Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mortal Online

Jaan

Öne çıkan mesajlar

Mortal online gunlugu 1 :

Oyuna girdim, birisine saldirdim guardlar geldi oldum. ok.
Nasil ressurect olucaz? Priesti bul, cok kolay white beam'i takip et ok.
White beam ebesinin horekesinde arada deniz var, tabi su cok kutsal oldugu icin ether dunyadada bizi yavaslatiyor, bir kaplumbaga hiziyla yaklasik yirmi (20) dakikada vardim prieste. Oley. 35 dakikadir oyundayim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortal online gunlugu 2 :

Buyucu bir karakter sectim (acolyte) Para 0, ne gathering nede mining skillim var. Buyu yapmak icin component lazim.
Az ilerde donla maden kazan biri var biraz geridede iki ev var, o evin onunde uc tane npc duvara donmus bi sekilde duruyor, vendorlarmis, ama para yokki?

Heyecanla maceralarima devam ediyorum, gelismeleri aktaricam birazdan.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an için oyunda lag yok, yalnız client bazlı laglar yaşanabilmekte. O da büyük ihtimal daha önceki gibi database kaynaklı. Şöyle meydana gelmekte, eğer kitap okuyup log out olursanız, bir daha girdiğinizde acayip lagla karşılaşıyorsunuz. Malesef çözümü kitabın bitmesini beklemek. Oyuna girdiğinizde ufak lag yaşayıyorsunuz sonra kendine geliyor. Ayrıca kitap okuttuğunuz zaman bir daha girişinizde kitapla ilgili skillinizi yok olmuş görüyorsunuz, bir kaç kere log out, log in olduğunuzda düzeliyor. Horseherder da biraz buglı malesef tamelediğiniz hayvanlar hemen himayenizden çıkıyor. Bowyery de menü ufak buglı o da interface kaynaklı. Başka mesleklere bakmadığım için malesef bilgim yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Cok sey yarim yamalak ve ozensiz yapilmis. Olmasin artik boyle seyler onlerinde bintane ornek var.

Daha karakter yaratirken kim ne nasil hicbirsey anlamiyorsun, tooltip? tutorial? Gercekci cok gercekci eyvallahta, donlami geldim dunyaya yani, herkez mi dilenci dogdu?

Neyse patch varmis arada yediriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

basliyali 3 gun oldu tabi karakterler silindikten sonra daha 20 dk oynadım cunku oyunda nowgame exe hatasından gır cık gır cık sıkıldım ... karakter actım 2 gunluk bılgımle skillere bakam dedim skilleri actım 400 skillim gitmis bı baktım tum skıllerım 50 - 54 - 43 gibi ... sanki daha once oynanmıs :) normalde abimin karakterinde axe ogrenmek ıcın kıtap okudu axe skili geldi ama kitap bıtmeden skill artmıyordu bnde ıse okumaya bastıgımda dırek skilim geldi ve artıyorda ... bunları sizede anlatmak istedim ama benim asıl ıstedıgım bırının bana yardım etmesı ... bana bow lazım fazladan yapan banada verebılırmı? Fabernumdayım
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

@Leila Kanz

Milyon dolarlık şirket yapmıyo abi okadar acımasız davranma bu kadar yaptıkları bile mucize bence düzelir çoğu şey

abi milyon dolarlık şirket yapmıyor ama 1 konuda katılıyorum arkadaşa, herkes mi donla geldi dünyaya hakikaten... yani oyuna ya 9 aylıkken başlayalım ya da böyle 25 yaşında başlayacaksak 3-5 skillimiz olsun UO'daki gibi. sanki bizi uzayda yetiştirmişler 25'ine gelince dünyaya atıvermişler.
Sosyal ağlarda paylaş

Pluton said:

@Leila Kanz

Milyon dolarlık şirket yapmıyo abi okadar acımasız davranma bu kadar yaptıkları bile mucize bence düzelir çoğu şey

hehe acimasizlik degil, cok fazla betaya katildim, cogu bundan cok kotu bir haldeydi.

Ama adamlar oyunun kutusunu bastirmislar ve gondermisler bile, boylesini ilk defa goruyorum. (dark and ligh fln da bu sekilde birseyler yapmisti sanirim, aman dark and light'a da benzetmiyorum sakin :) ) oyun hazir degilken dvd'ler kutular bastir ve sat lol sey gibi bu, hersey cok guzel olucakta cem yilmaz "bar acilmistir" diyoya, aslinda 5 tane bar taburesi var, o iste bu.

Oyun cok cok eksik :

Karakterler cirkin, bildigin, baya cirkin yani hic ozenmemisler. Oysaki o kadar kolayki biraz ozenseler (evet daha iyisini yaparim bu arada )

- Hikaye? Senaryo? En azinda 5 dakikalik bir tutorial, evet herkez dilenci ve uzerimize yapismis don ve baltadan ibaretiz onu anladimda, neresi burasi? Varmi boyle baslayan bi rpg oyun?

- Haritalar oyuncu tarafindan yapilicakmis ilerde, e cok guzelde koca sehri kondurmus oraya amcalar, o regionun haritasinida yapamamislar mi? (region diyorum bak)

Daha bin tane sey var (yada yok lol ) sayamiycam.

Ha yanlis anlamayin, oyunu sevmesem burda gelip bunlari yazmam bile, girip oyniycam hatta simdi :) Soylemek istedigim hep ayni hatalari yapiyor bagimsiz oyun sirketleri, onlerinde ornekler var, batanlar, cikanlar, bunlardan yararlansinlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakatten leila'nın dedikleri insanı düşündürmüyor değil. İlk etapta bu tarz basit şeyleri eksik bırakanlar ileride oyunu düzgün bir şekilde götürebilecekler mi ? diye soru işareti oluşuyor.

Bu arada indirdiğimiz clientin patch yapmaması , sunucuya bağlanamayıp zaman aşımına uğradı diye hata vermesi ile ilgili bir çözümü veya bilgisi olan var mı ? Başka bir arkadaş daha sormuş ama cevap göremedim.

167 sayfayı okumadım bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

sandbox olduğu için belli bi hikaye quest tarzı bişey yok oyuna saliolar öle başliosun kendi yolunu buluosun ultima online öleydi mesela

fakaat, background hikaye lore u oyun içersinde hiç yok, dışardan kaynaklardan var websiteden o da çok tırt gelio, o konuda katılrıum . UO da baya bi lore vardı, öncesinde single player oyunlarının olması tabi ki büyük etki buna. Kitapları vs de vardı.

Hafif lore a dair insanların genel bi fikre sahip olması için bişeyler yapmaları lazım evet. Bu ırkların olayı ne birbirilerine karşı tutumları ne. Arada 2 npcnin dialogu , bi adamın sana söleyecei bişey, etrafta taşın üstünde yazan bişey bile olur ne biliim. Çok büyük bişey değil. Fakat bunlar şu na MO için çok geri planda şeyler , çünkü daha oyun stabil değil optimize değil. Yani listelerinde vardır eminim ki bunlar ama en sondur. Bu arada bu adamlar nerdeyse 24 saat çalışıolar, 20 kişiler her boka bakiolar patch çıkarioalr bug fixliolar, hani çalışolar ve her şeyinde farkındalardır. Hani böle ana hatlarındaki sorunlar kalksın o hepimizin rahatsız olduğu küçük şeyleri de yavaş yavaş düzelticeklerdir die düşünüorum. Ama zamanları var daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis bu konuda çok haklı, bir lagı optimize etmeden sizin söylediğiniz şeylere kafa yormaları çok anlamsız olacaktır. Onlar size küçük gibi görünsede yazılım ve grafik anlamında 3-4 günlük işler nerden baksan onun için adamlar vaktini boşa harcamak istemiyorum. Sonuçta 1000 kişi değiller abi herkes ayrı bölüme baksın. Biran önce para kazanmak istiyolar ve haklılarda, giderleri götürebilecek kadar kazansalar daha neler yaparlar kim bilir =)
Sosyal ağlarda paylaş

UO'da varmıydı abi öle şeyler =) Yardım işleri halledilir adamların onlara vakit harcıcak zamanı yok onlarda haklı, şuan bile devasa bir oyun oldu (bence) okadar mesleği bir araya getirip hepsinin birbiriyle bağlamak bile çok uzun zaman isteyen birşey oyunun genel yapısına bakın küçük şeylere takılmayın
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaslar, cok uzun bir sure beklediginiz gibi bir oyun cikmayacak. Buyuk firmalar klasik MMORPG urunler piyasaya surup 100K'li uye rakamlari hedefleyecekler. Isiltili zirhlar, +3 bonus veren itemlar, 100lerce pes pese mob kesme, instant teleport, mukemmel harita destegi, neler yapabileceginizi detayli bir sekilde anlatan kilavuzu olan, cogunlukla class bazli, limitli crafter destegi olan, raid bosslar ve boss moblar iceren, auction house'lu, dunyanin heryerindeki bankalarinizin ortak oldugu oyunlar olacak.
Kucuk bir iki firma da MO, Darkfall tarzi farkli oyunlar gelistirip 10-20K oyuncu hedefleyip, ileride acaba 100K uyemiz olur mu diye ellerini ogusturacaklar. Sonuc olarak da bu kucuk firmalarin kucuk ekipleri olacak, oyunlarda bir suru eksik olacak (bug demiyorum, oyundaki buglar release'de kabul edilemez bir durum bence), bir suru gorsel eksik olacak, lore eksik olacak vs.

Sonucta bize dusen de eldeki oyunlardan birini secip oynamak olacak, istedigimiz kadar bir oyun soyle olmali, su eksiklikler soyle duzeltilebilir diyelim, kurulan butun firmalar sonucta vakif degil, hepsi gelir gider hesabi yapip kar etmeyi guduyorlar. Ha bu arada da biz oyuncular araya kaynayip keyifli bir oyuna denk gelebilirsek ne mutlu bize.

Size olabilecek felaket senaryosunu diyim esas, MO bir sekilde biraz tutar ve SO oyunu satin alir, gelistiricez, daha genis bir kullanici kitlesine yayicaz der veee bilmiyorum aklimdan neler gecer o zaman yazmak istemiyorum ;)
Sosyal ağlarda paylaş

en büyük sorun bence şu an mo da oynanabilirlik düşük interface çok ağır hantal daha rahat bi hale getirseler

daha akıcı yapsalar oyunu o zaman sorun olmaz bi de işte optimize etseler şu an içersinde ki o crafting bilmemne maden toplama bile insanları oyalar yani ev yapma armor kılıç yapma
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...