Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prepaid bankamatik etc.?

PassivE_KesH

Öne çıkan mesajlar

prepaid kart dediğini nakit olarak almıyor musun zaten ?

benim bildiğim prepaidin amacı kredi kartı kullanamayanın gidip bakkaldan ekmek alır gibi kart alıp onu kullanmasını sağlamak. mesela ragnarok için alırdım ben d&r'lardan.

wowunki başka şekilde işliyorsa (veya sana satan kişi farklı anlattıysa) bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

Pre-paid, yani Gamecard adıyla anılan ödeme biçimi Türkiye'de cok zor bulabilecegin birşey. Bir zamanlar yetkili ithalat firması WoW Gamecardlarından 2000 civarında getirip satmıştı, ancak pek hoşnut kalmamışlar çünkü bu bahsettigimden başka Gamecard getirilmemiş TR'ye.

Net üzerinden satışı konusunda da şunları söyleyebilirim, gamecardlar zaten Blizzard-Vivendi tarafından satıldıgından 1. elden satışını bulamazsın; Niye dersen, çünkü Blizzard-Vivendi zaten net üzerinden ödeme alacağı vakit, bunu CC aracılıgıyla WoW'un resmi sitelerinden* yapmakta.

Dersen ki ikinci elden birileri satmazmı bunları?
Bence pek satıcısı olmayacaktır, nihayetinde bu Gamecard'ları alıp satma işine girecek bir arkadaşın amacının bu işten kar etmek oldugunu düşünürsek, Gamecard'a kar koydugu vakit insanların büyük bölümü almak yerine net üzerinden CC ile ödeme yapmayı tercih edeceklerdir.

Bende CC bulamama problemleri nedeniyle Gamecard arayışları içerisine girmiştim. Eğer senin de derdin bu ise önerebilecegim bir iki yol var:

1)Ilk olarak oynayan başka bir arkadaşının ödeme yapmasını sağla, daha sonra ona parayı nakit olarak verirsin. Yada vermezsin sana kalmış :).
2)Yakınlarından birinin kredi kartına bağlı bir ek hesap açtır ve ödemeleri bu hesaba bağlat.
3)Çalışmaya başla, bir bordro edin, kendine ait, gelirine oranlı limite sahip bir CC çıkarttır.
4)Yurt dısında (Avrupa) tanıdıgın birine Gamecard aldırıp şifresini yollamasını rica et. Parasını bir şekilde yollarsın.

(*: www.worldofwarcraft.com, www.wow-europe.com)

Ben bu postu yazana kadar Aral'dan bahsetmişsin, yukarıda yazdıgım firma zaten Aral Ithalat. Yani o 1 seferlik kargo dısında bir daha Gamecard getirtmediler diye biliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

En iyisi ahmetcard zaten xD . Ben de random olarak bir arkadaşın kartına çöküyorum her ay. Ben bankamatik kullandığımdan netten ödeme yapamıyorum.

Bu arada garantide hesap açtırıp sanal kart çıkartırsan dertsiz tasasız kullanabilirsin onu. Ben garantiye gitmeye üşendiğimden çıkartmıyorum gerçi :D
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:
En iyisi ahmetcard zaten xD . Ben de random olarak bir arkadaşın kartına çöküyorum her ay. Ben bankamatik kullandığımdan netten ödeme yapamıyorum.

Bu arada garantide hesap açtırıp sanal kart çıkartırsan dertsiz tasasız kullanabilirsin onu. Ben garantiye gitmeye üşendiğimden çıkartmıyorum gerçi :D

garantiden hesap açtırıp sanal kart alayım o zaman ben =)
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı şekilde satılıyor olabilirler.

Bir de cc gerekiyor oyunu açtırırken ama para çekmiyorlar. Hatta şöyle anlatayım ben işbankasından hesap açtırmıştım visa electron kartla ödeme yapıldığını sandığım için. İlk ay onu kullandım herşey çok güzel gitmişti xD . Sonraki ay para çekecekleri zaman kartı kabul etmedi, ben de işbankasını aradım böyle böyle dedim. İnternetten havaleye kapalı kartlarımız dediler bana. Özetle adamalr sadece kartın nosunu öğreniyorlar para çekmeyi denemiyorlar bile.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...