Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşte 750 bin gencin çözemediği soru

odiflame

Öne çıkan mesajlar

Yarımağan sınava giren adaylar arasında dört işlemi bile yapamayanlar olduğunu belirterek, şu örneği verdi: "Bir soru vardı hiç unutamıyorum. 2006 yılında sorduk. Rakamlar tam hatırımda değil ama soru şöyleydi: 15-(8-3) =? Sonucun ne olduğunu sorduk. 8'den 3'ü çıkaracak, 5 kalacak, 15'ten 5'i çıkaracak 10 kalacak. Bunu adayların yüzde 48 yapamadı. Yani 1.5 milyon kişiden nerede ise yarısı bu sorunun cevabını veremedi. Maalesef seviye böyle."

Haber Linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abicim o soruyu 750.000 Yapamamış ama..

Kaç kişi alıp yerleştiriyorsun üniversite diyebileceğin yerlere onu söyle bana..

1 soru demek dünya demek.. Kasmasınlarmış, hasta'ya bak..

10milyon insan girse nolur ki sınava senin yüzde kaçı yerleştirdiğin önemli. Gerisi palavra.
Sosyal ağlarda paylaş

eminim yapamayanların çoğu "lan kesin bi puştluk var bunun altında, bunun cevabı bu olamaz" diyip başka bişey işaretlemişlerdir

benim öss ye girdiğim sene sormuşlardı böyle bi soruyu, kesin bi puştluk var altında diye defalarca tekrar tekrar okumuştum
(e doğal olarak ilköğretim 1. sınıf sorusunu öss de sorunca insan biraz şaşırıyo)

hayır yok yere strese sokuyodu adamı, hileli bi soruysa kolay diye atlayıp yamulmak var, hileli değilse şüpheli yaklaşıp beleş soruyu kaçırmak var, yani yapamayan o kadar kişinin olması beni şaşırtmadı açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...