Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Profession - Crafting

Merckk

Öne çıkan mesajlar

orası biraz karışık

betada önce herşeyi alabiliyordun gather craft ne varsa bir karakter alabiliyordu sonra 1 craft 1 gather sınırlaması koydular ama koyarken release de gene hepsini alabileceksiniz dediler birisinin denemesi lazım ama gidip tradeskill i cart diye alamıyorsun mesela stonecutter olman için en az birkaç gün uğraşman lazım

mesela quest veriyor git 20 tane sand stone getir diyor getiriyorsun (bu getiriyorsun dile kolay normalde ızdırap bir işlem) sonra sandstonedan rare taş istiyor burası kısmet ben 3 günde düşürdüm sonra granite sonra onun rare i sonra basalt öyle gidiyor en sonunda bütün questleri bitirirsen stonecutter oluyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Bence gathering ve resourcelar saçma olmuş, hepsi statik olarak duruyor, yani 1 silver vein görürseniz o hep orada duracak. Yanlızca HP değerleri var ve kazdıkça azalıyor,0 lanınca artık kazamıyorsunuz ve yavaş yavaş tekrar dolmasını bekliyorsunuz. Şimdiden söyleyeyim rare olan madenlerin oralarda bot görmeye alışın =)
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Bence gathering ve resourcelar saçma olmuş, hepsi statik olarak duruyor, yani 1 silver vein görürseniz o hep orada duracak. Yanlızca HP değerleri var ve kazdıkça azalıyor,0 lanınca artık kazamıyorsunuz ve yavaş yavaş tekrar dolmasını bekliyorsunuz. Şimdiden söyleyeyim rare olan madenlerin oralarda bot görmeye alışın =)

alışmayın göremezsiniz Çünkü resource zonelarında her 3 dakikada bir moblar saldırıyor nerede olursanız olun puff üzerinizde moblar çıkıyor ve bunlar 4-5 tane mob çoğu zaman kesemeyip cücük hp ile kaçıyorsunuz (lvlları konusunda emin değilim ben resource işine 80de girdim oyüzden 80 ler saldırıyordu çoğu zaman bunlar normal mobda değil named moblardan oluşan gruplar ama düşük lvl larda kendi lvlnızda moblar saldırıyor olabilir)
Sosyal ağlarda paylaş

Her ırkın kendi gathering haritası var, ve görünüşe göre o haritada yapabileceğiniz tek şey gerçektende gathering. Zira toplarken size engel olan moblar haricinde haritada başka birşey yok =D

Ben deneyimlerimi yazayım,

Tradeskillerin hepsini alabiliyorsunuz, woodcutting-mining-stonecutting-prospecting-leatherworking-weaving

Bunların hepsinin questleri mevcut ve yeni birşeyler toplayabilmeniz için bu questleri yapmanız gerekiyor.

İlk questler hepsinde aynı - 20 adet toplayıp getirme. İlk toplayabileceğiniz kaynaklar şunlar.

Weaving: Cotton(1)
Stonecutting: Sandstone(1)
Prospecting: Silver(1)
Woodcutting: Ash(1)
Leatherworking: Rugged leather(1) - etraftaki (prey) moblardan
Mining: Copper(1)

Bunlardan 20 adet topladıktan sonra (kendiniz toplamanız gerekiyor zira quest başkasının verdiği materyalleri kabul etmiyor, toplayarak questi tamamlayabiliyorsunuz), size 2. questi verecek. 2. questler gerçektende şansa bağlı zira yukarıdaki şeyleri toplarken bir rare resource bulmanız gerekiyor. Buda demek oluyorki bayağı bir koşturmanız gerekecek.

Bu görevide tamamladıktan sonra size artık yeni kaynak toplayabilmeniz için eğitecek (Levelınız yeterse tabi ben daha 29 um o yüzden öğretmiyor bana =p 30 olunca deneyeceğim yine)

Tahminen toplayabilecekleriniz.

Weaving: Silk(2) --- ?
Stonecutting: Granite(2) --- Basalt(3)
Prospecting: Gold(2) --- Electrum(3)
Woodcutting: Yew(2) --- Oak(3)
Leatherworking: Cushoned leather(2) --- ?
Mining: Iron(2) --- Orichium(3)

Muhtemelen bunlarıda topladıkdan sonra 4. quest olarak yine rare resource isteyecek =P Kolay gelsin!

Not: Şunuda ekleyeyim siz kazarken muhakkak npc'ler (genelde minibosslar - kendi levelınıza göre) spawn oluyor, bir nevi anti bot sistemi herhalde. Öldürdüğünüzde onlarında kaynak düşürme şansları var hatta ben rare olan kaynaklarıda düşürdüklerini gördüm, yine biraz şans gerekiyor. Bazende haritada gezerken bir anda 2-3 mob un saldırısına uğruyorsunuz eğer castersanız öldürmeniz zor tabi tabanları yağlayın uğraşmayın =P
Sosyal ağlarda paylaş

kendiniz toplamanız gerekiyor zira quest başkasının verdiği materyalleri kabul etmiyor, toplayarak questi yamamlayabiliyorsunuz

bizim çocuklara okadar dedim olm report etmeyin şunu dedim dinlemediler.geçen günkü guild bank patch i buyüzdendi resourceları guild bankden çekerseniz quest tamamlanıyordu :)

buarada ikinci questlerde rare bulmanızı istiyor cidden can sıkan bir quest
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:

Bazende haritada gezerken bir anda 2-3 mob un saldırısına uğruyorsunuz eğer castersanız öldürmeniz zor tabi tabanları yağlayın uğraşmayın =P

alındım valla necro olaraktan ''ben ölümün kendisiyim ölmek beni daha güçlü kılar''
offf keske rp-pvp de acsaydım karakteri :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...