Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arcanum hakkında

kingpin

Öne çıkan mesajlar

şimdi sıkıntı ve elde doğru düzgün bir pcnin olmamasından dolayı arcanum'u kurdum. kendi başıma karakter yaratmada pek başarılı değilim o yüzden tavsiye istemek için topik açayım dedim. nasıl bir karakter yaratmalıyız? ne tavsiye edersiniz? bi de anladığım kadarıyla teknoloji ile büyü var işin içinde bu nasıl iş lan?
Sosyal ağlarda paylaş

Büyü teknolojiden daha güçlü ama teknoloji büyüden daha eğlenceli. Benim tavsiyem archer yada melee bi karakter açıp sırf eğlencesine bi iki teknoloji ağacına yönelmen. Büyüyle teknoloji bir arada olmuyor o yüzden ikisinden birini seçmen lazım. Skill ağaçlarını incele yüksek lvllarda ne yapılıyor bak ona göre hoşuna giden profları al. Bide ateşli silahlara bulaşma. İlerde elephant gun vs. gibi güzel schematicler buluyorsun ama hem başta çok ezik hem de kurşunuydu falan uğraşmak işkence.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dwarf bi gunsmith karakter yarattım fine revolver yaptim kurşunlarımı saya saya ilerliorum ama karkater çok kırılgan oldu daha 2. şehre giderken yolda 3 tane kurt rastgeldi ve önce virgili sonrada beni öldürdüler.

sadece teknoloji kullanan bi karakter yapmak istiodum ama olmıocak heralde o kadar da kasamıcam cunku kurşuna para yetistirmek çok zor şuan.bide karakterin yanına geldiler mi 2 çakıolar önce stam bitio yatiom yere sonra kafama gözüme geçiriolar.
Sosyal ağlarda paylaş

benim tavsiyem aç bi half elf.istersen fighter mage yada sadece mage.(ikiside çok güçlü oluyor)

büyülerden harm ve şu koruyucu kalkan olanı al.

eğer sadece büyücüysen summonning den ogre yi sonrada familiar(nerdeyse son boss u tek başına aldı. ama bug gibi bişey var bazen 35. lvl geliyor.öyle olursa unsummon et 50 gelene kadar tekrar summonla) ı al(aradaki demon bi işe yaramıyo).

bunun dışında o kalkanın olduğu ağaçta ligtning bolt (harm yemeyenlere karşı) la disentegrate var; onlarıda ilerledikçe alırsın.
teleportation da var bi yerlerde onuda unutma.

bunlar lazım olanlar.bunların dışında kullanılması eğlenceli büyülerde kafana göre takılırsın.(milletin character kağıdını gösteren büyü gibi).

teknolojiye gideceksen melee ye ve patlayıcılara git bence.

axedice ın oynadığı versiyon beta gibi bişeydi.çoğu npc yok, q lerin bazıları bozuk, herkes harm yiyo filan.

bi de mutlaka bi kerede evilla bitir.oyun baya fark ediyo bi noktadan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcanumda karakter yaratmak cidden zor iş.Öncelikle aklında olması gereken hem teknoloji hem büyü alanına aynı anda gitmen çok zor,gitsen de tam verim alamazsın.En iyisi biraz ondan biraz şundan deme.Birini seçmelisin.Bir 3. opsiyonun daha var ki skill kısmından meleedir,archerydir seçip onlara az buçuk büyü-teknoloji ekleyebilirsin.Melee+teknolojinin explosive dalı ya da archery+nature büyüleri gibi...

Eğer magicde uzmanlaşırım,pure wizard olurum diyorsan aklında bulunması gereken en önemli dallar:conveyance(disarm,teleport vs) ve force(shield,disintegration -süper-) olmalı. Benim karakterim saf magedi mesela,conveyance,force,mental ve stasis dallarında coşmuştu.

Büyü neyime,dwarf gibin adamım dersem teknolojiyi seçmelisin.Teknoloji Arcanum dünyasının parıltılı gücü gibi gözükse de büyü dallarına göre gücü biraz daha dengesiz.Kimi dalları (explosive,electric) çok güçlüyken,kimi dalları daha güçsüz kalıyor.Ama teknolojinin de güzel tarafı birçok recipe bulabilmen.Bu recipelerla birkaç dalı birleştirerek çok eğlenceli şeyler yapabilirsin.Mesela bulduğum bir tarif saatli bomba yapımı gösteriyordu,bunun için de explosive ve mechanical dalı gerekiyordu.

Son seçenek skillere abanmak kalıyor.Arcanumdaki en güçlü karakterler melee+teknoloji(özellikle explosive) sayılabilir.Ama mutlaka ana karakterin savaşçı olmak zorunda değil,mesela charisma beauty yükseltip persuade ile bile oyunu çok rahat götürebilirsin,birçok adamı takımına katar,onlar savaşırken sen izlersin :)

Tabi adamların derken onlarla ilgili de önemli bir ayrıntı var.Karakter ekranında senin magic&technology meter denen bir göstergen olması lazım.O senin hangi dala afiniten olduğunu gösteriyor.Diyelim ki büyücüysen kullandığın teknoloji ürünü olan haplardır,kremlerdir sende işlemez.Ya da bir teknolojist isen sana yapılan iyileştirme büyüsü efektif çalışmaz.O yüzden yanına alacağın adamların hangi yönde olduklarına dikkat etmeyi unutma.Mesela oyunun başında gelen Virgil magic healing uygularken Dernholm'de karşılaşacağın Jayna Style teknoloji healing dalında uzmanlaşır vs vs...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arcanumda karakter yaratmak cidden zor iş.Öncelikle aklında olması gereken hem teknoloji hem büyü alanına aynı anda gitmen çok zor,gitsen de tam verim alamazsın.En iyisi biraz ondan biraz şundan deme.Birini seçmelisin.Bir 3. opsiyonun daha var ki skill kısmından meleedir,archerydir seçip onlara az buçuk büyü-teknoloji ekleyebilirsin.Melee+teknolojinin explosive dalı ya da archery+nature büyüleri gibi...

e o kadar işte üçünden birini seçiyosun.nesi zor? :P
Sosyal ağlarda paylaş

steampunk magic icermek zorunda değildir.

zevk almak istiyosna teknoloji tavsiye ediyorum.
illa fireamr gitmek zorunda değildirn fantastik melee weaponlarda yapabilirsin. mesela balanced sword diye bişi senı baya bi götürür. yanına bolca molotof konteyliyle alamıcağın düşman yok. ilerde molotof kokteylerini daha sağlam patlayıcılarla dğeiştirirsin zaten.

oyunda zaten dibinden dinamit yiyip ayakta durucak cok bişi yok.
koş dibineturunu bitir. dinamiti dibine bırak bütün turunla kac sonra patlasın dinamit!

teknoloji zevkli ama verimli itemları bulmak kurcalamak gerekiyo.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Off ya indirdim ben arcanumu başlarken oyun siyah ekran olup masaüstüne atıyor. Arcanum cdsi olup da bana kargoyla falan yollayanı rep manyağı yaparım valla

oyunun sitesinden son patchini indir öyle dene
bende çok önceden ilk oyunu çalıştırmayı denediğimde hata veriodu sendeki gibi şimdi direk patch yapıp açtım bi sorun yok.

istersen araskargo ile kargolarımm özel mesajdan kargo bilgilerini gönder ama bence önce sitesinden patch yap bi.

patch supportta link var.
Sosyal ağlarda paylaş

kos kos uzaklas world mape tıkla.
teknoloji giden herkez charged ring takmalı oyunun ilk yarısını necromancerdan daha kolay geçersiniz balanced sword ve 2 charged ring ile. (golemlere kadar kılıç sonra balta )

ayrıca virgil beleşe heal ederken jaynaya sabah akşam bandaj yapmanız gerekir.
daha oncede yazdım herhalde eye googles yapıyorsunzu ve satıyorsunuz şehir şehir gezip sonra bekliyorsunuz shoplar dolsun ve çok paranız oluyor teknoloji anca öyle oynanıyor yoksa handcrafted flintlock la sürünürsünüz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o değil de o ilk şehirdeki köprüyü tutan elemanlar beni alıyorlar. Sadece 1 kere 1 tanesi kaldı beni öldürdü yine. Virgil işe yaramıyor zaten. Ben lvl4üm onlar 3 hep ama olmuyor.

Melee+electricity gidiyorum da bir de smithy. Ama daha balanced sword yada charged ring yapmadım.

Dinamitle kastım ama işte o zaman da ilkinde direk patladı süper olu, sonrakilerde hiç direk patlamadı bi kere de güzel patladı ama virgil ve ben dahil herkes öldü :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...