Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Telekom Vdsl2'yi onayladı,10 gün sonra 16mbit 130,32mbit 170ytl

^^ShadowSong^^

Öne çıkan mesajlar

Türkiye'de en son hangi iş adam gibi yapıldı?Ben pek bir şey beklemiyorum su son indirimler güzeldi 4 kat falan filan ama kopmalar hala var kablonet(gerçi bayagidir kullanmiyorum) olsun Telekomun ADSL'i olsun Türkiye'de bu teknoloji ile ilgili işler adam gibi yapilmiyor.(Diger islerin dogru yapildigida süpheli gerci.)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Upload hızı neden düşük?

VDSL2 tarifelerine baktığımızda 16 mbit ve 32 mibt download hızına karşılık her iki pakette de 1 mbit/sn'lik upload hızı olduğunu görüyoruz. VDSL2 bağlantısı da asimetrik hızlara sahip ancak Telekom'un sunduğu tariflerdeki hızlar çok daha asimetrik olmuş. Bunun tek bir mantıklı sebebi olabilir, o da Telekom'un yüksek upload hızlarını kullanıcılara sunarak sunucu, hosting gibi işler için sistem kurulmasını engellemek.

tamamı
http://www.pclabs.gen.tr/2008/07/01/vdsl2-hakkinda-merak-edilen-sorular/
Sosyal ağlarda paylaş

e yani iyi de o hızlar zaten filesharing'de kullanılmayacak da neye kullanılacak? upload/download ratio'nun iyice cılkı çıkar.

hayır bir de tv'lerde filan "filmi indireceksiniz çatır çatır" diye anlatıyorlar, sonra bir bakmışsın ban. oh ne güzel.

beğenmedim yani 1mbit upload aşırı düşük, 32'de 1 oranı nedir ya? kırk yıl düşünsem böyle saçmalık aklıma gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

ip'yi otomatik değil,manuel elle girersen olabilir dns'ler.Bende arada bi modem/router yok,direk ethernetten bağlıyım,statik ip veriyolar,netekim manuel girdiğinde ip'ni düşüyo falan arada bi(bende böyle oluyo,geneli nasıl bilmem),gerçi pek dns değiştirmeyi gerektiricek bi durumlada karşılaşmıyorum ama,herifler sadece 2 tane dns server adresi veriyolar başkada yok diyolar,anlamadım bu işi :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...