Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Bilgileri

ssj4songoku

Öne çıkan mesajlar

ahah yeni shaman nerf geldi

spirit link yerine gelen talent

Riptide (Level 80 rank) - Heals a friendly target for 795-826 and heals for 159 every 3 sec over 15 sec (795 total). . Your next Chain Heal cast on that primary target within 15 sec will consume the healing over time effect and increase the amount of the Chain Heal by 25%. 18% base mana. 6 second cooldown. (0.402 coefficient for those who know math)

karşılaştırmak amacıyla

Regrowth (Level 80 Rank - available at lvl 77) Heals a friendly target for 2234 to 2494 and another 2345 over 21 sec. 29% of base mana, 40 yd range, 2 sec cast.

chain heal spam şu an hem daha çok HPS veriyor hem daha mana efektif. yazık ya resto shamanlara :/
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten spirit linke bir şeyler bekliyordum gerek 5 manlerde, gerek 3 tank ile yapılan bosslarda hakikaten süper dengesizlik yaratıyordu.

30k üstünde HP'li 3 tane tankı yan yana iken linkledinmi olay bitiyordu. Main tanka bossun 20k vurması gerekiyordu linki bozmak için. Link bozulmassa 15k vuran boss bile ana hedefine 7.5k vurup diğer 2 tanda 3,5k vuruyorduki çoook OP oluyordu. Nerdeyse tek shaman 3 tankı birden tutar hale geliyordu chain spamla.

Tabi buda çok tırt olmuş. Onu değiştirler, chain hot'ı refresh eder ve sürekli %25 fazla heallar. En azından spirit link kadar olmasada güzel talent olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende şuan hunter-shaman-pala-mage olacak WotLK için. Hunterı raidlere sokmaz bizimkiler çok ve sağlam hunterlarımız var. Palayı ben tank dışında oynamak istemiyorum, hardcore guilde casual tank olmaz. Oda biz bize 10 man yaparken oynayacağım bir char olur. Ya resto shaman ya deep frost mage oynayacam. Bu guildde inşallah mageimi dps'de ezen biriliri olursa resto shamandan devam ederim, yoksa gene zorla mage oynatırlar bana :D
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Bende şuan hunter-shaman-pala-mage olacak WotLK için. Hunterı raidlere sokmaz bizimkiler çok ve sağlam hunterlarımız var. Palayı ben tank dışında oynamak istemiyorum, hardcore guilde casual tank olmaz. Oda biz bize 10 man yaparken oynayacağım bir char olur. Ya resto shaman ya deep frost mage oynayacam. Bu guildde inşallah mageimi dps'de ezen biriliri olursa resto shamandan devam ederim, yoksa gene zorla mage oynatırlar bana :D

bilerek az dmg yap çaktırma şşş :D
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Xunn "Go go mage, Keep the Faith" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Valla frostfire kurtarırsa frost spec'i fena olmaz yani. Yoksa deep frost mage yine pvp'ye yönelik gibi duruyor.

O konuyu biraz mana olayı çözecek gibi, mana pot spam ve shadow priestler gg olduğu için, eğer mana sorunu olmassa deep frostla frostfire spam baya bir yardıracak. Daha bunun üstüne water elemanttan gelen beleş %10 extra dps'ide var. Ama mana sorunu hat safhaya ulaşırsa bu sefer arcane meditationlı focus magicli deep frost frostbolt spamda süper dps yapar.

Heleki water elementallar sahiplerinin hitini bire bir alacak, mana sorunları ve range sorunları tamamen kalktı (45 yarddan water bolt eskisinin yarısı manaya) üstelik direk 2 dakika CD'si var ve süresi 1 dakika. Yani cold snapla birlikte kullanılınca combatın %60-70'inde dps yapacaklar. Finger of frostta frostun yıllardır çektiği bossa shatter kullanamama sorununu çözüyor. Üstelik artık %15 ihtimalle procluyor.

Tüm bunlar birleşince tüm olay manaya kalıyor, deep frostta çok güzel talentler eklendi be hali ile gayette ezici pve dps yapıcaktır.

Birde tüm TBC boyunca an be an yaşadığım, item seviyesi arttikça water elemental'in katkısının yüzde değerinin hızla düşmesi sonucu, frostun 4xT6 seviyesinden sonra geride kalması sorunuda baya bir çözülmüş. Hem sahibinin spell powerından ciddi buff alıyor, hemde sahibinin crit-haste değerlerinden de buff alması gündemde.
Sosyal ağlarda paylaş

Darksun said:
Ben yakmayı seviyorum =P Burn burnnnnnnnnnnnnnnnn!!! Yanlız frostfire çok nerf yemiş sanırım, fireball/frostbolt dan daha az hasar verecekse kullanmanın ne mantığı var immune moblar hariç.

Yok ya nerf falan yok, gayette imba durumda şu an. Ama frostfire'ı deep fire ile kullanamıyorsun. ben baya hesapladım ama frostta almak zorunda olduklarını alınca fire'da inmen gereken yere inemiyorsun. Bu durumdada büyük sorun başlıyor. Deep fire gidiyorsan fireboll frostfiredan çok daha efective oluyor.

Ama bu talent buildle frostfire spam yapınca finger of frostun porcunada frostfire+deep freese atınca, 10 dakikada'lık combatta 7 dakika water elemental yanında olunca max frostfire dps çıkıyor.

Ama işte burda mana sorunu çıkabilir çünkü frostfire tamemen crit ağırlıklı build istediği için gemleri bile crit takıp (%280 crit damage) mage armor kullanmak biraz zorunlu oluyor. çünkü molten kullanınca mana regen sıfır oluyor buna mana dayanırmı bence dayanmaz.

Deep frost + arcane bu buildle hem mana sorunu yaşanmaz hemde frostfire'a çok yakın dps çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...