Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu ülkede neden darbe olmaz?

Bone

Öne çıkan mesajlar

adam zamanında çok yaratıcı parodiler, skeçler yapardı.

misal:

http://www.youtube.com/watch?v=MsMC7iwj3mE

politik mizahta önemli bir yeri vardı. Atilla Arcan da kılıktan kılığa girerdi ama sanırım Levent Kırca kadar yer etmemiştir.

Levent Kırca sonradan bozuldu,
ama politik mizah da ortadan kalktı.
Şimdi ortada Olacak O Kadar'lar, Plastip Şov'lar felan bulunmuyor.
Mizah dergileri var ama onlar pek eleştirmeye girmeyi seçmiyor, daha ziyade populist espriler hazırlıyorum.

Acaba diyorum, Olacak O Kadar ve Plastip Şov gibi politik eleştiri içeren programlar şimdi de olsa (yerini Şahan, Okan Bayülgen gibi programlara bıraktı) bizim politik gündemimiz daha rahat ve daha ferah olur muydu?
Sosyal ağlarda paylaş

sg-1 said:
Sıkı mı öyle çıksın da "3 çocuk doğurun"un geyiğini yapsın Tayyip kılığında?

Devir değişti, artık politik tahammülsüzlük hakim.
Sonuçta Levent Kırca da anasını alıp gidenlerden oldu.

aslında öle olmadı,

levent kırcayı medya cidden harcadı, bi kanalda cok mudahale ettiler iceriklerinde program kanal ve ad değiştirdi, eski kanallarıda günde 5 kez aynı eski bölümleri döndürerek (hatırlarsınız sizde bütün gün olacak o kadar izliyoduk) resmen harcaıdı eskitti, üstüne gereksiz dedikodular alakasız konularla iyice sömürdüler adamı.

e olacak o kadar shov ve benzeri programların mizah dergilerinin (gurgurun hıbırın, öküzün) eksikliğinde biz siyasetle siyasiyle dalga gecilmemesine alıştık, artık sesimizi cıkarmaz olduk siyasi mizah mahkemelerde sürününce.
Sosyal ağlarda paylaş

siyasette artık simge isimler kalmadı onun da etkisi var. siyasi hiciv yapacak birisi ancak tayyip vs baykal yapar. onlar da zaten itici tipler bir sevimlilikleri yok. bi de ortada sadece ikisi kaldığı için artık isimlerini duymak bile sıkıyor artık insanları. abdullah cumhurbaşkanı olunca iyice düşük profili çizmeye başladı. bahçeli diyeceğim ondan da hiç mizah konusu çıkar gibi gelmiyor.

eskiden demirel, inönü, yılmaz, çiller, erbakan say say bitmez bir sürü vardı. hatta bunlar üzerinden komedi yapmaya da gerek yoktu, bir şekilde zaten komiktiler.
Sosyal ağlarda paylaş

matama said:
eheh

yalniz bakin zamaninda talat albay sirf trt radyoevini alamadi diye basarili olamamistir darbesinde :)

o yuzden bu devirde ne yazikki darbe teknik olarak mumkun degil.

İlk denemede almıştı radyoyu, ayrıca ben darbe yaptım derse yaşar abimiz, her kanal kendiliğinden gönderiri canlı yayın arabasını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...