Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Arcanum eski bir oyun, nerden bulunur ?

Quo-Vadis?

Öne çıkan mesajlar

E iyi de binlerce warez sitesi hala ayakta TR'de kapanmıyor. Ki biz direk şuradan indir de demioruz torrentte bulabilirsin diyoruz. Birçok oyun netten parayla alınıp torrentten indirilebiliyor. Yasadışı olay yok zaten. Kullanıcının yaptığı olay yasadışıdır onu da isterse o yönde kullanır. Ben ona "x" sitesinden indir oyunu sonra "x" sştesinde süper crack var indir çatır çatır korzsan korsan oyna mı dedim?

Bence Paticik yönetimi bu konuyu fazla abartıyor :(

Hani eskiden yıllardır konuşulurdu bu konular, uyarı geldi de biz mi bilmiyoruz? Geldiyse söyleyin de cidden sakıncalı olduğuna inanalım. Yıllardır konuşup da birbirimize yardımcı olduktan sonra pat diye bu kuralın gelmesi rahatsız edici :(

Çok ağladım bu mesajda da be :P
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın 2 tane soru soruyorum hatta yanında cevap anahtarı da verdim:

Arcanum'u torrentten/emuleden indirmek yasadışı mı? Evet.

Forumda yasadışı download yasak mı? Evet.

Bu spesifik, direkt bir link olmak zorunda değil. Korsan ile başka türlü mücadele edemezsiniz. Hele Sam gibi "hocam benim oyun orjinal onu cracklicem" derseniz yandık... Ha EDK linkini vermişsin ha emule'da var demişsin, aynı hesap, ikisi de oyunu yasadışı şekilde nasıl elde edeceğini göstermek.

Gerçi önemli olan forum kurallarının neye izin verdiği çünkü mesajları o etkiliyor. Bir ara forumda torrent'in serbest olması söz konusuydu. Forum kapanınca o tartışma da yalan oldu. Eğer yasak olmaması yönünde sonuçlanırsa haliyle bu bölümün kuralları da ona göre değişir.
Sosyal ağlarda paylaş

Anket yapsanız kullanıcılarıyla var sonuçta bu forum? ;)

Dediğim gibi eskiden serbestken yasal değil diye ceza mı yuediniz ne oldu?

Ayrıca ilki yasadışı değil dediğim gibi birçok oyun torrentten yasal olarak indirilebiliyor artık, patchleri falan da. Satın alıp da kendi trackerlarından indirebilirsiniz. Bi sorun olursa ben kasar arar bulur orjinal torrentten indirme hedesini suratlarına yapıştırırdım siz dert etmeseydiniz :)

Tabii ki kural neyse uyarız da alışmıştık patide torrent konuşmaya, ben torrenti buradan öğrendim be :(
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

Bu spesifik, direkt bir link olmak zorunda değil. Korsan ile başka türlü mücadele edemezsiniz. Hele Sam gibi "hocam benim oyun orjinal onu cracklicem" derseniz yandık... Ha EDK linkini vermişsin ha emule'da var demişsin, aynı hesap, ikisi de oyunu yasadışı şekilde nasıl elde edeceğini göstermek.

tabii bu hesaba gore bolum kurallarinin kendisi hangi yasa disi yollardan software elde edilebilecegine refere ediyor

mesela ben torrent nedir bilmiyordum, bolum kurallarini okuyunca merak edip arastirdim, gordum :P
Sosyal ağlarda paylaş

Arcanum'u torrentten/emuleden indirmek yasadışı. Bölüm kuralları hazırlanırken anket yapılmadı çünkü forumda anket sistemi yok :P Ama kullanıcılara soruldu. Aynı şekilde torrent vb. bunlar da forumda sayfalarca tartışılmış şeyler.

Torrent falan bunları oyun bazında inceliyorum. Dağıtımı serbest olan bir oyunun torrent linkini de, rapid linkini de, direkt linkini de verebilirsiniz. Ancak Arcanum'un serbest değil yani onunkini verirseniz, nereden bulunabileceğini söylerseniz *ninja mod* editler.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:
Hele Sam gibi "hocam benim oyun orjinal onu cracklicem" derseniz yandık...

yalnız şaka yapmıyordum, ciddiyim. crack siteleri kapatılamıyor çünkü kullanıcının kendi ihtiyacı için kopya çıkarması yasal. buradaki arkadaşlara garip gelebilir ama cidden insanlar bu kopyaları çıkarıyor ve kullanıyor. kullanabilmek için de crack gerektiğinden yasadışı değil crack kullanmak. eğer yasadışı kopya için kullanırsan o zaman yasadışı.

yanlış anlaşılma olmasın, forumda dl link vs olaylarına kesinlikle karşıyım. hatta "torrent'ten indirirsin" vs demeye de karşıyım. ama "ateşle yangın çıkarılabiliyor diye ateş kullanılmasın" gibi bir yaklaşımın da anlamını göremiyorum.

şimdi tak çıkar orijinal fallout'unuz bozulursa size yenisini verecek şirket kaldı mı ortada? hayır. bir oyunu her oynayacağınızda diskini takıp çıkarmak hoiunuza gidiyor mu? evet olduğunu sanmıyorum cevabın.

neyse arayan onu da bulur zaten, soran olmuyor gerçi ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede manyağı iwd oynarken de benim portreme sallardı abudalsimleri falan. Akıl fikir lazım bazı insanlara :P

Peki yalan beyan versek? Kadıköyde rexin bir üst paralel sokağında joy bilgisayarda vardır büyük ihtimalle oyun. Misal desem ki joya git orda sor belki orjinali vardır, yaptırım var mı? Bence olmaması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de ciddiyim, orjinal oyunu cracklemek yasal diye forumda crack paylaşımını serbest bırakamayız. Kutusunda mı tutarsınız, cd temizleyici mi alırsınız artık bilemem size kalmış. Orjinal oyunuma nocd istiyorum diye konu açmayın, kilitlenir.

Axedice ayrı bir mevzuya girdin, girme çünkü işin içinden çıkamayız. Özet bir cevap vereyim: gidip dükkan kontrol edecek halim yok.

Daha önce dediğim gibi, bu işler sitenin yaklaşımına bağlı. Eğer adminleri ikna ederseniz ve kurallar değişirse torrent de verirsiniz, emule da.
Sosyal ağlarda paylaş

Özel durumlar dışında gerekmez. Benim o konudaki politikam hep kuralın çıkış tarihinden itibaren müdahale etmek oldu, öyle yaptım. Torrent yasaklanmadan önce tarafımdan editlenmiş 1 tane bile mesaj yok :) Olur da eski bir konu uplanırsa ve şikayet gelirse bu özel bir durum olur, o an değerlendirip ona göre karar veririm. (Oldu diyelim, mesajı yazan yazdığı tarihte bir kural ihlali yapmadığı için herhangi bir yaptırımla yüzleşmez, sadece mesaj değiştirilir.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...