Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WotLK Hazırlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Kasmak bir zorunluluk değil tabiki.

Amaç bir avantaj kazanmak, nasıl bir avantaj?

- Yeni proffession itemlerine ilk sahip olmak.
- Yeni gelecek factionlar için rep itemlerini (Marks, Signets, Tomes, vb.) parayla almak.
- Yaratacağın DK için L50'den itibaren mavi BoE itemlerini toplamak + quest için gerekli olan itemleri toplamak (EPL'de turnin ederek 10k veren questler mesela)
- Yeni profession kasanlara lowbie itemleri satmak.
- Enchanting, JC gibi proflarda yeni itemleri / enchantleri satan (bu kişiler ciddi ün yapıyor sonra) ilk kişilerden olmak.

Devam eder bu liste. TBC ilk çıktığında, 70 olup direk epic flying mount alan fazla kişi yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
toggie said:
wotlk ile birlikte bi de su talent resetlemelerini de sıfırlasalar, yani tekrar 1g odeyerek baslasak işe. 3. exp geliyo artık dusunmeleri lazım bu kıyagı.
50g 50g koyan bisey degil artik pek ya, 5 daily

max 50g oldugunu bilmiyodum ben ya, iyiymiş o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
Penthesilea said:
toggie said:
wotlk ile birlikte bi de su talent resetlemelerini de sıfırlasalar, yani tekrar 1g odeyerek baslasak işe. 3. exp geliyo artık dusunmeleri lazım bu kıyagı.
50g 50g koyan bisey degil artik pek ya, 5 daily

max 50g oldugunu bilmiyodum ben ya, iyiymiş o zaman.

hönk
Sosyal ağlarda paylaş

su wow hayatımda hazırlık yapmaktan daha cok hicbiseyden nefret etmedim hicbir zmn en ii olcam piyasa bende olcak kaygısı tasımadıgım icin ben hazırlık yapmıcam ne gelirse karsıma ona gore hareket etcem.tabi bu dusuncemde farm yapmaktan nefret edio olmamın etkisi buyuk.
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı arkadaşlar anlamamakta inat ediyor herhalde. Çoook basit bir şekilde anlatayım.

Para piyasada ne kadar az ise o kadar değerlidir.

Para piyasada ne kadar çok ise o kadar değersizdir.

Herkesde olan şeyin değeri düşer.

Herkes de olmayan şeyin değeri artar.

Enchant ve trade goods denilen şeyler(herb, ores, shards, diğer mesleklerde kullanılan framework gibi mağzemeler), para gibi değildir. Daima insanın elinin altında bulunmaz. Özellikle yeni 10 level atlayacağın 10 harita geldiğinde bu mağzemelerin yenisi de gelir. Herkese gerekir fakat herkeste yoktur.

Ticaret dediğin zaten bir şeyi bir başka şey ile değiştirmektir en basitinden. Para da buna dahil. Senin şuan 5k goldun WOTLK çıktığında rakam olarak 5K olsa bile piyasa değeri 5K olmayacaktır.

En basit örneği 0-300 arası enchantlerde kullanılan mağzemeler.
TBC çıkmadan önce 4-5g olan shardlar TBC çıkıp piyasada azaldıktan sonra 10g oldu.

Bir diğer örnekte Jewelcrafting. TBC ilk çıktığında herkesin serverında piyasayı kapmış 1 adam olmuştur. 1 sene önceki fiyatları ile şimdiki fiyatlarını bir karşılaştırın arkadaşlar.

O yüzden WOTLK gelince questlerden gold kasarım, bunlar boşuna vakit harcıyor filan diye düşünmeyin. Çünkü sizin kastığınız gold'un da değeri düşecek. Sonuçta en fazla goldu olanlar avantajlı olacak. En büyük avantajı da, önceden 0-300 Incription mağzemelerini hazırlamış ve hemen piyasayı kapanların olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Stblack+1

İşin heyacanı kaçıyor bence. Tabi güzel birşey ne bileyim 0-300 inscripton u çaat diye kasıp işin içinden çıkmak süper birşey. Ben herb/alch adamıym hep öyle kaldım pve için süper. Tembel herifin tekiyim. Ha gold kasılır hep lazım oluyor. 1k goldum var, 900g ye insin 1k ya kadar tekrar kasıp bırakırım.

WoTLK un da heycanı burda olsa gerek. Betasındaki noteları bile okumayacam ben. Heycanı kaçıyor abi.
Sosyal ağlarda paylaş

şu oyunu haddinden fazla oynasam da asla anlamayacağım şey test serverı için para, pot, elixir depolamak veya ek paket öncesi HÖÖÖ kasmalıyım moduna girmek. 2 senede epic mount görmedim bile daha charımda. tank adamım param düşer 500e 600e tekrar ıkınırım daily yaparm 4 günde 1k olur bırakırım. geçen haftasonu smv questlerini bitireyim dedim oyunu bırakıcaktım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...