Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu yaşa geldik hala bir uo sevdası ah ah...

visaoglu

Öne çıkan mesajlar

Ne garip, yıllar evvel tesadüfen karşılaştığım bir oyun, bir dünya...
Kimi bir an evvel skilleri kasadursun, sonra dalsın pvp ye kimi de başka sevdalar...
neydi bu kadar özel kılan bu oyunu...
Burda sorsak anılar bitmez de bitmez herkesin...
O kadar çokdur ki...
Oysa diğer oyunlara baksak bu kadar hayatsal değildir hatıralar, ya bir araya gelmişsindir yaratık kesmişsindir, ya quest diye yırtınmışsındır...
Ama canlı değildir anılar UO gibi...
O kadar sebep vardı ki uo yu özel kılan...
eski uo tabi...
serbestlik, dünyadaki boşluk ve amaçsızlık...
Amaçsızlık derken klimse yanlış anlamasın...
Firma sahibi diretmiyordu şu questi yapacan edecen diye, git çalış koyun kes, ya da kesme, skill kas ya da kasma...
Dünya o kadar amaçsızdı ki, bizler yaratmıştık amaçlarımızı...
Karakterlerin, sınıflatın hikayeleri o kadar belirsizdi ki, her bir karakterimizin hikayesini bizler yaratmıştık...
Yok mu şöyle adam akıllı yıllarca açık olan bir server sorunsuz, girsek de takılsak dedimiz çok oluyor arkadaşlarla, ama nasıl olur, zor iş tonla masrafı var...
aman ne bileyim
özledik işte
yazayım dedim :)
Serverda şiir kitapları yazıp GM ler dahil sattığımı hatırlıyorum bir sevgililer gününde...
Başka bir sevgililer gününde benim gibi yalnız başka bir bayan karakterle tanışıp, order chaos farkından birlikteliğimizin mümkün olamayacağımızı tartıştığımız anları hatırlıyorum (rp icabı)
Yahut, Minoc da bankanın orda oturup atımla sohbet ettiğim *yelesini okşar* diye yazdığım anları, etrafıma toplananların deli mi bu diyip sonra bana katılıp uzun sohbetlerimizi hatırlıyorum...
GMleirn müdahale etmeye başladığı newbie centerdan isyan edercesine ayrılırken benle beraber, tüm öğrencilerin kaleyi terkettiğini, zaman geçip herşey düzelince kaleye dönüşümü hatırlıyorum...
Öğrencilere quest olarak git şu lordu kes deyip yanında gittiğimiz zamanları, başarınca da kendi kesemizden onlara ödül verdiğimiz zamanları hatırlıyorum...
Hatta daha acemiyken öğretmen vasıflı kişilerin benimle nasıl ilgilendiğini hatırlıyorum...
O da olmadı, bara gidip birkaç arkadaş sarhoş olduğumuz zamanları hatırlıyorum...
Hatta başka kalabalık bir serverde GM lik yaparken, şehir guardı kılığına girip, onların sözlerinin aynısını da makroya alıp, brit bankın orda konuşan tiplerin tam arasına girip, macroyla konuşarak konuşmalarını böldüğümü, kaçıp başka yerlere gidince peşlerinden koştuğumu yine aralarına girdiğimi hatırlıyorum, hatta guardların adım saysıını bile ezberleidğim için kimse şüphelenemiyordu da...
O ara gmlere gelen pageleri hatırlıyorum "Gm bey vallahi guard mezarlıkta adam kesiyo bir de gidip forge de katana yapıp bana veriyo" diye.
"ciyem bey ahmet kılıcımı aldı söyleyin geri versin" page lerini hatırlıyorum...
Hatırlıyorum da hatırlıyorum...
kimileri eski diyor oyuna, demode diyor...
Şimdi farkediyorum ki, boşluğuymuş oyunu özel kılan...
Kimse bize, aha dünya bu, bu questleri yaparak gelişeceksin dememiş, git minoc madende kaz ama sana birileri saldırabilir dememiş...
Ama kazarken gelen pklar oyuna heyecan katmış, bir yaratmışız oyunu yani, boş dünyayı bziler şekillendirmişiz...
Ne güzelmiş...
Olsa da oynasak :)
Özledik :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eskisi bigi evet eskisi gibi ama neden şimdi öyle olmasın. Madende kazı yapmayı özledim .
Koyunları volayıp kendime badaj yapacam diye ter içinde kalmayı özledim.
Zindanlarda 2 - 3 yaratık öldürüp azbir para kazandıktan sonara PK nın gelip beni öldürmesini özledim.
Atıma atlayıp kayıp topraklarda boş boş gezmeyi özledim.
Pazarda muhabet etmeyi özledim.
Cove de ki savaşları seyret meyi özledim vede savaşmayı.
Ailemle birlikte evimizde (kalemizde) toplanım muhabet etmeyi özledim.
Sosyal ağlarda paylaş

ya eleman oyuna bu açıdan bakmak istemiş alal
böyle bakan var
gidip geçen bi kodum çıt çıt 15katana çektim falan diyen var
abi acc yi vereyim kas pls var

ne bileyim bende özledim, craft karakterle rp yapmayı eski olympus da ciddi ticaret yapan sayılı kişilerden biriydim. Tüccarlar kurulu vardı bizim çok gizli , bitti diye yazıyorum dsf çok sağlam 1k m para vardı bankasında.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna girdikden sonra herşeyi bi köşeye bırakırsın ve sadece onunla ilgilenirsin.. Acıktıını, tuwaletini, dershaneni okulunu işini herşeyini bi köşeye atarsın.. Sadece uo'yu düşünürsün.. Bi kazık yersin gece gözüne uyku girmez.. Boş vakitleride sadece uo'yu düşünürsün.. Evde oynuorsan bilgisyar başından kalkamassın, cafede oynuorsan sabahın köründe kalkıp cafeye koşarsın kahwaltı bile yapmassın .. Bi item için en iyi arkadaşının kalbini kırarsın .. vs.vs. yalanım varsa düzeltin ..

aklıma geldi birden, ilk defa aradığım şeyi bulabildim bu sistemde, vay be!

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...