Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k Dawn of War 2

aktiftablet

Öne çıkan mesajlar

Leila Kanz said:
Venator said:
Banshee çok pahalı ve çok kolay ölüyorlar, olay bir shotgun scout ile tactical marine'e atılan heal'a bakar. O da kesmezse tacticallarda her zaman ATSKNF var. Farseer çok iyi değil ama çıkardığı seer council'in arkada hero desteğine rağmen terminator squad yediğini gördüm.

Eldar'a karsi bina dısına devastator kuran space marine oyunu bıraksın zaten :) Bina varsa uygun yerde eldar biraz aglıyor hehe.

Tyranid acisindan bakacak olursak, sen kime nereye hangisine doom atıyon diye sorarlar adama.

venator bunlari deneyimlerinden kaynaklanarak mi soyluyosun? Su anda en iyi eldar playerlari 3vs3lerde banshee + farseer la gelio, fortune ve doom la farseer + banshee tyranidin her unitesini sorunsuzca olduruyor.

replay ve detay icin : http://www.gamereplays.org/community/index.php?showtopic=459861

SM olarak o taktikle karılastım ve bir sorun çekmedim acıkası. Shotty scout + tactical + razorback + apoth = kacan banshee.

Tyranidleri nasıl almış ama izlemek lazım, zira tyranid geldi mi ordu ile gelmeli. Bi de barbed stranglers gidip de bansheeleri supress edebilir gayet de.

Bu arada dedigin tyranid döven replay'i bulamadım, yazı yazanlar da gaunt+warrior blob'u varsa sansı yok demisler ki eh yani bir tyraid de oyle olmalı :)

Edit:

GWFL nickim yazıyor bu topicte bi yerlerde gerci ama olsun yine de isteyenelre: RoyalMarian
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam argümanın yanlış değil ama benim verdiğim uniteler yaklaşık 1K requisition, power olarak da 100 civarı. Scout beles geldi zaten. Oyun ortasına dogru gayet bu tip bir ordu gorebilirsin. Mac basından beri tactical + shotgun upgrade + tier2 + razorback yapmıs birisi icin elindeki tek uniteler bunlar diyelim.

Bir banshee 400 requisition, doom ve fortune armor'u da dahil edersek 610 mu ne ediyor toplamda. Geri kalan 390 req. ile en fazla ikinci banshee'yi getirebilirsin, ya da T2ye geçip mesela knockback almak isteyebilirsin. Yani sonucta 1 banshee + 1 hero 'ya karsı gayet de tutarlı bir ordu ustteki :)
Sosyal ağlarda paylaş

tactical =500 req
squad leader = 75 req 25 energy (sl ile gelen özelliği kullanıyorsun)
en dandik tactical silah =75req 20 energy
shotgun =40 req 20 energy
lvl 2 stronghold = 250 req 45 energy
razor = 240 40 energy
2 hafta beklemeden gerekli = 200 req (çok iyimser bir tahmin)
enerji toplamak için yapılacak
upgrade bedeli

total=1380 req 150 energy

1200 req 45 energy harcayarak 1/3 zamanda yapılıp üstüne gelecek 3 banshee +guardian+heronun vereceği küskü pahabiçilemez
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:
tactical =500 req
razor = 240 40 energy
upgrade bedeli

1200 req 45 energy harcayarak 1/3 zamanda yapılıp üstüne gelecek 3 banshee +guardian+heronun vereceği küskü pahabiçilemez

Space Marine ödesin ama eldar ödemeyecek mi yani :)

Sargeant var demedim. Hayır silah da yoktu. Sadece 3 marine. 2 heal yeterli hero/tactical'ın ayakta kalması için.

Banshee + farseer upgradeleri için harcadığın power için sen de en az 200 req harcayacaksın. Tier 2 banshee'ye gitmezsen knockdown yapamazsın, e haliyle ben knockdown ediyorum shotgun ile sen edemiyosun. Ki bu arada eğer tier 1 isen hala shotgun+razorback ile kitelayabilirim o güzelim bansheelerini.

Banshee: 400 req 15 power
Banshee upgradeleri: 125 req 30 power
Tier 2: 250 req 45 power
Farseer upgradeleri: 210 req 50 power
Power için: 200 req

1185 req 140 power.

Eğer sargeant ile silah yoksa 1230 req 105 power ediyor SM tarafında sadece. Sargeant da olsun diyelim, 1305 req 130 power. Değil üçüncü, 2inci banshee'yi bile çıkaramıyorsun aradaki farkla :)
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:
Mighty_THoR said:
tactical =500 req
razor = 240 40 energy
upgrade bedeli

Space Marine ödesin ama eldar ödemeyecek mi yani :)

Sargeant var demedim. Hayır silah da yoktu. Sadece 3 marine. 2 heal yeterli hero/tactical'ın ayakta kalması için.

Banshee + farseer upgradeleri için harcadığın power için sen de en az 200 req harcayacaksın. Tier 2 banshee'ye gitmezsen knockdown yapamazsın, e haliyle ben knockdown ediyorum shotgun ile sen edemiyosun. Ki bu arada eğer tier 1 isen hala shotgun+razorback ile kitelayabilirim o güzelim bansheelerini.

Banshee: 400 req 15 power
Banshee upgradeleri: 125 req 30 power
Tier 2: 250 req 45 power
Farseer upgradeleri: 210 req 50 power
Power için: 200 req

1185 req 140 power.

Eğer sargeant ile silah yoksa 1230 req 105 power ediyor SM tarafında sadece. Sargeant da olsun diyelim, 1305 req 130 power. Değil üçüncü, 2inci banshee'yi bile çıkaramıyorsun aradaki farkla :)

üzgünüm biraz fazla uzun alıntı oldu ama bir kerede görülmesi için gerekliydi.

Venator
Banshee çok pahalı ve çok kolay ölüyorlar, olay bir shotgun scout ile tactical marine'e atılan heal'a bakar. O da kesmezse tacticallarda her zaman ATSKNF var.

demişsin ATSKNF (yazarken daraldım) kullanabilmen için sl lazım (hadi silah senin olsun razor basıp silah bahmamak ilginç ama saygı duyarım)

ben banshee upgradelemiyeceğim çünkü knockback vs ihtiyacım yok.düz dmgları gereğinden fazla yıkıcı.öte yandan evet scout'un var evet shotgun upgradeledin ama 1)shotgun chance to knockback dolayısıyla her seferinde edecek diye bir kaide yok öte yandan shotgun bir birimin içindeki 1 askeri knockbackler yani bir squadda 4 asker varsa shotgun sadece 1 tanesini etkiler geri kalanı işine devam eder.

kite konusuna gelince eldar unitelerini bu oyunda anca diğer eldar üniteleri kitelayabilir.

kendi hesabınla tutarlı bir plan yaptığını düşünebilirsin ancak neyazık ki multi oyunlarda kağıt üstü planları tutmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

Razorback o iş için var bu arada, kite yapabilecek ve fena vurmayan araç sonuçta. Infiltrate/razor'un içine adam sokma ile scout da rahatsız edebilir. Razorback eğer AV yoksa baya iyi bir unite bu arada, banshee ile öldürebilirsin ama kite edebilirim ve kit ederken de verdiği hasar hiç fena değil. Tam çözüm için bir wraithlord ya da falcon getirmek isteyeceksin, o da T2 demek. Yoksa mobilitesi çok yüksek olduğundan başına hep bela olacak, unitelerini tek bir yerde toplamaya zorlayacak seni.

Silah almıyorum TSM'lerime çünkü vehicle da gidebilirdin bilemem onu. O yüzden plasma mı roket mi sorusuna cevap vermeden önce varsın 1 bolter fazla dursun, o da iyidir :) Banshee görürsem sargeant alırım ama hehe.

Ha, eğer gerçekten 3 tane düz banshee ile gelirsen evet yani razorback haricinde geri çekilirim ve yakın zamanda vehicle getiremeyeceğini bildiğimden 2inci shotgun scout + req birikirse dreadnought. Bu noktada theorycraft yapmanın pek mantıgı yok yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

Scout+shotgun >> melee = shotgun fail
tsm plasma upgrade yok artı melee defense yeterli olmasına rağmen melee dps yok.
Hero anladığım kadarı ile upgradesiz, apoth. a axe+heal armor upgradesiz tanklamasına imkan yok, bu durumda razor combat ın ortasında sürekli koşturacak, ki biliyoruzki razor ve dev tank kadar salak path finding yapan bir birim daha yok oyunda.

Sonuçta banshee nin birisi scout ları combatın ilk 5 6 ıncı saniyelerinde yemiş olacak, heal yetişmez. Hero upgradesiz olduğu için melee range de olmaz sanırım (olmamalı, gereksiz 250 req havaya uçmasın). Önde tsm, razor un yanında tank lamaya başlayacak, bir yandan reinforce olacak ama 2 banshee tepesinde iken reinforce etmek sadece zaman kazanmaktan ibaret (ayrıca reinforce edecek req da olacak mı bu rush da bilemedim, denemek lazım).

4 üncü banshee ufak ufak hero yu yiyecek ki, heal i kendi üstüne bassın.

Sonucta razor un dps i heavy bolter gibi değil, close range de daha çok damage vurmuyor (sm oynayan biri olarak rüyalarıma giren bir eksiklik keşke olsa).

Ortamda damage veren sadece hero ve razor var, Eldar alır. En son razor u alırken 2 en kötü 1 banshee ayakta kalır derim.

Sonucta eldar da hero+guardian combat da değil, olsa tablo çok ayrı olur tabii ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Infiltrate >> Geri cekil >> Melee?? >> Focus Fire'i TSM alırken uzaktan ates

İkincisi allah askına 4 banshee squad tek basına bile 1600 req mu ne, power'ını sayarsak da en az 1800, hero upgrade'i falan varsa 2000! Eldar hala T1'de. 2000 req olduysa oyunda o zaman yanıma bi tane de dreadnought + master bolter vardır yani. En kötü ihtimalle 2. TSM cıkar ki bu ana kadar vehicle cıkmamıssa 2xplasma demek. Daha banshee gelmeye calısırken 1 squad'ı iner asagı, ki hani yani 4 tane banshee falan varsa fortune'u kime atcan niye atcan yani. Frag gibi güzel seyler de yanımda olur, varsın 3 banshee bir tane TSM'ime gelsin, 1 frag'de adamin kaybedecegi cok daha fazla zira heal ile hangi squad'in ayakta kalacagini secebiliyorum hehe.

Hayır soyle bi detay da var, Eldar'ın sadece banshee bastıgını varsayıyoruz ama erken T1'de apoth+shotgun+tactical'a hemen giden bir SM karsısında shruiken/guardian basmadan nasıl dayanacak? Hicbir yeri alamaz eldar oyuncusu. 1 tane shruiken de yetmeyecek hatta, direk 2 tane gerekir shotgun'ı alabilmesi için.

Acele olarak banshee'ye giderse o zamana kadar haritanın ortasını kaybetmis olur bile. Yine de 1 banshee+1 guardian oyunun en basında kaybeder yuksek ihtimalle (microya bakar). En azından heal ve knockdown oldugundan ve guardian squadlar'ı zorla melee'ye sokturunca hicbi ise yaramadıklarından SM'in ciddi sansı var. Tabi ortalıkta guardianlarının upgrade'inin olup olmaması ve plasma grenade gibi güzel sorular var. Oynayıp görmek lazım ancak yüksek ihtimalle saf banshee ile harita kontrolunu en basta verecektir eldar oyuncusu ( taa ki 2-3 banshee birikinceye kadar ). Micro'ya da bakar tabii, iyi bir eldar oyuncusu gayet de kazanabilir.

Ha bu arada TSM'in melee dps'i hic de az deil, hatta sargeant varsa ve plasma yoksa MDPS'i RDPS'inden fazla diye okumustum forumlarda. Dogru olabilir valla, 1e1de güzel bufflanınca tyranid warrior yiyebiliyor hayvanlar bazen :)
Sosyal ağlarda paylaş

abicim tek banshee basılır ikincinin başında duracak ayrı bir adam ve far seer varsa o zaman ikinci banshee basılır?!. banshee nin olayı zaten fs spelleri. ikinci bir birliğe bile saldirmam kolay kolay.en ufak mikro hatanda eriyip gidiyorlar.4 banshee birliği basabilen adam ya easy comp ile kapişyordur ya da hack bulmuştur. guardian basınca banshee spawnliyodur hehe

teori kasmaya gerek yok. oyun mikro olayı. apm'si yüksek olan adam büyük ihtimalle alır. ondan dolayı ikinizden birinin dediği doğru olsa bile oyunda işe yaramama ihtimali var çünkü mikro işi.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi haklısın yani, benim bildiğim de zaten full upgrade(T2) tek banshee + FS gidiliyor. 4 banshee fantazi oldu bi nevi.

FS ile banshee'yi koruyosun ve rakibin bi squad'ini öldürmeye calısıyorsun. Normal TSM'leri falan alabiliyor hele ki bi de level almıssa banshee ama razor'da zorlanabiliyor mobilite olayından. Zaten tatigi daha detaylı okudum simdi bana yapan arkadas da eksik yapmıs.

Zira, ilk banshee ile terör estirdikten ya da en azından rakibi oyaladıktan sonra daha fazla banshee cıkarmak yerine hemen T2'ye gidip falcon/wraithlord cıkarın diyorlar. Bana devamlı banshee ile gelmişti arkadas ilk 10 dakika boyunca :)

Eh iste bu baya degistirir oyunu, razor ölü o noktadan sonra ve bütün SM'in taktigi gider çöpe.
Sosyal ağlarda paylaş

Venator said:
Abi haklısın yani, benim bildiğim de zaten full upgrade(T2) tek banshee + FS gidiliyor. 4 banshee fantazi oldu bi nevi.

FS ile banshee'yi koruyosun ve rakibin bi squad'ini öldürmeye calısıyorsun. Normal TSM'leri falan alabiliyor hele ki bi de level almıssa banshee ama razor'da zorlanabiliyor mobilite olayından. Zaten tatigi daha detaylı okudum simdi bana yapan arkadas da eksik yapmıs.

Zira, ilk banshee ile terör estirdikten ya da en azından rakibi oyaladıktan sonra daha fazla banshee cıkarmak yerine hemen T2'ye gidip falcon/wraithlord cıkarın diyorlar. Bana devamlı banshee ile gelmişti arkadas ilk 10 dakika boyunca :)

Eh iste bu baya degistirir oyunu, razor ölü o noktadan sonra ve bütün SM'in taktigi gider çöpe.

ya rakibe bakmak lasim eğer baktin ki marine abaniyor banshee+fs güzel ama tier ikiye geçip razor ile plasmalı gençlerden basarsa veya bazuka verirse gençlere falan verirse ehhh en temizi 2x guardian 1 shuriken sonra t2 warp spider+falcon ama ezber işi değil bu.
banshee çok pahali ünit ve kırılgan.

saldircağın birliğe doom banshee'ye fortune atiyorsun rakip genelde fark etmiyor hehe tsm falan parçaliyo

bir de granade olayı da güzel guardianlarda iş görüyor es geçmemek lasim.scout temizlemek için birebir

10 dakika sana banshee geliyorsa full mekanik gitseydin ys da 4 terminatör bassaydın ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı yapmayacağım, destan gibi yazıyoruz gözleri bozmayalım.

Bir kaç deneme yaptık, SM apoth scout+shotgun tsm+serg razor çıkana kadar, eldar köyden aşireti toplayıp gelebildi.

Kafadan 4 banshee ile deneme yaptık, birinde sm aldı birinde eldar, olay micro da SM in range dps ini çalıştırmamak da.

Ama gerçek şartlarda SM in 4 lü build i çıkarması ve karşının banshee spam lemesi çok düşük bir ihtimal, bu konuyu kapatalım :)

Darksun ben ve mighty gecenin bir yarısı ranked yaparken güzel güzel, premade geldi karşımıza, dumur olduk replay i izliyorum 2. defadır.

2 SM 1 Eldar.

1 SM rank 29, gayet düz oynadı üst de benimle. Püskürttüm sonra o itti biraz it dalaşı yaparken 2. SM mass scout basmaya başladı. Eldar sadece ranged suppression ve AV bastı. Mid game e gelmeden 7 scout 1 hero, scout ların hepsi sniper upgrade li. Sürekli map i rotate ederek ne kadar infantry varsa temizledi adam. Replayden izliyorum, belli ki box selection, attack move ardından infiltirate, temizle devam et.

Hali ile dağıldık, biraz da ilk defa olması cabası tabi.

Yani işin özeti abiler, 1 tane ondan yaparım 2 tane arkaya kaçırır önde 0.54 dps suna yaparken 1.56 damage modifier surdan veririm hesapları yerine yüksek ranked adamlar işi böyle çözmüşler :)

Mideme oturdu oyun, yarın akşam ayni lamer liği ben deniyecem bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:
Gladmir said:
Leila Kanz said:
su iron haloyu nerflesinler abi o ne ya ? :)

aman abi :) ellemesinler.

energy drain/steal eden upgrade ler var herolarda, onun ilacı direk.

bu ara farseer olayını çözdüm cidden iyiymiş alayınıza 10 oyun? hehe

aslinda bi başlik açip adam gibi düzgün match up lar ile stratejiler muhabeti yapmak lasim

Evet güzel olabilir esasında ama yeri yurdu yok sticky durabileceği.

Birde çok acaip bir ayrıntı vereyim, önceden farketmiştim ama kullanmamıştım.

FC de halo yu aldıktan sonra, energy niz bitti diyelim. Atıyorum 1 energy niz var, karşıda carnifex var 50 damage vuruyor. Güzel microyla sıfır damage alarak fex i alıyorsunuz FC ile :) . Her attack arasında shield active, 50 de vursa 5000 de vursa energy 0 gerisi health den gitmiyor sonra hemen yeniden shield active, ki bu arada 2 3 energy regen etmiş oluyor FC. Acaip lame ama kullanışlı.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla onu bunu bilmem adam 7 scout (sniper) ile haritada adam bırakmadı hepsini sildi, o kadar bastığınız squadlar 1 saniyyede gidiyor (geri bile çekemiyorsunuz) okadar oyun oynadım ama bu kadar 'hayda ne yapacağım şimdi' dediğim bir oun olmadı =p mech gönderiyorum masus alsın sniperları diye eldar anti tank ile onları duman ediyor, eh zaten infantry basamıyorsunuz , kaldım öyle =p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...