Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

abi bi topluluk oluşturalım. genelde takıldığınız yerler neresi?
ben şu an dağ bayır dolaşıyorum keşfe çıktım. geleyim yakınlarınıza. maksat beraber takılmak muabbet sohbet
--------------------------------------------------------------
bu arada ne işe yarıomuş o zaman leather?
Sosyal ağlarda paylaş

beyler fabernumdayım bende work benchlerin oraya gidiorum şimdi.adım KORAK

BİDE ALLAHINI KİTABINI seven varsa bana metal yapmayı oretsin az biraz anlıyorum sankı alıyosun kaynağı extract ediosun refine ediosun sonrada workbenchde yapıosun ama en basic ore hangisi onu bilmiyom bide ısıtmak için catalizör die bişey varmış bulamadım onu bi turlu.havuz bitane oraya gidip ısıtıyosun kor havuzu var ısıtıcı kafayı yedim resmen.mo forumundada kımse solemiyo.bi tane char açtım sırf bu skilleri var die yoksa dier charımda firmwood bile yapıyorum adam gibi kassam greywood yapıp çekiç yaparımda nereye kadar hiç vurmuyo adam gibi.kılıç lazım off
Sosyal ağlarda paylaş

kerim said:

armor yapmak istiyorum ilk önce hangi sıralamayı izlemem lazım.

3k granum pile topladım hiç bi armor yapılamıyomuş bunla. odun mu toplamam lazım. daha dogrusu leather ı nasıl elde ediyorum

Şimdi %100 emin olmamakla birlikte, öncelikle heavy robe skillini kasıyorsun biraz (bu sincapların fur'leri ile falan yapılıyor armor) ondan sonra soft armor crafting'e geçiyorsun(khurite scout armor crafting booku falan alıp) onu da belli bir seviyeye kadar kastıktan sonra bir üst seviye book'unu alıyorsun. Böyle yaparak en son granumları falan kullanabileceğin armor'ı craft edebilecek seviyeye geliyorsun. Gereksinimleri falan tek tek bir üst seviye armor'ı craft etmeye çalışınca required skill'den görüp anlayabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

mertnuh said:

beyler fabernumdayım bende work benchlerin oraya gidiorum şimdi.adım KORAK

BİDE ALLAHINI KİTABINI seven varsa bana metal yapmayı oretsin az biraz anlıyorum sankı alıyosun kaynağı extract ediosun refine ediosun sonrada workbenchde yapıosun ama en basic ore hangisi onu bilmiyom bide ısıtmak için catalizör die bişey varmış bulamadım onu bi turlu.havuz bitane oraya gidip ısıtıyosun kor havuzu var ısıtıcı kafayı yedim resmen.mo forumundada kımse solemiyo.bi tane char açtım sırf bu skilleri var die yoksa dier charımda firmwood bile yapıyorum adam gibi kassam greywood yapıp çekiç yaparımda nereye kadar hiç vurmuyo adam gibi.kılıç lazım off

Extract skilliyle topladığın madeni işliyorsun, fabernumda mesela ana kapıdan çıkıp yolu takip et grinder var(değirmen gibi birşey) onun yanındayken extraction skillini uselayınca, extract interface i açılıyor. Bir slot'a granum pile koyuyosun mesela, catalyst slot'una da catalyst vendor'dan water alıp koy. Extraction(veya refiningdi adı tam hatırlamıyorum) skillini kasmak tam sıkıntı, ultima'daki gibi granum pile ları 2şer 3er extract ederek başla kasmaya en son belli bir seviyeden sonra adam gibi metalleri extract etmeye başlıyosun. Pig iron vs. Silah craftlamak için de handle'ı wooddan yaparsın mesela üst tarafı da pig ironla falan yaparsın. Tamamen wooddan da silah yapılıyor gerçi tırt ama :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...