Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

pardon pluton bu gun giremedim cidden, gece olayı bitirdi beni. Neler denedim neleri hatta denerken kasıtlı offline moda geçip istediğimi istediğim yerde öldürmenin yolunu buldum sanırım hehe. Ama halen gece halen gece. Bı de yok diğer charlardan birinde gündüz görsem de logout login olunca yine gece yine gece.

Haha yukardaki Güneşi Gördüm yardı beni yalnız :)
Sosyal ağlarda paylaş

vay bee, yahu bi ara şu nagle algoritması diye bişeyden bahsetmiştim size, onu disable ettim, ikinci denemede gündüze girdim. sonra çıkıp girdim gece, bi daha çıkıp girdim gündüz... Hiç fena değil.
Ayrıca şehre girince milleti görmem 2-3 saniye sürüyo fabernum'da. Sanırım buldum çözümü yahu
Sosyal ağlarda paylaş

şu gece gündüz olaylarıyla uğraşan Fredrick abimiz şöle demiş

said:
Ok, I've been working on some different stuff with the day/night right now, so I thought I'd make an update for you guys.

First off, people being stuck in complete darkness had a bug during their patching (files not merging correctly), that bug should be fixed for next patch, but a complete reinstall of the game might also fix it. Hopefully we will have a quick patch this week, but can't say for sure.

So, the things I've been working on.

Lights: There will be lights in cities and starting zones that are on during the night and off during the day. Torches from other players still look the same though.

Sound: There will be different sounds during the day and night.

Moon: The moon cycle has been added, and in some part of the month there will be moonlight, and in some part there will be the same darkness we have now

Torchları daha düzeltememişler de ses ve şehir ışıklarını ekliceklermiş, bi de ay ışığı olacakmış belli zamanlarda, herhadle torchlar ilerde düzelir çünkü apayrı bi olay o dynamic light vs muhabbeti.

Ayrıca 3 saatlik günde artık, 90 dakka gündüz, 20 dakka gün batımı 50 dakka gece, 20 dakka gün doğumu olacak

bölelikle gün doğumu ve gün batımında direk karanlık olmıcak oyüzden aydınlık zaman daha fazla olacak.

bi de, tekrar oyunu kurunca o gece gündüz olayının düzelme ihtimali var demiş. MEsela bende daha 1 kere bile sorun olmadı gece gündüz olayı , hiçbi zaman gecede kalmadım veya log out log in olmama gerke kalmadı düzeltmem için . Mümkün yani o yüzden reinstalla düzeltmek.
Sosyal ağlarda paylaş

nagle olayı özetle şöyle bişiy, bilgisayar ağ üzerinden karşı bilgisayara paket gönderirken, arka planda çalışan ve bu paketleri birleştirip bir araya getiren ve öyle yollayan bir işlem var (bunu yapınca bant genişliğinden kazanıyosun, sebebini anlatması uzun biraz). Paketler birleşince t
İşin ilginç yanı kod yazarken iletişim kurarken bunu progarmın için devre dışı bırakabiliyosun ama sanırım SV abilerimiz bırakmamış ya da atlas kullandıkları için atlas kullanmıyor bu seçeneği. Neyse işletim sisteminden kapatılıyor sonuçta. Ben bi guide yazmıştım, linki bulursam atarım yine
Sosyal ağlarda paylaş

nagle şöyle kapatılıyor:
1. regedit'i çalıştırın (start/run)
2. HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetservicesTcpipParametersInterfaces dizinine gidin
3. Buradaki abuk subuk isimli diznlere gidin. Birtanesinin içinde kullandığınız ip numarası yazıcak. ip numaranızı bilmiyorsanız komut satırını açın ve "ipconfig yazın" kart isminizle ip numarasını yazacak, oradan alabilirsiniz
4. şimdi ip numarasını yazan dizinde çalışıcaz, tüm işlemleri burda yapın
5. Sağ panelde boşlukta sağ tıklayıp yeni DWORD(32 bit) yaratın, adı TcpAckFrequency olsun
6. buna çift tıklayıp değerini 1 yapın
7. Aynı şekilde yeni (DWORD 32bit) yaratın, adı TCPNoDelay olsun
8. Üstüne çift tıklayıp 1 yapın
9. Reboot edin. Oyun ping süreleri yarıdan da az değere düşüyor genelde bu ayarlarla, tüm online oyunlarda geçerlidir. Ha dezavantajı nedir, internetten dosya indirirken toplam bandwidthiniz yaklaşık 5%-10% düştü artık malesef. Yerel ağ için de aynı durum söz konusu. Oyunlarda bant genişliği düşündüğünüz kadar dert değil, MO 100K filan bandwidth alıyo genelde
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:
abi sword kullanan bir warrior için skillerim nasıl olacak bi el atın neler alacam?

Ne yapmak istediğine bağlı mesela mounted combat istiyo musun ? Veya ulan ben adamı sonuna kadar kovalarım dağ taş su v.s diyo musun ? Ne bileyim kafanda çiz ona göre bi skill tree çıkaralım sana ayrıca Vent'e gelirsen daha çok yardım alırsın

Wooow keep harikaymış ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...