Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aziz Yıldırım Saat 14:00'de FBTV'de

eagle_dnz

Öne çıkan mesajlar

Adam mantıklı konuşuyor gene eleştiriyorsunuz ya , kaliteli türk bulmak zor diyor , nihat emre tuncay şu bu avrupada oynayan adamların dışında transfer edebileceğin kim var türkiyede,3 yıldır mehmet topuz gökhan ünal diye konuşulup duruyor yok işte çıkmıyor türkiyeden , barcaydı manuydu 10 ar yabancıyla oynarken biz niye 6 yabancıyla oynuyoruz ortada bir adaletsizlik var bunu söylüyor ki gayet haklı..Fenerbahçenin asıl hedefi bundan sonra asla TSl şampiyonluğu olmayacak başka takımlar gibi avrupada başarı olacağı için bununda mücadelesini verdi , tff zaten arttırmıyacaktı yabancı kontenjanını en azından fifa bizim sınıra çekti bizim avantajımıza oldu diye düşünüyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Transfer etmeyeceksin yetiştireceksin ya. Emre'nin koyu Fener'li babası bile dedi işte Fenerbahçe'nin altyapısı iyi olmadığından GS'ye verdik diye. Önem verin kardeşim, kalitesiz Türkler diye atıp tutmakla olmaz. Hazırcılıktan çok yetiştiricilikle uğraşsalar daha da iyi olur hem Fenerbahçe için hem Türk futbolu için. Neyse sustum ben :)
Sosyal ağlarda paylaş

türk futbolcusunun çok iyi olmamasının asıl sebebi çok para kazanıp yan gelip yatabilecek ortamı olması. mesela sergen ilk 5 e girerdi dünyada ödül falan alırdı adam gibi ciddiye alsaydı o yetenekle.
biz bebek bakıcısı mıyız kardeşim, alt yapı tamam çok önemli ama
futbol biraz yetenek işidir, olan yeteneği de kullanıp geliştirecek rekabet ortamı olmadan cacık olmadığını yıllardır görüyoruz. budur mesele.
Sosyal ağlarda paylaş

patatesmi bu ha yetiştirelim diyince yetişecek , uzun vadeli ve zor işler bunlar ,avrupada bile alt yapıdan 50 futbolcu içinde 1 i iyi çıkınca başarı sayılıyor , manu bile alt yapısından kaç tane futbolcu çıkartıyor , çıkartıgından çok transfer ediyor , gidiyor 15-16 yaşında transfer ediyor ama dünyanın parasını döküyorda ediyor...türk futbolunun tamamen yapısını değiştirmek lazım , gene en başarılı türkler almanyadan çıkıyor veya almanyaya futbol okulları kurmak lazım düşünsünler yapsınlar artık birşey..
Sosyal ağlarda paylaş

O da altyapı çalışmasıdır ki. Rooney ingiliz mesela 18 yaşındaki bir Türk futbolcuyu ümitle transfer eder mi sizce bizim takımlar? Çok ender.

Her futbolcu yatmayı düşünmüyor ayrıca. Nihat var mesela hem yetenekli hem de kendini kanıtlamaya çalışıyor hala, Tugay var 38 mi ne oldu hala oynuyor Blackburn'de. Her Türk futbolcu Sergen değil ki o kültürü vermen lazım. Batuhan gibi "Kral yapmayacaksın kral olacaksın" dedirtmeyeceksin adama. Onu diyememesini sağlayacaksın, eğiteceksin. Sadece topa vurmayı öğretmekle de olmaz bu işler.

Ayrıca Almanya'da futbol okulları açılması çok önemli.

Ki ben Aziz Yıldırım olsam Brezilya'da takım tanınır ve sevinirken altyapı okulu açardım ki yetenekli genç Brezilya'lıları getireyim, sonra gitmek isterse satıp paraya boğulayım diye :)
Sosyal ağlarda paylaş

heh gercekten de dinlemiyorsunuz adami yahu, su konusmadan yola cikarak "fb den adam cikmiyor hehehe" ye getiriyorsunuz. Turkiyede alt yapi zor, onceden kestirip o oyuncuyu iyi yetistirmek lazim, biz ingilteredeki gibi 16 yasindaki cocugu hem okutup hem profesyonel futbolcu yapamiyoruz.

Sen 11 yasindayken babana gelip sorsunlar bakalim "oglunuz okulu birakip futbolcu olacak, ama belki bizim takimda oynamayacak" diye neler oluyor. Adamlarin alt liglerinde bile en kotu oyuncu haftada 300-400 pound para ediyor ki yasamini kazaniyor bundan gayet.

Mukayese etmeden once dusunun, ha galatasaray daha cok topcu kazandirdiysa bunun sebebi scoutlarinin daha iyi oldugundandir, veyahut oyuncular futbola daha cok onem verip daha cok calisiyorlardir... bir yigin sans var. Ayrica gs de para olsaydi ve fener gibi her sene oyuncu alabilseydi, kanouteler roberto carloslar oynayabilseydi gorurdum kac tane arda kullanilirdi.

Allah askina buraya gelip olaylari kafaniza gore yorumlayip bok atmis olmak icin laf atmayin. thx.
Sosyal ağlarda paylaş

adamınbiri said:
bide şımarık bi batuhanmıydı neydi bizim maçta gol kaçıran 17 yaşındaki yağız delikanlı.

ahaha gol kaçırabilir de maçtan sonra "higuen'e pas atıp onu kral yapıcağıma, kendim gol atıp kral olurum" demesi daha efsane. onu kiralamaları lazım avrupa klübüne. orda aklı başına gelir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...