Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EURO 2008: Türkiye-Çek Cum.

Luinir

Öne çıkan mesajlar

nocom said:
soyledıklerının hıc bırı ınandırıcı gelmıyor,

1. ronaldoya adım mı attırmadı ? farklı macları ızledık sanırım. ronaldonun sağdan sola gecmesının nedenı baltanın mukemmel olusundan değil, hamıtın orada cok acık vermesındendı. ronaldoya adım attırmayan bır sol bek var ve gs de harcanıyor, cok yazık o zaman.

2. milli olma sayısından mı bahsettın ? yoksa oylesıne mı yazdın

bakalım mıllı olma sayılarına ;

emre yaş 35 . milli sayısı 26. 0 yasından berı mıllı takımda oynasa her seneye 1 maç düşmüyor.

hakan balta, yaş 25 - 6 defa milli olmuş. her sene 1 defa milli olsa 19 unda milli takıma başlamış demektir.

emre gungor. yaş 24 - 1 defa milli. gerek yok yazmaya.

ayhan akman. yaş 31 - 9 defa milli. buda her sene 1 defa milli formayı giyse 22 yasında baslamıs milli takıma

tumer metin. yaş 34. 22 defa milli olmuş. senede 1-2 maç oynamış yani :)

şimdi saydıgım ısımlere gelınce ;

i.toraman- i,kaş belki demişsinde, kaşın ispanya ligine transfer oldugunu, boş bir adam olmadıgını gormen lazım. emre gungor hala kendı ulkesınde gs de oynuyor.

ali tandogan için birşeyler yazmıssında, bu sene ne kadar takip ettin acaba aliyi ?

gs yı kurtaran hakan balta, ayhan ve emre gungore gelınce ;

ayhan hayatının topunu bu sene oynadıgını soyluyorsun, o yuzden mı sadece macaristan ve malta maclarının aday kadrosuna cagırıldı ?

bırakın bu tarz konusmaları. 1-2 gol atmakla, 1-2 top cıkartmakla iyi oynadı denılmez.

senın tercıh ettıgın adamlar tumer ve ayhan, gonderdıgın adam yıldıray.

gs bu sezon ne top oynadı ki oyuncuları cok ıyı olsun ?

1- Ronaldo o kanada geçene kadar adım atmadı ama farkındaysan? Madem Hakan değildi söylesene bana Ronaldo'nun sol kanattan yaptığı bi tane ciddi atağı o maçta?

2- Evet milli olma ve büyük tecrübe sayısından bahsettim. Bahsettiğin adamların hiçbiri daha önce milli takıma çağrılmamış. Üstüne üstlük ne bir avrupa kupası ne bir derbi görmüş. Cart diye bu kadar büyük bir turnuvada hayatında hiç büyük maç tecrübesi ve stresi yaşamamış adam çağıramazsın. ÇAğrırsan o adam zaten performansının 1/4ünü gösterirse şanslısın. Çağıracaksan önceden hazırlık ve grup maçlarına da çağırıp alıştırıcan ısındırıcan. Yoksa boş yere adam harcarsın.

3- İ.Kaş pardon da naptı da gitti ispanya ligine? Hayır gittiği takım ne? Real Madrid mi Barcelona mı? Ya da Villareal mi? Valencia? Sevilla belki? Athletico Madrid? Saçma iddialarla gelmeyin bana yahu. Adam vasat bir oyuncu, tırt bi takıma gitti. O takımı alıp GS'le kıyaslamak da kusra bakma da komplekstir başka bir şey değildir. Ersen Martin de gitti ispanyaya, dehşet adam demek ki kıymetini bilememişiz.

4- Ali Tandoğanı izledim bu sene. GB'de parladığında iyiydi, BJK'da bu sene de dahil hiçbir şey yapamadı adam gibi. Adam zaten yedek kulübesi adamı. Aklı başında hiç kimse onu almaz takıma. Zaten alınması iddia edildiğini de ilk defa gördüm. Öte yandan Emre Güngör yıllardır oynadığı takımlarda banko oynayan ilk 11 çıkan, GS'ye gelir gelmez de Song'un yerine adapte olmuş, Avrupa kupası ve derbi tecrübesi görmüş bir adam. Üstelik Türkiye'nin en az gol yiyen takımının as stoperi. Onu mu eleyecekti Terim? Komik. Ayhan'a gelince. Adam süper bir ön libero ya da orta saha değil. Ama Türk oyuncuların çoğunun yapamadığı bir vasfa sahip. Oyunu iki yönlü oynayabiliyor. Yani hem ileri hem geri gidip gelip atak başlatabiliyor defanstan top çıkartıp atağa katılıyor vs vs. Yani sıkışık durumlarda oyuna sürüp de kilit açmaya bire bir bir oyuncu. Aday kadroya çağrılma azlığı da sakatlığı yüzünden adam aylarca sakattı milli maçlar döneminde. Biraz araştıralım.

Yıldıray'ın gönderilmesine Toraman'ın alınmamasına ben de karşıyım zaten. Ama sırf terimi eleştirecem diye komik komik isimler atmıyorum ortaya. Sırf beşiktaş sempatisinden, GS kıskançlığından objektifliği bu kadar kaybetmemek gerekir, milli takım hepimizin takımı kişisel egoların üstünde bir takım. Sırf "ezdiler bizi, bu sezon çok kötü top oynadık diye adam almadılar bizden" diyip kendi takımından götürecek adam bulamayınca garip garip adamları seçmek abes kaçıyor.

Terim'den de terimi varmış :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:
1- Ronaldo o kanada geçene kadar adım atmadı ama farkındaysan? Madem Hakan değildi söylesene bana Ronaldo'nun sol kanattan yaptığı bi tane ciddi atağı o maçta?

2- Evet milli olma ve büyük tecrübe sayısından bahsettim. Bahsettiğin adamların hiçbiri daha önce milli takıma çağrılmamış. Üstüne üstlük ne bir avrupa kupası ne bir derbi görmüş. Cart diye bu kadar büyük bir turnuvada hayatında hiç büyük maç tecrübesi ve stresi yaşamamış adam çağıramazsın. ÇAğrırsan o adam zaten performansının 1/4ünü gösterirse şanslısın. Çağıracaksan önceden hazırlık ve grup maçlarına da çağırıp alıştırıcan ısındırıcan. Yoksa boş yere adam harcarsın.

3- İ.Kaş pardon da naptı da gitti ispanya ligine? Hayır gittiği takım ne? Real Madrid mi Barcelona mı? Ya da Villareal mi? Valencia? Sevilla belki? Athletico Madrid? Saçma iddialarla gelmeyin bana yahu. Adam vasat bir oyuncu, tırt bi takıma gitti. O takımı alıp GS'le kıyaslamak da kusra bakma da komplekstir başka bir şey değildir. Ersen Martin de gitti ispanyaya, dehşet adam demek ki kıymetini bilememişiz.

4- Ali Tandoğanı izledim bu sene. GB'de parladığında iyiydi, BJK'da bu sene de dahil hiçbir şey yapamadı adam gibi. Adam zaten yedek kulübesi adamı. Aklı başında hiç kimse onu almaz takıma. Zaten alınması iddia edildiğini de ilk defa gördüm. Öte yandan Emre Güngör yıllardır oynadığı takımlarda banko oynayan ilk 11 çıkan, GS'ye gelir gelmez de Song'un yerine adapte olmuş, Avrupa kupası ve derbi tecrübesi görmüş bir adam. Üstelik Türkiye'nin en az gol yiyen takımının as stoperi. Onu mu eleyecekti Terim? Komik. Ayhan'a gelince. Adam süper bir ön libero ya da orta saha değil. Ama Türk oyuncuların çoğunun yapamadığı bir vasfa sahip. Oyunu iki yönlü oynayabiliyor. Yani hem ileri hem geri gidip gelip atak başlatabiliyor defanstan top çıkartıp atağa katılıyor vs vs. Yani sıkışık durumlarda oyuna sürüp de kilit açmaya bire bir bir oyuncu. Aday kadroya çağrılma azlığı da sakatlığı yüzünden adam aylarca sakattı milli maçlar döneminde. Biraz araştıralım.

Yıldıray'ın gönderilmesine Toraman'ın alınmamasına ben de karşıyım zaten. Ama sırf terimi eleştirecem diye komik komik isimler atmıyorum ortaya. Sırf beşiktaş sempatisinden, GS kıskançlığından objektifliği bu kadar kaybetmemek gerekir, milli takım hepimizin takımı kişisel egoların üstünde bir takım. Sırf "ezdiler bizi, bu sezon çok kötü top oynadık diye adam almadılar bizden" diyip kendi takımından götürecek adam bulamayınca garip garip adamları seçmek abes kaçıyor.

Terim'den de terimi varmış smiling smiley

gerçekten komiksin :). hakan ronaldoya adım attırmadı oyle mı ? cidden buna inanıyormusun sen ? hamıt aksadıgı ıcın sola geçti ronaldo, yoksa baltanın iyi oynadıgından degil :) dun ozetlerı ızlıyordum da , ronaldonun ilk yarı 4-5 turku geçip şut cektıgı pozisyon vardı, balta arkasından yetişmeye calısıo, bir taraftanda formasından cekmeye calısıyor, ınternettekı spikerin yorumu : too slow :) bu mu ronaldoya adım attırmadı :D ya bırakın bu fanatikliği :) fanatiklik değildir bu, bu olsa olsa futboldan anlamamaktır, bence sen alan yetkilisi olarak kal, futbolu bilenlere bırak :)

yazdıklarınla nasıl celısıyorsun ? benım ornek gosterdıgım oyunculara "bunların tecrubesı yok, ayakları tıtrer dedın" ; emre gungorun , baltanın ne tecrubesı var avrupada ?

emre 6 ay oncesıne kadar ulusta maç öncesi kofte ekmek yıyen bı adamdı :D hakan baltada 1 sene oncesıne kadar mıllı takım maclarını dev ekranlarda ızleyen birisiydi :) kendisi anlatıodu digiturkte. valla helal olsun sana bu kadar buyuttunuz bu 3 adamı.

tecrubelı demek bunlar :) ayhan bıle kac yasında adam 9 defa milli olmus. adam butun hayatı boyunca mı sakat dolastı :D

ali olayına gelirsek, gokhanın sakatlıgında, sabrının dengesızlıgınde orada oynayabılecek kapasitede bırısı. bu sene kac mac oynamıs, nasıl oynamıs bı arat bak ıstersen.

sorun şurada : tr nin ez gol yıyen takımın defansı gibi birşeyler yazmaya calısmıssın. evet o takım sadece anadolu takımlarından gol yemıyor, derbı maclarda ve avrupada yedıgınız gollerı, oynadıgınız macları goz onune getırmene gerek yok, onlar tr lıgınde olmadı nasıl olsa :)

i.kaş >> e.güngör baştan fail !

gs nin neyini kıskanacam ya , sizin gibileri görünce insanın neşesi yerine geliyor :)

Rewendor said:
nileppezdel said:

Ayrıca Alpay'dan önce Bülent Korkmaz gelir defansta kalite konusunda.

Herkes için gelir, nocom için gelmez. Çünkü Alpay beşiktaşlı. Adam sırf beşiktaştan adam götürmek için Ali Tandoğan diyor yahu.

alpay konusunun nasıl acıldıgına bır bak, bulent korkmaz da nereden cıktı :) birşeyler yazmak istiyorsan, klavye tuşlarına basman yeterli :)
Sosyal ağlarda paylaş

He he.

Ya aslında geçmişi o kadar da kurcalamamak lazım, Alpay'ın çok iyi maçları da oldu çok kötü maçları da, tıpkı bülentin olduğu gibi.

Şu an ki kadro'da, yapabileceğiniz pek bir şey yok. Zaten çağrılan çağrılmış sakatlanan sakatlanmış ve elde kalan kadro belli. Ne kadar etkili bir takım kurulabiliyorsa bu kadro'dan o kadar etkili bir takım kurmak önemli artık, ki bu nokta'da iş değerli (!) hocamız Fatih Terim'e düşüyor. Umarım bir kez daha fail olmaz.

Şimdi Tümer benim sevdiğim oyunculardan biriydi zamanında, ama şu an, Tümer yapma, Fenerbahçe'de dahi oynayamadın doğru düzgün ki, Fenerbahçe kadrosu şu an ki Milli Takım kadrosundan daha üstün futbol olarak. ( İsimler olarak değil, takım olma gibi faktörleri göze alın ) şimdi Tümer oturmuş bir takımda dahi oynayamadı. Ne diye alırsın kadroya.

Hadi Gökdeniz eywallah.

Ayhan'a gelince. Valla ben ayhan'ı bir türlü sevemedim. Güzel oynuyor hoş. Bu tıpkı Fenerbahçeli Sakat Deniz'i sevememem gibi bir şey. Oyun tekniklerinden mi, müdahalelerinden mi, bilemiyorum. Ama Ayhana kanım hiç ısınmıyor. Ama Oynayabilir, düşünülebilir ayhan da bu kadro içinde, çünkü o formayı haketmiyor değil. Tıpkı Deniz sakat olmasa, ilk 11 çıkacağı gibi.

Bu Turnuva'da halen Gökhan Gönül'ün oynayamamış olmasına üzülüyorum. Keşke oynayabilseydi, Hamiti de düzgün kullanırdık, belki çoktan garantilemiştik. Belki bir Portekiz galibiyeti alıp, efsane olmuştuk bile. Of ya, bizim neden birden fazla yetişmiş aynı pozisyonlarda oynayabilen çok iyi adamlarımız yok. Çıldırmak istiyorum :D

Turnuva gayet keyifli gidiyor, özellikle C grubu adeta bir efsane.
Sosyal ağlarda paylaş

Futbolu bilenlere bırakıcaksam zaten sana hiç bırakmayalım demektir :) Fanatizm tanımın güzel ama işte, ona katılıyorum o yüzden beşiktaş fanatizmi yapma diyorum zaten.

Kurduğun kadroyu söylediğin lafları onaylayan tek insan yok. Hala diretiyorsun. Bu kadar insan bilgisiz de sen bilgiliymisin yani tek başına. Batırdın hala çırpınıyosun işte inkar etme de kurtul.

O 4-5 oyuncuyu geçtiği yerlerde zaten sağdan gidiyo ronaldo farkındaysan, ama farkında olmazsın sen, yoksa inadın kırılır haksızlığın ortaya çıkar :)

"Abii adam ispanya ligine gittiii kesin iyidiirr" den daha inandırıcı daha futbol bilgisine dayalı bir yorumunu henüz göremedik zaten. Onda da "vaay hangi takıma gitmiş koçum real madride mi" diyince cevap gelmiyo. Üstüne Ali Tandoğan diyorsun bir de, sonra da başkalarına futbol bilmiyo diyosun. Doğru aslında senin bahsettiğin futbolu bilmiyorum. Senin bahsettiğin türden futbolu kimse bilmiyo zaten, ne bu bölümde, ne teknik direktörler arasında, spor yazarları yorumcular, UEFA başkanları... Senin bahsettiğin "futbol"u bi tek sen biliyosun, başka da bilen olacağını sanmam. Bırak da öyle kalsın, biz normal futboldan memnunuz çünkü. Zaten Fatih Terim gibi yeterince dert var kendine has futbol yaratmış, bir de sen çıkma. Normal insan mantığına çok ters çünkü bahsettiğin futbol, biz normal futboldan, tüm dünyanın kabul ettiği memnunuz, senin futbolunu bilmesek öğrenmesek de olur dünya halkı olarak :)
Sosyal ağlarda paylaş

benım anlamadıgım olay şu sizin açınızdan ;

neden insanlar gs li serveti, ardayı ve mehmet topal hakkında boyle yorumlar yapmazken emre,balta ve ayhan hakkında bunları yazıyor, hiç düşündünüz mü ?

bunları yazınca olay gs kıskanclıgı, gs ye laf sokma olarak algılanıyor siz ve sizin gibiler tarafından.

olayın gs ile falan alakası yok. hakeden ve haketmeyenle alakalı birşey bu. iyi olsalardı millet bu kadar tartışmazdı bu konuyu arda,servet ve mehmet gibi ...
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:
arda dısında gs den adam cagırmak sacmaydı milli takıma.fatih terim saolsun...

Kesinlikle ya..

Fenerbahçe Futbolcuları Türkleştirilsin. Milli Takım FENERBAHÇE'den oluşsun :D

uehueh.

Şaka bi tarafa fena da olmaz hani.

P.S. : Fistan geyik yaptığını düşünerek abartıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nocom said:
benım anlamadıgım olay şu sizin açınızdan ;

neden insanlar gs li serveti, ardayı ve mehmet topal hakkında boyle yorumlar yapmazken emre,balta ve ayhan hakkında bunları yazıyor, hiç düşündünüz mü ?

bunları yazınca olay gs kıskanclıgı, gs ye laf sokma olarak algılanıyor siz ve sizin gibiler tarafından.

olayın gs ile falan alakası yok. hakeden ve haketmeyenle alakalı birşey bu. iyi olsalardı millet bu kadar tartışmazdı bu konuyu arda,servet ve mehmet gibi ...

Hakan Balta'nın yerine kim oynayacak? Sol bek söyle bana takımında her maça çıkmış olsun, iyi performans göstermiş olsun, büyük maç tecrübesi olsun.

Roberto Carlos'u mu türk yapalım? Yoksa İ.Üzülmez'i mi alalım kadroya?

Emre'yi yazmıştım zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

@nocom
Ya Fatih Terim gerizekalı o yüzden Ali Tandoğan'ı değil Sabri'yi İbrahim Üzülmezi değil Hakan Balta'yı çağırmış.
La adam Uefa şampiyonluğu yaşadı Fiorentinayı yönetti nerelerden nerelere getirdi Milan gibi bir klübün başına geçti kovuldu kovulmadı vs italyada kovulan td lere bakarsan zaten alayı kötü öyle mi ?
Del Bosque de Bjk den kovuldu adam kötü td mi hangi sıfatla söylüyosun bunu nesin kimsin ki sen?
Hakan Balta'nın iyiliğinden değil Hamit'in kötülüğündenmiş nerenizle izliyorsunuz maçı anlamıyorum ki.
Ya madem gs nin bütün oyuncuları bu kadar kötü nası yediniz 6 şar puan fark hani başka zaman olsa yabancılar zart zurt dicenizde bu sezon yabacı da yoktu kadroda daha neyi anlatıyosunuz neyin peşindesiniz...
En komiği de Sabriye dengesiz diyen adamın tutup da Ali Tandoğanı savunması kaç maç oynadı bu sezon beşiktaşta kaç kart gördü onun istatistiklerini de bul koy bakayım bi şuraya...
Sosyal ağlarda paylaş

Ali Tandoğan
Tip Maç İlk 11 Dakika Attığı Yediği Attığı
Penaltı Kurtar.
Penaltı Sarı
Kart Kırmızı
Kart
Avrupa Kupaları 7 4 394 0 0 0/0 0/0 3 0

Fortis Türkiye Kupası 4 4 360 0 0 0/0 0/0 1 0
Turkcell Süper Lig 25 21 1977 1 0 0/0 0/0 5 1
Tüm Sezon 36 29 2731 1 0 0/0 0/0 9 1

Sabri Sarıoğlu
Tip Maç İlk 11 Dakika Attığı Yediği Attığı
Penaltı Kurtar.
Penaltı Sarı
Kart Kırmızı
Kart
Avrupa Kupaları 6 4 346 0 0 0/0 0/0 1 0
Fortis Türkiye Kupası 7 6 545 0 0 0/0 0/0 1 0
Turkcell Süper Lig 21 18 1597 1 0 0/0 0/0 2 0
Tüm Sezon 34 28 2488 1 0 0/0 0/0 4 0

kasmak istemeyenler için sabri 4 sarı 0 kırmızı , ali tandoğan 9 sarı 1 kırmızı
Sosyal ağlarda paylaş

nocom said:
tellos said:
nocom said:
abdullah, alpay

oha abi bu adamları özlemle nerde bu adamlar ahh ahh diye arıyomsun sen

abdullah yıldırım 1993-2003 84 defa milli(2) gol
alpay özalan 1995-2005 98 defa milli (4) gol

boş adamlar olsa kariyerleri böyle olmazdı :)

abi çok güzelde abdullah yıldırım kim ya ahahahahaha
öyle bi futbolcu yokki :) (abdullah ercanı kastediyosun sanırım)
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu, hangi maçtı hatırlamıyorum.

Ceza sahası içinde ( lig sonlarına doğru ) sabri bi adama yapıştı ve yaklaşık 10 metre iterek adamı kornere atmıştı. Çok iyi hatırlıyorum, hakem ne penaltı çaldı ne kart verdi.

Gelsin yapsın milli takımda aynı hareketi bak noluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...