Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Oyuna arada girip biraz oynamaya çalışıyorum. hani beğenmediimden deil de genelde ya server kapanio , ya benim client çöküo bi şekilde ya da işte zamanım olmuo derken fazla vakit ayıramadım . Oyunun craftingi , oyun sistemi vs hakkında hiç bi şikayetim yok cillop gibi olacak eğer düzgün bi şekilde oyunu cilalarlarsa.

şu an beni ilk oyuna girdiğimde rahatsız eden şeyler şunlar:

1) Grafikler fullde güzel olsa da hani kastırıo pcyi, o yüzden düşürmem gerekio, ve düşürünce görüntüler baya tatsızlaşio. Ama bu sorun deil optimize ederler bunu

2) World build genel hatlarıyla çok güzel fakat detaylı bakınca, Mesela Fabernum böle çok tepeden koyma bi şehir gibi gözüküo, giriosun böle, Evler sanki elle yerleştirilmiş gibi, tam oturmamış gibi gözüküo yerin üstüne. Garip bi hissi var şehirin. Çok böle F2P oyun şehiri gibi, Dümdüz alan evler dizilmiş sırayla gibi. Bunun dışnda böle dağ tepelerin düz yüzeyle birleşiminde keskin çizgiler var smooth edememişler o geçişleri. Yollar yerin içine doğru yapılmış. Böle dümdüz yolda yürürken işte o tarz iki layer arasındaki çizgide kitlenip karakter dengesini kayubedebilio böle .

3) Sesler atmosfer çok güzel, Darkfall da çok büyük sorundu o . burda ambient sonudundan böle yürüme nefes alma sounduna , müziklerine kadar gayet güzel. Fakat şehirdeki NPC Ler çok ölü, böle biraz patrol yapan veya işte ne biliim ambient sound ile konuşturabilecekleri bişeyler koymaları lazım. Çünkü duruolar dümdüz, gidiosun sana dönüo ki bazı npcler aynı tipte böle 3-4 tanesi yanyana dizilmiş duruo. Ama şehirler bi Darkfalldaki şehirler gibi cansız gözükmüo, en azından aksiyon var şehirlerde.

4) über animasyon bugları var, Yüzerken havada uçuomuş gibisin, sudan çıkarken vs. Onun dışnda etraftaki moblar çok alakasız takılabiliolar. Bakiosun geyiğe ağacın üstüne çıkmışi havada uçuo falan koşarken, böle yürürken ormadna etraftaki geyikler rahatsız edebilio seni. Terrain üzerindeki animasyonlar oturmamış kısacası.

5)Interface ve oynanabilirlik:, aslında action bar , health bar falan sade ve güzel gözüküo, actionbara koyulan iconlar da gayet ii. fakat böle işte option menusu skill menusu, inventorysi bilmemneler falan çok böle UO free shard scriptlenmiş menu gibi gözüküo. Şöle tatlı güzel bi menu yapsınlar skiller için kitaplı sayfalı falan temiz olur. Onun dışında oyanabilirlikte biraz daha kolaylaştırma ve akıcılık lazım.

6) Son olarak da, Mortal Online darkfall gibi "biz sadece hardcore oyuncuları kabul ediyoruz" gibi bi tutuma sahip değil, sandbox olup her türlü oyuncuyu istiyorlar. Bu yüzden başlangıçta insanları belli basiclerde guide edicek bi kaç quesitmisi şeyi koymak zorundalar. biz eski uocular olarak bi şekilde bu işin altından kalkabilioruz. Fakat çoğu insan etrafta dolaşıp hiçbişey anlamayıp tahminen alt f4 çekiodur. "BİZİM ÖLE ADAMLARA İHTİYACIMIZ YOK" gibi bi söylem de gereksiz, bariz var her türlü oyuncuya ki oyun canlı olsun bi communitysi olsun, pvecisinden , pvpcisine, crafterından , merchantına kadar.

bunlar eminim düzelicektir bi gün ama bakalım ne zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Walla oyunu indirirken bazı adamların yorumlarına bakarak çok daha kötü bi oyun bekliyodum hatta tereddüt ettim indirsemmi diye ama hiç beklediğim kadar kötü deil sadece biraz polishlenmesi gerek normal bir closed/open beta oyundan farkı yok bana göre.

Hayatında ilkkez closed/open beta görenler korkarda emin olun bu biçok oyunun betasına bin basar(Warhammer,Tabula Rasa,Pirates of Burning sea bunların hepsinde beta testerlık yaptım).

Bütün fikirler vs.ler oturmuş detaylar kalmış artık ve oyunda potansiyel war derken sürekli genişleme potansiyeli war wow ve amcaoğullarını istediğiniz kadar genişletin wow gene aynı wow gene aynı işi yaparsın ama bunda aklına ne gelebilirse yapabilir adamlar isterlerse zaman içinde.

Ayrıca adamlar ilgili herkesle herkesi dinliyolar Blizzarda şunu şöyle yapsak falan desen hade len der bu adamlar olabilir düşünelim şu falan şöyle düşünüyoruz iyimi falan diye soruyolar.

Ve zaten benim bi oyundan tek istediğim uodaki gibi az pvp az craft az muhabbet az geyik az heyecan(bişeyler kaybetme riskiniz olmayan oyunlarda bunları hissetmiyorum walla)bunların hepsini veriyomu oyun bana veriyo ozaman bana göre bu oyun iyidir arkadaş.Bukadarını yapmış adamlarda bugını bookunu(kelime oyununa dikkat:D) püsürünü temizler.

Ha bakın bu zevktir sevmeyen sevmez ama bana göre uo yu seven adam bu oyunu hayli hayli sever bayıla bayıla oynar.Sırf uocular oynasa bu oyunuda yeter zaten uocuya grafiktir bugtır koymaz:D

edit:Son bişey ekliyim lag yüzünden laf söylemiş olanlar bin kere haklıdır lag adamı cidden çıldırtır dünyanın en güzel oyunu olsa oynattırmaz ama lag sorunu şuan çok daha iyi ve halledilicek dahada eminim
Sosyal ağlarda paylaş

zipzip said:
ne açtın ki sen?

Unuttum ya ilk baştaydı ama background olarakda tamer seçtim.

Bu arada daha demin 2 zırhlı ve bowlu eleman beni gördü kaçmaya başladı uğraştım biraz bunlarla sonra wc yapim dedim atda yorulmuştu yürüyewrek ilerliyodu. Adamlar hiç üşenmeden kloşa koşa yetişmişler bana öldürmüşler hihi =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...