik dizi bi de..

Kanalin popularitesi artiyor, diger programlari etkiliyor vs cok faydasi var cok yonden. Ayrica pilot bolum dizinin diger bolumlrini etkilicek. Her yatirim karsiligini cash olarak direkt vermek zorunda degilki dolaylida verir. Friends dizisinde zarar ediyormus TV 10 milyon dolar veriyomus her bolum icin. Karsilamiyo reklamlar vs de, ayni gun baska diziler var onlari etkiliyomus diye kac sezon oynadi yani. 10 sezonda bitti dizi zaten. Dolayli cok yarari var ynai direkt bakmayin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dogr son bolum reklam geliri vardir o kadar da, diger bolumler zararinaymis yani. Bolum basina 1 milyon dolar aldiklari sezonlar.

Iste dolayl etkileme oluyor o da bir nevi dedigim sey iste, diger bolumler zararina ama son bolum vuruyo voleyi gibi. o yuzden direkt bakilmasi mantikli degil parasini cikarmasi onemli degil o bolumde reklamlardan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ama bir de şöyle bişey var, daha ne idüğü belirsiz bir pilot bölümüne 10 milyon dolar bütçe koymak var, bir de ileriki bölümlerde, ne bileyim bir sezon finalinde o kadar bütçe vermek var yani. İnanılmaz bir güven beslenmesi lazım yaratıcıya yani daha dizinin beğenilip beğenilmeyeceği bilinmeden 10 milyon dolar verebilmek için. Ama işte JJ'e veriyorlar, kendisi beni biraz baymış olsa da iyi yani.
Sosyal ağlarda paylaş

e tabii canim kimse babasinin hayrina vermez o kadar parayi. Yatirim zaten insana yapilir ki yani kendi alanimdan baktigimda hep oyledir. IT sirketine yatirim yapildiginda projeden ote insana yatirim yapilir. O isi gotureceklere. Isi goturebilir mi? Background i nedir? vs , projenin kendsi osnra gelir. Tv isinde de oyledir heralde. O adama guvenmislerdir, gecmis basarilari vs, yatirilmistir..
Sosyal ağlarda paylaş

hmm iyi harcanmis eed. zaten az demiomda, yani friendsin 30 dakkasi 10 milyonsa, 2 saati 40 milyon dolar (fringe 2 saatti dogru hatirliyosam ilk bolum). Ve de bir bolum icin degil sezon boyunca oyle yani. Fringe icin pilot bolum oyle. Yani harcanmaz bi rakam degil guveniyorlarsa adama projeye vs.

birde sete harcandigina dair bisi var mi ya merak ettim. Cost genelde bolum basinadir oyuncular yonetmen vs hepsi benim bildigim.
Sosyal ağlarda paylaş

ne efekti ya?

Fringe'deki efektleri ben bi arkadasımla kafa kafaya verip After Effects kullanarak kolaylıkla kotarabiliriz. İyi bi sistemle çatır çatır renderlar sunarız.

Cidden çok bilinen ve kullanılan after effects numaraları çakıyolar diziye, arada rahatsız olmuyo değilim.

Ama ikinci sezon daha güzel başladı, o olay olsun araştıralım bitsin formatından sıyrıldılar sürekli bi ana konu ilerliyor.

Hoş
Sosyal ağlarda paylaş

abi işin en komik kısmı şudur.

said:
A cow used in the pilot episode had to be replaced when production of Season 1 was moved to New York, due to livestock restrictions preventing it from being brought from Canada to the United States. If viewers note the difference in the cow's appearance, the production team members have said they will paint new cows to match the original.

birde ben evde bilgisayarda yaparım olayı süpermiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Gimli kardeş, ya senle farklı dizi izledik, ya da bazı efektler kolay diye hepsinin kolay ve maliyetsiz olduğunu varsayıyorsun. :)

Teknoloji çok ilerledi ve herşey kolaylaştı, doğrudur ama bir limit var. Aramızda evinde sinema detayında 3D canavar yaratıp, filme entegre edebilen varsa bu memlekette yeteneğini harcamasın.
Sosyal ağlarda paylaş

aklima geldide ozel efekt vs diyince, bi video varda, 2000 yilinda yapilmisti, ozel effekt ustasi iki kisi tarafindan mi ne 250 dolara malolmustu diye hatirliyorum euheueh.. (costunu aradim simdide bulamadim, sitesinde ev bilgisayarlari ile 3 ayda bos zamanlarinda yapmislar diye yazio)

http://www.youtube.com/watch?v=Tpx6o4gvmXE

http://www.405themovie.com/

edit:300 dolarmis, pentium 433 makinelerde..
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Gimli kardeş, ya senle farklı dizi izledik, ya da bazı efektler kolay diye hepsinin kolay ve maliyetsiz olduğunu varsayıyorsun. :)

Teknoloji çok ilerledi ve herşey kolaylaştı, doğrudur ama bir limit var. Aramızda evinde sinema detayında 3D canavar yaratıp, filme entegre edebilen varsa bu memlekette yeteneğini harcamasın.

Bilişim yükseklisansı okuyorum ve en son 4 ayımı, after effects kasıp 10 dakikalık bi kısa film yapmakla geçirdim ondan konuşuyorum arcane kardeş :)

Boş bi adam değilim hani bu konularda.

Ve diyorum ki, cast'e, mekanlara harcanan parayla özel efektlere harcanan para arasında uçurumlar var Fringe konusunda.

En azından şu siteye bakın duymadıysanız, illa ki "şunu şurda kullanmışlardı" dediğiniz iki üç şeye rastlayacaksanız. tık
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Ben de beğenmedim.

Uzaylı olayına hiç girmemeleri lazımdı. Ayrıca etrafımızda bu kadar radyasyon varken insan bedeninden radyasyon ihtiyacı gidermek büyüyü bozdu, inandırıcılığı yoktu.

onu bırak gitsin röntgen makinasına tecavüz etsin

gerçi organik radyasyon istiyor ondan işin doğrusu

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...