Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kanli Ishal

Mad_Wolf

Öne çıkan mesajlar

Serum tedavisi ama en önemlisi de bol bol sevgi vermeniz gerekiyor. Sizin evde ilk haftası ise -ki anladığım kadarı ile öyle- zaten daha evi benimsememiş ve geceleri kabus görüyordur. Mümkünse bu hastalığı geçene kadar onu yanlız başına uyutmayın, annesini ararken en azından sizi bulsun yanında. Bebekler için anne sıcaklığı son derece önemlidir. Sadece eliniz bile ona deyiyor olsa o son derece huzurlu olacaktır. Kalp atışınızı ve sıcaklığınızı hisseder. Mutsuz ve umutsuz bir canlının mı iyileşmesi daha kolay yoksa mutlu ve huzurlu mu? Ayrıca yanında ağlaşmayın derim, sesinizden ve salgıladığınız kokulardan üzüntüyü, kederi anlar. Onun yerine bol bol şefkat verin. Nasıl olsa ilaç kısmını veteriner hallediyordur, sizin üstünüze düşen ona bu sevgiyi vermek. İlk 4-5 günü atlatırsa yaşama şansı çok daha yüksek.

Umarım bebecik iyileşir.
Sosyal ağlarda paylaş

Evi iyice bir dezenfekte etmek gerekiyor. Ancak özellikle bu tür hayvansal bakterilere karşı olanlar ile, normal çamaşır suyuyla değil. Bu tip ürünleri petshoplardan değilde çiftliklere bakan baytarlardan daha rahat bulursun gibime geliyor. Ben evde dezen kullanıyorum, tavsiye ederim. Bununla 3-5 sefer bütün evi temizledikten sonra bir şey kalacağını sanmam ama yinede bir veterinere danışmakta tabii ki fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

sonucta adamlar anlatmisti orda bazi hastaliklar vardir iste kanli ishal, genclik hastaligi bunlarin garantisini veremem istiyorsaniz birsey diyemem demisti
sonucta orda kanli ishali anlatti ama gordugunuz kadari ile su an aktif bir hastaligi yok dedi kakasini falan gosterdi
ama iste 3. gun hastaligi cikti
Sosyal ağlarda paylaş

sonucta evet ama tum pet shoplar boyle cunku adamlar 3 kurusun 5 kurusun olayina bakiyorlar
benim arkadasa buna benzer bir olay olmustu adam garantili kopek aldi
ki normal kopegin nerdeyse 2 kati fiyata
sonra kopek rahatsizlandi adamlara goturdu tedavi icin birde tedavi icin para aldilar
kopek oldu
yenisi verdiler ama kopegin 2 kati parati cikarmislardi coktan
Ki sattiklari can oyuncak degil
aaa kırıldı dur sana yenisini verelim diye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...