Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aoc vs wow

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

ben 2 gb ram in ustune 1 gig daha aldım. ondan oncede arkada debugger calısan eskı clıent le cok cok rahat oynuodum. g80 bi tane gts 8800 640 mb ım var. Ozellıkle dusuk cozunurluklerde 200 dolarlık 9600gt aynı ısı goruyor. Turkiyedeki pahalı hardware fiyatlari + %17 lik kdv funcom un sucu degil. adamlar 9600 gt yı 150 dolara alırken biz burda kdv ıle birlikte 250 dolara alıyoruz. yine tr deki asgari ucret funcom un sucu degil. olaya biraz daha genis bir sekilde bakarsak ortalama bir avrupa ulkesinde bu oyunu rahat sekilde oynamanızı saglayacak bir pc her seyiyle ortalama 700-800 dolara geliyor (monitoru dahil etmiyorum).
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben beta'da oyuncu kalitesi acisindan wow'dan cok bi fark görmedim.
General chat kismi wow'da "Barrens chat" diye tabir ettigimiz olayi pek aratmiyodu.
"omg my pvp stats are 51-5. i dominate" tarzi pvp muhabbetleri de az degildi.
umarim bu tarz kisiler release'de sectigim serverda olmaz, ya da az olur.

oyun güzel o ayri :)
Sosyal ağlarda paylaş

oyuncu kalitesine gelince. her oyunda mutlaka rahatsiz edici bir oyuncu kitlesi olucaktır. herkes farklı seylerden rahatsız olur.kimi gankerlardan kimi kucuk cocuklardan kimi chinese farmer lardan. Kimse neyin ne olacagını garanti edemez. Free mmo'lar dısında belki en kotu oyuncu kalitesi ismi lazim degil olan oyunda 2 oyunun kıyaslanması cok sacma. Ismı lazım degil basit oldugu ve sistem ihtiyacları dusuk oldugu için daha cok uzun sure varlıgını surdurecek. Aoc buna asla yetisemeyecek. Tabii bunu umursayan varsa..

Edit: Su anda MMO oyuncu base ini olusturan oyun zaten Wow. Barrens chat in her yeni cıkıcak populer mmo da yansımaları gorulucek zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya beyler, siz anlamıyorsunuz veya anlamıyorsunuz.

WoW'un şu anda AKTİF, HER AY PARASI ÖDENEN 10.5 Milyon + hesabı var.

Siz diyorsunuz ki, "Reklamla sattı, yoksa berbat oyun."

Bir oyun berbat ise, sadece satış yapar, oyunun berbat olduğunu anlayan bırakır ve bırakanlar bu 10.5 milyon kullanıcının içinde değil.

Eğer zamanında açılıp, kapatılan sayılırsa WoW'un kullanıcısı 15 milyonlara varır.

Hiçbir oyun, sadece pazarlaması & reklamı iyi yapıldı diye, sürekli artan (10.5 milyonu geçen) bir playerbase yapamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

İsmi lazım olmayan oyun nedir abi ilkokul müsameresinde miyiz ahah

Gangren boşa nefes harcıyorsun, adamların mantığı biz beğenmiyorsak kapitalizmin adi oyunudur şeklinde. HAYIR WOW İYİ BİR OYUN, SİZ BİLGİSAYAR OYUNLARINDAN ANLAMIYORSUNUZ dersen daha verimli tartışmalar falan çıkar :P

Vidyoya gelince, wow vs. aoc karşılaştırması yapıcaksan pvp siege, combolar, real combat gibi vurucu alanlardan yaparsın. O yüzden olmamış beğenmedim. Gerçi ciddiye alıncak bi vidyo değil o ayrı eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

o nası combat abi aoc'daki ağır ağır sallıyo kılıcı yavaş çekimde mi dövüşülüyor oyunda ne ayak?

Edit: Burda bik bik öten arkadaşlar ne kadar biliyorlar acaba warcraftın hikâyesini o efsanevi karakterleri, göz yaşartan animasyon sahnelerini, WoW'daki pvpyi?? WoW'a basit oyun diyen arkadaşın Azeroth'dan bihaber olduğu belli zaten. Bilmediği oyun hakkında atıp tutması komik oluyor. kınıyorum kınnnn.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmayın birader wow'un hikayesi demişsiniz de REH'in yazdığı her türlü hikaye yanında wow'un hikayesi tırt kalıyor. Hikaye ve questler konusunda tartışmasız AoC kat kat daha üstün.

Ama gangren'e katılıyorum bu sistem gereksinimleri ile asla AoC WoW ile yarışamayacak.

WoW da süper oyundur boş yere 10 milyon kişi oynamıyor ama bana göre AoC>WoW.
Sosyal ağlarda paylaş

wow da ne var ki?

karazhan a bin kere gir sonra o itemlarla iki bin kere üst düzeye git sonra onlarla üc bin kere üst kademeye.ne bileyim en azından bana o cizgi filmsel grafikler eşliğinde her hafta aynı yerlere girmek keyif vermiyor.tek eğlenceli olan team speak programındaki sohbetlerdi.pvp bile çok kısır,çok dandik wow'da.
Sosyal ağlarda paylaş

Zeppelin8 said:
ben 2 gb ram in ustune 1 gig daha aldım. ondan oncede arkada debugger calısan eskı clıent le cok cok rahat oynuodum. g80 bi tane gts 8800 640 mb ım var. Ozellıkle dusuk cozunurluklerde 200 dolarlık 9600gt aynı ısı goruyor. Turkiyedeki pahalı hardware fiyatlari + %17 lik kdv funcom un sucu degil. adamlar 9600 gt yı 150 dolara alırken biz burda kdv ıle birlikte 250 dolara alıyoruz. yine tr deki asgari ucret funcom un sucu degil. olaya biraz daha genis bir sekilde bakarsak ortalama bir avrupa ulkesinde bu oyunu rahat sekilde oynamanızı saglayacak bir pc her seyiyle ortalama 700-800 dolara geliyor (monitoru dahil etmiyorum).

sorun şu ki, wowu sadece avrupa ya da amerika oynamıyor; türkiyeden, başka 3. dünya ülkelerinden de önemli sayıda oyuncusu var, ve bu insanlar sistemleri kaldırmayacağı için aoc oynamayacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...