Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

hahha nasıl peki oyunun interface i fps moddan normal cursor la browse moda nasıl geçiosun, darkfall gibi mi o bakımdan

kaç kişi var serverda? lag oluo mu, grafik optimizasyonu pek yok anladıım kadarıyla

şu an beta olduğu işçin bombmoş olacaktır oyun contenti tahminen de ne durumda sence oynanır mı?
Sosyal ağlarda paylaş

o anda yapılabilecek tek şey orda yokmuşum gibi davranmaktı. o adam illaki beni yakalıycaktı. belki ben onunla ilgilenmeyince bırakır diye düşündüm.

darkfalldaki sistem anladığım kadarıyla yeni bir sayfa açılıoyr oyundan bağımsız.ama bunda öyle değil.z ye basarak mouse moduna geçiyoz. ı ile inventory açılıyor. p ile charakter fln fln. hiç bir sayfa fln açık değilken görülen tek şey skill koyduğumuz yer ve can yazan yer.

one shot olayı ilerde olmaz sanırım.çünkü beni tekte alan adam aşmış kendini. zırhlar silah fln. bende daha starter armoru (starter armor derken bi tane pantolon bi tanede yelek. sırf andan üryan dolaşmayalım diye konmuş sajnırım) bi tanede ağaç kesmek için balta vardı.

etrafta insanlar var. şehirde 6 7 kişi vardı.(şehir dediğime bakmayın 6 tane çadır koymuşlar irili ufaklı)
sağda solda maden toplayan adamlar.
şehrin dışında bir kaç tane tilki gördüm. 1 tane yaban domuzu gördüm. ama tabi bunları ölüyken gördüm :D

ya herşey tamamda bi priest bulamadım. çok sıktı
Sosyal ağlarda paylaş

DF'dede normalde sadece Hotbar + status var Üstüne senin isteğine bağlı olarak chat boxlar ve minimap olabiliyor.(istersen hiçbirşey olmaz tabi kapama opsiyonu mevcut.)

1 shot kill olayı oyunun başında varsa ileride dahada olur. DF'de yeni başlayan bir karakter 150 civarı hp ile başlıyor en az sanırım ve oyunda 5-6 ay oynadıkdan sonra en kral adam bile 40 spellde bir surging aldığında 100 vuruyor normalde dmglar 40 felan oluyo karakterin skilli bile olsa. Sanırım MO'nun şu birden fazla hitbox muhabbetinden dolayı bu çabuk ölebilme.Fightlar çok kısa sürecekmiş gibi bir his var içimde :D
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız combat ve crafting inanılmaz güzel, evet dövüşler 3-4 vuruşta bitiyor fakat şu an oyunda full-loot kapalı olduğu için çok zevkli geçiyor. Full-loot açıldığında o kadar zevkli olmayabilir çünkü çok çabuk iniyorsunuz ya da indiriyorsunuz. Kafa, kol koparma olayı var o da süper olmuş.

Bu oyunda inanılmaz potansiyel var mesela crafting yaparken ne kadar malzeme olmalı, handle hangi malzemeden yapılmalı, kılıç hangi malzemeden olmalı vs. hepsini seçebiliyorsunuz ve gerçekten de stamina harcamasına felan etki ediyor.

UI son derece sade ve güzel olmuş. Zaten çok fazla skill yok oyunda, hot bar'a crafting ve resting skillerini koyup minimum UI ile oyunu oynuyorsunuz.

Yanlız halen housing yok, housing ve bütün skill'leri koysalar çok güzel bir oyun ortaya çıkacak.

Bi de grafikler optimize edilmemiş denmiş ama ekranda 10-15 kişiyi gördüğüm oldu ve bilgisayar hiç kasılmadı. Sonuçta Unreal 3 engine'i kullanıyorlar. Çok büyük ihtimalle 30 kişinin üstüne çıktığında yavaşlama yaşanacak ama oyunu zaten o tür savaşlara göre yapmamışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

MO forumlarinda oncedende tartisilan bi konuydu zaten bu "one shot olsun mu olmasin mi" diye. Bazilari mantikli olsun, okla headshot yendi mi one-shot olsun diyordu, kimileri ise full loot olan oyunda one-shot olmaz diyordu.

Demek ki oluyormus, bence olmamali.. Ama birden cok hitbox varsa elbette bekleniyor boyle seyler..
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Yanlız combat ve crafting inanılmaz güzel, evet dövüşler 3-4 vuruşta bitiyor fakat şu an oyunda full-loot kapalı olduğu için çok zevkli geçiyor. Full-loot açıldığında o kadar zevkli olmayabilir çünkü çok çabuk iniyorsunuz ya da indiriyorsunuz. Kafa, kol koparma olayı var o da süper olmuş.

Bu oyunda inanılmaz potansiyel var mesela crafting yaparken ne kadar malzeme olmalı, handle hangi malzemeden yapılmalı, kılıç hangi malzemeden olmalı vs. hepsini seçebiliyorsunuz ve gerçekten de stamina harcamasına felan etki ediyor.

UI son derece sade ve güzel olmuş. Zaten çok fazla skill yok oyunda, hot bar'a crafting ve resting skillerini koyup minimum UI ile oyunu oynuyorsunuz.

Yanlız halen housing yok, housing ve bütün skill'leri koysalar çok güzel bir oyun ortaya çıkacak.

Bi de grafikler optimize edilmemiş denmiş ama ekranda 10-15 kişiyi gördüğüm oldu ve bilgisayar hiç kasılmadı. Sonuçta Unreal 3 engine'i kullanıyorlar. Çok büyük ihtimalle 30 kişinin üstüne çıktığında yavaşlama yaşanacak ama oyunu zaten o tür savaşlara göre yapmamışlar.

Nası yani şimdi atıyorum blackrock madeni var oyunda, ben istersem gidip blackrockdan kapı yapabiliyormuyum?

PvE nası olcak ozaman combat bukadar kısa ise? 3-4 vuruşta ölüyosan heralde moblar param parça edicektir insanları :P

3-4 vuruş hadi ileride çıksın 5-6 ya. 30 kişi 5-6 vuruşda ölünen combatta o combat kaç saniye sürerki? Siege sistemini hayal edemiyorum 5 dakikalık siegeler felan asdasd
Sosyal ağlarda paylaş

D@rkwish said:

Nası yani şimdi atıyorum blackrock madeni var oyunda, ben istersem gidip blackrockdan kapı yapabiliyormuyum?

Evet aynen öyle, ve epey bir maden çeşiti var onu geçtim mesela armor yapıyorsun hem madem hem deri hem de tahta karıştırıyorsun lol.

Ama haklısın PvP çok sakat olabilir biraz risk alıyorlar. Keşke oyuna full-loot kapalı PvP server'i açsalar çünkü combat hakikaten çok zevkli hatta şöyle diyeyim Age of Chivalry diye bir HL2 mod'u var ondan bile zevkli yapmışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

trollun biri videoda adamı kapıyordu öldürene kadar bırakmıyordu. alsana oneshot pve :) ama diğer kişiler tarafından engellenebiliyormuş bu olay. yani pve grup olayı.

ben fazla oynayamadım oyunu. yani oynadımda hep kayboluyorum. ne bir harita ne bir canlı yok ortalıkta. hele ölünce priest yeri bilmediğim için sağda solda millete soruyorum priest nerde diye. yinede bulamıyorm. 1 saat dolandım priest aradım sora dc oldum. bidahada giremedim :D

edit: pvp zevkliden çok komik geçti benim için. daha oyuna yeni girdiğim ve üzerimde silah dahi olmadığı için.
bayırda kapışıom bi adamla. adam bayırın tepesinde. tek gördüğüm kobra ve kkobraya yumruk atıyorum ama vücuda yumruk attın diyor. keşke orayada bi tane hit box konsaymış. daha gerçekçi olurdu xD
Sosyal ağlarda paylaş

sonunda kendime 2 kılıç 1 tanede ok yay yaptım. acayip gaza geldim.
bu arada baya bişi öğrendim combatla ilgili.

1-yaptığım yay ile (en basit yay) çıplak adamlara tek atıyorum.
2-çıplak bir adamın canı 32 civarı oluyor. (sayı tam böyle olmayabilir. sayısal bişi yok canların üzerinde. sadece vurunca şu kadar vurdun diyor.
3- full gear lı bir adamın canı 300 lerde oluyor. aradaki uçurumu siz düşünün. zırh giyince tek atmak imkansız gibi.

oyun acayip zevkli geldi. millet şehrin 3 metre ilersinde ağaç kesiyor, domuzdur tilkidir kesiyor. bende onları kesiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok daha onu eklememişler ama açık bir şekilde ekleyeceğiz demişlerdi o yüzden release'de bi sorun olacağını zannetmiyorum.

Bu arada şık görünüşlü büyük ihtimalle release zamanı en yüksek seviyeli crafter'ların yapabileceği bi armor'u yaptım. Helmet'i takınca görüş alanınız kısıtlanıyor. Tamam gerçekci olmuş çoğu kişinin gerçekcilik adını helmet takmaması lazım fakat bu meret sonuçta herkese bir bonus veriyor release zamanı kimsenin görüş alanı vs. sallayacağını zannetmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

khuride plate armor muydu neydi sanırım.
ilk seçtiğimiz core materialde sadece 4 çeşit maden kabul ediyor. horned leather, boiled leather, 2 tane adını hatırlayamadığım daha. core material haricindeki diğer yardımcı materiale koyabiliyoruz bütün madenlerden.
ana madeni koyamadığım için yapamıyorum asıl karizmatik armorları :S.
tipimi bir görsen. kale gibi bi kask var. üstümdede garip deri bi elbise :D

ps. aklıma geldi şimdi. çok hoş bir özellik var oyunda. kask takınca görüş açısı biraz daralıyor. ekranın kenarları kararıyor
Sosyal ağlarda paylaş

neyse anlaşılan sende bilmiyorsun.

bu arada karakter yaratma ekranından söz edeyim biraz.

karakter yaratma ekranı vasat sayılır. aoc gibi özellikler koymaya çalışmışlar ama mundar etmişler. 2 çeşit surat var.
ilk surat x ise ikinci surat yaralı x . tek fark yaralar.

surata yapılan dövmeler genel manada çok dandik. 1 2 tane güzel var. zaten kimi gördüysem ondan yapmış.

oyuna başlamadan statları seçiyoruz. boy uzunluğuda stat olarak sunulmuş. aslında saçma. boyu kısaltınca ekstra stat point alıyoruz. str vs artırabiliyoruz. (yani elimizde x kadar stat varsa boydan 2 cm düşerek elimizdeki statı x+2 yapabiliyoruz.)
hal böyle olunca bende mecburen adamı 1.60 boyunda yaptım. daha kısa olmuyor. ufacık tefecik olcam sandım. ama ne hikmetse nerdeyse herkes 1. 60 geziyor. farklı hissetmedim kendimi. cüceler diyarı mortal online.

bunun dışında yaş ayarlamaı hoşuma gitti. 20 ile 55 yaş arasında değiştirebiliyoruz. yaş artıkça yüz kırışıyor yanaklar çöküyor. yani daha karizmatik bir şekle bürünüyor adam.(herkese göre değişir) bende bu yüzden 55 yaşında yaptım.

lol 55 yaşında 1.60 boyunda güçlü kendinden emin bir savaşçı var burda. bu arada cildimde çok güzel. 20lik delikanlıları aratmıyor. sadece yüzüm yaşlı :D

ps. önceki mesajda arada kaynamaması açısından tekrar ediyorum. kask (helmet) takınca görüş kısmen kısılıyor. (ekranın etrafı puslanıp kararıyor. tekrar etmemin bir sebebide benim çok hoşuma gitti bu olay bundan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...