Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SWGemu

paranoya

Öne çıkan mesajlar

valla genelde oyunda 400 - 500 kişi arası oyuncu oluyor. en çok 650'yi görmüş şu ana kadar. ki bence tek bir server için yeterli. hala çok hata var, çok eksik var. ama ne olursa olsun orjinal swg'den çok daha güzel ( ya da değil belki şu aralar swg'nin orjinali övülüyor nitekim ) mesela quest yaparken çok fazla hata çıkıyor karşınıza. saldırıyorsunuz, 10 saniye sonra bastığınız skill gerçekleşiyor falan. lag yok oyunda ama lagli gibisiniz. sonra mountlar yok şu an oyunda ki büyük bir fail bu. vardı eskiden, şimdi yok. eski emu'da birkaç temel komut yazıp hemen her bir şeyi alırdınız, av-21'den tutun da istediğiniz meslekleri anında masterlamaya kadar. şimdi bunlar yok, yani oyun daha normale dönmüş vaziyette bu güzel bir şey. lakin, şöyle bir durum var ki eski swg'de exp. kasmak demek hunt yapmak demekti. 20 kişilik gruplarla takılmak zorunluydu adeta. aynı yöne görevler alınır, deli gibi quest yapılırdı böylece 1 - 2 saat içinde. sonuçta temel 6 meslek dışındaki diğer mesleklerin hepsinde tek bir kolonu 4. seviyeye getirmek bile 450.000 xp istiyor. e sen tek başına onu kasamazsın doğal olarak, zaten kasıyorsan oyunun wow'dan farkı yok. dün birkaç kişiye sordum uzun süredir oynayan, eski huntları insanlar istiyor ama toplaşamıyorlar diyor. bu da günümüz mmo dünyasının vahim sonucu işte, o kadar soloya alıştık ki 2005 yılından sonra, insanlar hunt yapmak zorunda olsa bile solo'yu tercih ediyorlar. fakat şöyle 15 kişi toplaşsak deli gibi kasarız gibime geliyor. hazır şubat tatili falan da geliyor, üniversite de yok. ben oynayan olursa takılırım gibi bir müddet.

bu arada farinal, oyunu yüklemek çok basit. adım adım anlatayım,

1- Eski Swg'yi yüklüyorsun. Sadece yükle, patch falan yapmayacaksın. Oyunu yüklüyorsun sadece.

2- www.swgemu.com sitesine register oluyorsun. Yalnız register bölümünü bulmak biraz zahmetli, ana sayfaya koymamış nedense adamlar. Şey yapmıştım ben zamanında, IRC chat'e girerken password istiyor, kayıtlı değilsen gel register ol diye altta seçenek var. oradan girmiştim ben. buradan kendine account yaratıyorsun.

3- Launchpad Enhanced diye SWG Emu'nun kendine has bir launchpad ve clientı var. Bunu indiriyorsun. Ya google yap, ya swgservers.com'dan bul, ya da swgemu.com'da downloads bölümünü bulabilirsen (!) oradan indir.

4- Launchpad Enhanced yüklenince onu açıyorsun, eğer update yapmıyorsa ki genelde yapmıyor, Full Scan'e basıyorsun. O zaman update başlıyor. 1.1 gb'lık falan bir update'i var. O bitince giriyorsun oyuna. Eski SWG'den farklı olarak account ve password'u oyuna girince yazıyorsun. Gerisi aynı işte, karakter yarat, başlangıç mesleği seç. Boş bir odada başlıyorsun oyuna, sadece Travel Terminal var bir tane içinde odanın. Ona tıklayıp başlamak istediğin gezegene ve bölgeye gidiyorsun. Theed ya da Corellia'yı öneririm, Tattooine de olur. Dün ben Coronette takıldım eski günler hatrına, Cantina baya bir dolu. Theed çok garip bir şekilde boştu. Ya da Theed'in cantinası doluydu ama ben gitmediğim için görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

hunt grubu kurucaksak ben de gelirim , her türlü eğlence :)

dediğim gibi takılabiliriz her türlü. oynadığım bir mmo yok şu an, sw:tor'a kadar da olmaz sanırım. çok fazla mmo'ya başlayıp 1 ayda bırakır oldum son zamanlarda. onun için nerde beleş oraya yerleşingo şu an. swg de olunca tadından yenmez.
Sosyal ağlarda paylaş

BUff larda ucuz. 4-5k arası. bir tane adam beleş yapmıştı. ben 2k tipledim.

Dancerler de o biçim dolu.. Hele Coronet cantina da adamdam göz gözü görmüyor. Tatoine de baya kalabalık. Ama coronet daha iyi.

Master doc 3-5 tane gördüm. Bir eksik şu an swoop :)

Fakat lag daha az olsa tadından yenmez.. başka oyuna gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...