Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fps boost yolu

n3mrut

Öne çıkan mesajlar

fizban said:
target:
"C:Program FilesFuncomAge of ConanAoCFPSBoostLauncher.exe" C:Program FilesFuncomAge of Conan

yapmama rağmen, "the application failed to initialize properly" diyen hatayı veriyor amcalar bana. knoxville in eklediini çektim

tam emin değilim çözümden ama,
bu programcık wm11'in açıkken yaptığı olayı yapıyor. wm11 yüklü olması gerekebilir. tek farkı wm11 kadar ram yemiyor, o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
NVIDIA KULLANICILARI İÇİN POTANSİYEL 3 (YAZIYLA ÜÇ!) KATI FPS ARTIŞI!!!

resmi forumlardan alınmıştır:

bla bla ...

The far right option when clicking it will offer to reset the drivers. Do so and reboot.

Bende bu reset isteği olmadı?! Ek bir iyileşmede olmadı zaten. :(
Sosyal ağlarda paylaş

raistlinthewiz said:
xfastest.com un driverlarını ındırdım ve gercekten surunen fpsm 30-40a cıktı. ama ne hıkmetse gece acık bıraktıgım bılgısayar bugun ev dondugumde ucmustu. repair vs bi turlu cozulmedı. ve ısın garibi kurulumu da daha yenı dun yapmıstım. sonuc olarak xfastestın nvidia driverları ıse yarıor ama dıkkatlı olun

Şundan kıllandığım için kuramıyorum ya.
Kursam mı kurmasam mı arada kaldım.
Pfft.

Ekran kartını elime almak istemiyorum açıkçası, emeğini yiyoruz sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

q9300
4gb ram
8800gt amp 512 mb zotacın

her bı bok acık ne var ne yok kökledim tikledim
1280x1024 te oynuyorum
30-45 fps arası

lakin benden kötü sisteme sahip olup benden iyi fps alan var aynı oyun içi ayarlarda.

bu olaylar daha dorusu bu sorunların fixi bu tarz şeylerle olmaz bu fix varsa bi çakışma onu düzeltiyor.Uyumsuzluklardan oluşan fps sorunları var bunları oyunu düzelttikçe giderirler.

zaten benden kötü sisteme veya benle aynı sisteme sahip olup + aynı ingame grafik ayarlarına sahip olup benden iyi fps alan varsa bu oyundaki teknik problemin kanıtıdır.

etrafta fps için patch gelicek diyorlar lakin offical forumları incelediğimizde düşük fps için driver uninstall et ve en son çıkanla güncelle şeklinde offical post var..

buda durumun vahimliğini sergiliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Durumun vehameti daha adamların ATI kartlarındaki sorunla ilgili hiçbir açıklama yap(a)mamasında. Sadece ATI de değil bir sürü 8800 serisi ve 3800 serisi kullanıcıları abuk subuk olaylarla karşı karşıya FPS konusunda. Gothic 3'den beri bu kadar grafik kartları konusunda sorunlu olan oyun görmedim ama yapımcılar "daha iyi ekran kartı alın, driver değiştirin tekrar yükleyin"den başka bişey demiyolar. Bazıları kasa kasa düzeltmeyi başarmışlar ama oyunu tekrar yüklemekten tutun da format atıp vista kurana kadar azmedip bir sürü şey yapan var. Bu kadar kastırmamalı bir sorun diye düşünüyorum, hele özellikle diğer oyunlarda hiçbir sorunumu yokken tek derdimin AoC olması gayet acı.

Bir sürü insan daha iyi ekran kartı alalım oyunu oynayalım diye 38xx serisi ATI kartlar aldılar aha çoğu sorunlu, 15 fps ile çalıştırıyolar oyunu ama hiçbir düzeltecez sözü yok developerlardan. Developer'dan olan mektubun içeriğinde bile yok ATI kartlarının sorununu düzeltecez diye.

Ay sonunu bekleyeceğim ne gibi update'ler yapacaklar (3 hafta oldu oyun çıkalı).
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:
Durumun vehameti daha adamların ATI kartlarındaki sorunla ilgili hiçbir açıklama yap(a)mamasında. Sadece ATI de değil bir sürü 8800 serisi ve 3800 serisi kullanıcıları abuk subuk olaylarla karşı karşıya FPS konusunda. Gothic 3'den beri bu kadar grafik kartları konusunda sorunlu olan oyun görmedim ama yapımcılar "daha iyi ekran kartı alın, driver değiştirin tekrar yükleyin"den başka bişey demiyolar. Bazıları kasa kasa düzeltmeyi başarmışlar ama oyunu tekrar yüklemekten tutun da format atıp vista kurana kadar azmedip bir sürü şey yapan var. Bu kadar kastırmamalı bir sorun diye düşünüyorum, hele özellikle diğer oyunlarda hiçbir sorunumu yokken tek derdimin AoC olması gayet acı.

Bir sürü insan daha iyi ekran kartı alalım oyunu oynayalım diye 38xx serisi ATI kartlar aldılar aha çoğu sorunlu, 15 fps ile çalıştırıyolar oyunu ama hiçbir düzeltecez sözü yok developerlardan. Developer'dan olan mektubun içeriğinde bile yok ATI kartlarının sorununu düzeltecez diye.

Ay sonunu bekleyeceğim ne gibi update'ler yapacaklar (3 hafta oldu oyun çıkalı).

gigabyte hd3870 kullanıyorum, şimdiye kadar diğer nvidia/ati kullanan insanlardan farklı bir sorun yaşamadım. fps'em gayet nominal seviyelerde seyrediyor.

e şimdi bendeki 3870'te mi sorun yok? hayır. aslında bilgisayarımda sorun yok. adamlar bu yüzden sürekli "driverlara dikkat abiler" diyor. vista şu an optimizasyon olayında sınırda olan bir işletim sistemi. eğer gerekli minik tweakleri yapmayı, güncellemeleri yüklemeyi gerçekleştirir ve herhangi bir donanımsal uyumsuzluk olmadığında emin olursanız, -ki bu çok önemli- (nvidia çipsetli mobolara ati kart takmak, farklı bus hızlarında/markalarda ram kullanmak, vista uyumlu olmayan donanım kullanmak) oyunda herhangi bir sorun çıkacağına inanmıyorum.

bunun canlı örneği çokta ahım şahım olmayan makinam;

E4500 c2d 2.2 ghz, gigabyte hd3870 512 mb gddr3, 4 gb kingston ddr2 667 mhz, seagate 7200 rpm 16 mb cache 250 gb.

forumlarda devler pek aktif değiller, fazla yorumda da bulunmuyorlar tepkili threadlere. ama az da olsa cevap verdikleri sorularda oyunun bir optimizasyon sorunu olduğunu inkar etmiyorlar, ama bunun oyunu oynanmayacak seviyeye getirmeyeceğini de söylüyorlar. bu problemlerin yukarıda saydığım gibi, software/hardware incompitability kaynaklı olduğunu ekliyorlar.

ben wow'u pre-bc centrino yapılı laptopumda oynarken hiç sorun yoktu ve 60 fps ile oynuyordum. fakat bc çıktığında oynanmaz hale geldi oyun. bunlar gayet normal şeyler. millet wow forumlarında optimizasyon yapmadınız mı diye bangır bangır bağırıyordu, yok i945 çipsetlerde leak oluyormuş bilmemney diye.. olacak şeyler bunlar. düzelir diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

n3mrut said:
q9300
4gb ram
8800gt amp 512 mb zotacın

her bı bok acık ne var ne yok kökledim tikledim
1280x1024 te oynuyorum
30-45 fps arası

lakin benden kötü sisteme sahip olup benden iyi fps alan var aynı oyun içi ayarlarda.

bu olaylar daha dorusu bu sorunların fixi bu tarz şeylerle olmaz bu fix varsa bi çakışma onu düzeltiyor.Uyumsuzluklardan oluşan fps sorunları var bunları oyunu düzelttikçe giderirler.

zaten benden kötü sisteme veya benle aynı sisteme sahip olup + aynı ingame grafik ayarlarına sahip olup benden iyi fps alan varsa bu oyundaki teknik problemin kanıtıdır.

etrafta fps için patch gelicek diyorlar lakin offical forumları incelediğimizde düşük fps için driver uninstall et ve en son çıkanla güncelle şeklinde offical post var..

buda durumun vahimliğini sergiliyor

Core 2 Duo aynı ayar bi işlemcide daha iyi bi performans alırdın..
Sosyal ağlarda paylaş

E benim makinamda diğer oyunlarda hiçbir sorun yok da nasıl oluyor da AoC sadece sorunlu :) Bi tek AoC için mi software/hardware incompatibility var yani bilgisayarımda, varsa da o zaman bu AoC'nin "software"inin suçu. ATI'ye bile laf atamıyorum adamların kendi forumlarında millet bagırıyor AoC'ye uygun driver getirin diye adamlar yüksek ihtimalle şaşkınlar noluyo diye. Bazı oyunlarda evet Nvidia 10fps daha fazla verir anlıyorum ama bu çok daha farklı bi sorun.

Beta driver yüklemesine kadar gittim işin ama yok yani. Herkesde sorun var demiyorum bazıları düzgün çalışıyor ama temiz format üstüne 3870 serisi kartların 15fps verdiğini söyleyenler var ki bu çok komik. Yahu aynı sistem ile xpde 15fps vistada 90fps alan adam var şaka gibi. Hani, vista genelde daha çok kaynak kullandığından daha kötü çalışması lazımken hayıır. Garip şekilde recommended'i azıcık geçen bilgisayarların mediumda 40-50 fps aldığı gerçeği de var ki bu optimizasyon sorunu falan değil. Optimizasyon sorunu olsaydı benimle nerdeyse aynı speclere sahip adam (.2GHz işlemci farkı ve x1950GT yerine x1950XT) ile aramda 30fps fark olmazdı.

Optimizasyon sorunundan çok tamamen "kötü kodlama" örneği bu. Belli konfigürasyonlarda kaynakları mantıklı bi şekilde kullanamıyor oyun, teknik terimiyle "starve" ediyor. Optimizasyon olsa anlayabilirim belki lowda 30fps verir ve highda oynanamaz ama bu öyle değil ki. Hep ama hep 15-20 fps alıyorum ne olursa olsun, çünkü oyun kartı kullanamıyor bile. 2 saatlik oyunu oynama süresinin sonucunda kartın sıcaklığı 2-3 derece artıyor 47de kalıyor sadece ama Crysis oynarsam 55+ dereceye çıkıyor kart. Driver sorunluysa nasıl Crysis kullanıyor kartı ama AoC kullanamıyor? İki oyun da sonuçta directX API'sını kullanıyor; driver aynı low-levelda herşey ama herşey aynı bi tek high-levelda yazılım farkı var.

ATI kartlarının GPUsu adam gibi kullanılamıyor 40% seviyesinde yiyor genelde ve inan bana eğer sende de bu sorun varsa ve bu patchle düzeltilirse şimdi 40 fps göreceğin yerde 60-80fps rahat göreceksin.

Avrupa forumlarında official başlık var bilmemkaç küsür sayfalık bu ATI sorunu ile ilgili ama bir kere bile devlerin cevabı yok. İtiraz thread'i değil tamamen bilgilendirme amaçlı ama tek bir cevap bile yok bunun üzerinde çalışıyoruz diye. Ne buglar bulundu burda sorunu bulmaya çalışılırken, oyunun her yeni alana girerken eski alandaki texture'ları silmeyip memory leak yaratmasından tutun, düşük GPU kullanımına, vRAM kullanımının bazı kartlarda sıkıntılı olduğuna ve bütün vRAM'in kullanılmadığı vs vs...

Ayrıca XP kullanıyorum ve genelde insanların bu konuda takındıkları "driverdandır abi bende sorun yok valla herşey güzel sende sorun" olayına da hastayım (kimse kişisel olarak algılamasın official forumlarda var böyle tipler). Biz de biliyoruz driver nedir, biz de optimize etmeyi memoryleri ayarlaması defrag yapmayı biliyoruz; biz de farkedebiliyoruz bi sorun oldu mu düzeltebilmeyi, driver uyuşmazlığı varsa onu bulmayı ve resmen 2 gün uğraştım bunun için ama pes ettim düzelmiyor. Adamlar bu bug'ın kaynağını bulup da düzeltene kadar da düzelmeyecek; ve de şu andaki oyundaki diğer bugların da sayısı göze alındığında ve önceliklerinin de nasıl oldugunu kendi ağızlarından açıkladıklarına göre: Yüksek ihtimalle yakında bi FPS patch'i gelmeyecek.

Oyunu bu şekilde oynayabilmek için wm11 açıp windowed çalıştırmam, 15 dakkada bir alt tab yapmam 1 saat içinde düşen fpsyi düzeltmek için grafik ayarlarıyla tekrar oynamam ( evet 1 saat içinde aynı zone'da olsam da fps ciddi şekilde düşüyor ) gerekiyor; ee yani oyunu oynamaktan çok teknik kısmıyla uğraşıyosam işin o zaman evet bu oyun benim için "oynanabilir" değildir. Evet bunları yaparsam 20 fps alıyorum en zor koşullarda bile ama yapmazsam 10fps kaybediyorum, yaay ne kadar mutluyum 20fps. Bıktım da 1 saat oynayabilmek için 15 dakkada bir manuel "fix" yapma gereksiniminden.

Bir de şu anda Vista yüklemem lazım tam olarak denemek için ve vista sux sadece AoC için yüklemeyi reddediyorum heh.

Hala Funcom'dan bir güzellik bekliyorum şu FPSyi düzeltsinler diye. 1 haftada olmadı diye bırakacak değilim oyunu ama şu anda adam gibi oynayamıyorum oyunu, eh yani düzeltmezlerse de çok üzgün olmayacam allahtan EU3 expansion çıkardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rottweiler said:
8800gts 640mb la 75 alıyordum, driver la 105 e çıktı.. 100-105 arası aynı yerde oynuyor. yuklemeden once gırıp baktım, sonra bırdaha baktım barız fps artısı oldu. ayrıca hızlı sag sola cevırmede oyunda ufak donmalar yasıyordum. oda ortadan kalktı.

hangi driver bu ya direk bu driverin linki olan var mi yazabilir mi? herkes bi driver diyor ama baktim bulamadim
Sosyal ağlarda paylaş

The RivaTuner Support Forum can be found here. System requirements:

Windows 98 (updated MFC libraries required), Windows 98 SE, Windows ME, Windows 2000, Windows 2003 Server x32, Windows XP x32, Windows XP x64 edition, Vista x32 or Vista x64 (disabled driver signature checking required).
Note: Windows 9x/ME is no longer officially supported since version RC15. It doesn't mean that RivaTuner will not work under Windows 9x/ME, but it does mean that RivaTuner is no longer tested for compatibility issues under these OS.

Any desktop display adapter based on NVIDIA NV4, NV5, NV10, NV11, NV15, NV17, NV18, NV20, NV25, NV28, NV30, NV31, NV34, NV35, NV36, NV38, NV40, NV41, NV44, NV44A, NV48, G70, G71, G72, G73, G80, G84, G86 or G92 GPU or ATI R200, RV250, RV280, R300, RV350, R350, RV360, R360, RV370, RV380, R420, RV410, R423, R430, R480, RV515, R520, RV530, RV560, RV570, R580, R580+, R600, RV610, RV630 or RV670 VPU based display adapter.

Note: RivaTuner doesn't declare official support for mobile graphics processors and multi-GPU SLI and Crossfire configurations. Proper functionality on such systems is not guaranteed, use RivaTuner at your own risk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...