Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kukla başkana Danıştay kapağı

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

yök üniversitelerin sağlaması gereken çeşitliliği baltalıyor. üniversiteler serbest bırakılarak önce farklılaşmalı sonra belir bir süre zarfı içersinde senteze doğru gitmeli. böyle ancak yökün istediği yere gidiyorlar. Ulan üniversite dediğin ülkenin belirli alanlarındaki en bilgili insanların bulunduğu yerler. kendi hallerine bırakılmalıki o serbestlikten birşeyler çıksın, kendi kendilerini yöneterek en verimli raya otursunlar. devlet dediğin destek çıkmalı en fazla bebek bakıcılığı yapmamalı.

hoş türkiyede bakıcılık da yapmıyor, çelme takıyor o da ayrıca "fail at failing" durumu teşkil ediyor
Sosyal ağlarda paylaş

"bu ülkede demokrasi var"

"Egemenlik Kayıtsız Şartsız Allahındır"

http://www.youtube.com/watch?v=eg3hkWCnA8c&feature=related

Bilmem anladinizmi ?
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Slat said:

Evet ülkenin sahibi biziz, çünkü bizim düşünce eksenimiz Atatürk'ün ilkeleri temel alınarak kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti.. Dinciler veya bölücüler ve bu iki kesime özgürlükçü adı altında inanılmaz bir yavşaklıkla destek verenler bu ülkenin sahibi değil, üstüne sifon çekilmesi gereken bokudur..

Budur ya, harika bir paragraf.

Sir, Horizon, Vanity (newdonis) ve diğerleri artık yüzsüzlüğün dibine ulaştılar. Nedense aradan mesajlar alıp yazılar yazmaya çalışıyorlar. Diğer konulara ZERRE verecek cevapları yok çünkü. Onlar hala kendi diyarlarında "irtica gelemez, ekonomi iyiye gidiyor, AKP istikrarlı yükselişteyiz" gibi fikirlerle takılıyorlar. Bu gibi insanlar tüm çerçeveyi görecek yetiye sahip değiller. Onca yazı yazarsın tek cümlesini quote'layıp "bu olmaz" der bütün yazıyı unutur, uzunca konuşursun tek bir noktaya odaklanır bütün konuşmayı bok eder anlamaz.

Birde kendilerini özgürlükçü diye tanıtıp akıllıyım diye geçinirler ama artık everest gibi var olan irtica problemini görmezden gelirler. Feto yasağı kalkar ülkeye dönmeye hazırlanır "bir bok olmaz" der.

"İran'ın yolundan gidiyoruz" deriz, "İran farklı, biz farklıyız derler"
"Pakistan'a benziyoruz" deriz, "pakistan farklı, türkiye farklı" derler
"Malezya'ya benzicez" deriz, "malezyadan da farklıyız" derler.

Ama anlamazlar ki zaten İran, Pakistan ve Malezya birbirinden farklı olmasına rağmen onlar yinede şeriat yönetimine sahiptirler. Onlarda birbirinden farklı, farklı yapıları var ama AAA O DA NE! Şeriat var yinede! Ama yok bizde olamaz.

Her geçen gün irtica haberleri veririz, yani artık AŞİNA hale gelmiştir, bunlara kapak üstüne kapaktır ama hala "bir şey olduğu yok, normal" diyebilmekteler.

Bir yasağı bile "özgürlük" olarak değerlendiren zihniyet gözüme gözükmesin. "Bas git!" derim adama.

Ben niye yüzsüz oluyorum onu anlayamadım ? Sen her önüne gelene bu şekilde çocukça gruplaştırıp işine gelmeyen fikirlere "bıdıbıdı" "tükaka" dersen kusra bakma çok gereksiz bir hale varıyorsun. Ben burda 873683674 tane mesaja cevap vermek durumunda değilim , ben her mesajımda zaten genel olarak fikirlerimi söylerim onun şu hareketi böyle şunun şu hareketi böyle bunu böyle destekliyorum vs. gibi kişiselleştirme yada bazı şahısları savunma söylemlerinde değilim. Sen her seferinde bu bunun gibiler şeklinde cümleye başladığında kaybediyorsun zaten.

Hergün her dakika aynı şeyleri aynı kompleksli şeyleri yazacağınıza , söylediklerinizin birleştirici değil insanları ayrımcılığa ittiğini bile bile zorbalara destek vereceğinize beğenmediğiniz topluluk yada siyasi görüşlerin eline geçen kozu kendi elinize almaya çalışıp alternatif fikir , çözüm orta yol bulmaya çalışmanız herkesin yararına olur. Kısaca söylüyorum çok zırvalıyorsunuz ve hepsi boş laf. Yaratıcı fikirler gerçekçi fikirler görmek istiyoruz madem kimse doğruyu yapamıyor buyrun parlak zekaları çalıştırın.

Eleştirmek çok kolay iştir insanların zayıf yanlarını açıklarını bulmak muhalefet etmek çok çok kolay iştir. Baykal gibi koltuk sevdalısı antika bir beyin bile bunu yapabiliyor nasıl yapabildiğinide hergün görüyoruz. Ama sorunlara gerçekçi çözümler bulmak asıl iştir. Burda eleştiriden başka birşey yapılmıyor hemde yararlı değil vakit kaybettiren polemik şeklinde eleştiriler. Bi konu açılıyor forumun sonuna kadar herkes birbirine laf sokmaya çalışıyor. Ne farkınız kaldı tv de gördüğünüz bu salaklarmı bizi yönetiyor dediğiniz siyasetçilerden ? Fark yaratmak elinizde ama işinize gelmesi lazım biraz sıkmak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

analojilerin mantıken doğru olması onların uygulunabilir olduğunu göstermiyor malesef. limon dediğin statik bir obje ama dincileri (dominiğin tanımıyla din satan insanlar) değil. bazı durumlarda sıkıp suyunu çıkarmak lazım kurutana kadar... bir çok insan dindarlara karşı değil zaten dincilere ve onlara alet olanlara karşı (ha buarada dinci dini bütün olmak zorunda değil tam tersi bile olabilir)
Sosyal ağlarda paylaş

Horizon said:
Yahu siz böyle devam edin en iyisi :) , bakın bir örnek ;

Bu zamana kadar dinci dediğiniz kesim bukadar baskınmıydı ?
Hayır.
Nasıl baskın hale geldi ?
LİMONU SIKARSAN FIŞKIRIR

bu söylem içinde çok şey barındırır , artık düşünen içeriğini anlar.

Hahahaahahah

Limonu sıkmadığımız için bu hale geldik, bunu bile anlayamayan bir beyinle ne yazışarak uğraşıcam.

Fetonun, tayyipin, erakanın başını ezmediğimiz, ümüğünü sıkmadığımız için başımıza geldi. Bunu bile anlayacak kapasite yok ki sende.

Biz çözümleri buraya onlarca yüzlerce defa yazdık. Artık bıkkınlık geldi sizden, sizin gibilerden. Yüzbin kere yazıldı. Senin bu fake nickin olmadan önceden de yazıldı ama çirkef beyinler sert cevaplar yazdı.

Biz olabildiğince düzgün laf anlatmaya çalıştık o dönem, ama bazı insanlar gerginlik çıkarıp atıldılar.

Sonra tekrar tekrar geri gelip, üslubunu hafifleterek ama sertliğini, gericiliğini sürdürerek ısrarcı tutumunu sürdürdü. Sonra biz bunaldık bunlarla uğraşmaktan ve sertleştirdik ve dalga geçtik.

Şimdi baktık ki senin gibiler gelip "üsluba bak cık cık cık" diyor. Biz diğer üslupla yazmamıza rağmen anlamazsanız bizde bu üslupla yazarız.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede dinciler mi eziliyormuş? Sünni-İslam devletin resmi dini ve bu dinden olmayanlara zorla dayatılıyor devlet eliyle zaten. Devlet ve oligarşi 1995'e kadar her türlü kayırdı büyütüp besledi tarikatçıları ve cemaatleri. Sonra su boylarını aşınca yandım anam diye feryat edip orduyu çağırdılar yardıma. İş işten geçti beyler boşa çırpınıyorsunuz, solcu olacaklarına dini bütün müslüman olsunlar dediğiniz gençler ''Kurtlar Vadisi tipi Demokrasi'' ile Türkiye'yi yeni yüzyıla taşıyorlar. Hepinize hayırlı olsun.

aha yukarıdaki tayyip videosu bir numaralı örnek: bunun rejime yaptığı eleştirinin yarısını yaparsa bir solcu, içeride çürür. Ama dinci yaparsa gider başbakan olur. Bir solcu çıkıp milliyetçilik ilkesini yeniden tanımlayalım derse onun afedersiniz ama anasını bile bellerler. Bu adam laikliği tanımlayalım deyince başbakan olur.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Onca yazı yazarsın tek cümlesini quote'layıp "bu olmaz" der bütün yazıyı unutur, uzunca konuşursun tek bir noktaya odaklanır bütün konuşmayı bok eder anlamaz.

Bu yüzden adam gibi tartışmıyoruz ya zaten :) Boşa kürek çekme başka birşey değil
Sosyal ağlarda paylaş

Slat said:

Bu akşamlık sana bu kadar pwnage yeter sanırım sir :) Dışarı çıkmam lazım yoksa çok eğleniyordum..

aa pwnage olmuş! özür dilerim, film izliyodum. hemen düzeltme yapayım madem; Atatürk aslında "kemalizm" kavramını çok sevmişti ve benimsemişti, o yüzden de bu ideolojinin teorisyenlerinin çıkardığı KADRO adlı dergiyi de kapattırıvermişti! =)

Her birey istediğini düşünmek, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, istediği dinin gereklerini yapmak ya da yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz.
-Mustafa Kemal Atatürk

şimdi söyleyin bakalım, bunu demiş insan, bir "resmi ideoloji" veya "mutlak, eleştirilemez ve değişmez bir düşünce sistemi" üretmeyi arzulamış olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Çözümler ortada, ama siz o çözümleri kaldıramadığınız için tartışmalar devam ediyor. Artık sizinle tartışılamayacağını bildiğim için yazılarımı sertleştirip dalgaya vuruyorum.

Cevap atıp atmaman umrumda değil.

neymiş ya o çözüm bizede söylesene kanka?
Sosyal ağlarda paylaş

Kitapta türban diye bir şey yok, bu abaza şeyhlerin, mollaların, hacıların hocaların uydurduğu hurafedir.

Bu yasakçı zihniyetin üstündenden de özgürlük propogandası yapmak komik kaçıyor.

Atatürk döneminde bu aşırı dincileri susturmuş, kendi halinde dinini yaşayanlara ses çıkarmamamıştır. O DÖNEMDE TÜRBAN YOKTUR. Kara çarşafta kaldırılmıştır.

O yüzden bu dönemde "dini özgürlüğüm" diye ağlayan zavallıların hakkı makkı yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

o dergi atatürk kemalizmi sevmediği için değil başka sebeplerle kapatılmıştı. hayır kim buluyor okyanusun dibinden böyle taşlar da boyayarak millete malzeme diye satıyor anlamış değilim. her gördüğünüz çarpıtılmış örneği kendi bilginizmiş gibi savunmazsanız iyi olur. bu mesajı sadece bunun için yazdım tartışmaya müdahil değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Beni başkalarının nasıl konuştuğu ve üslupları bağlamaz. Siz ve sizin gibilere sen devam et hadi gari :)

Siz başını örten insanları oycu buycu dediğiniz sürece oycu buycu olmayan , eğitimi alamazsa toplum içinden dışlanırlarsa sonunda o yasaklar yüzünden gitçek biyerleri tutunacak bir dalları kalmadığı için oycu buycu olup kusura bakmayaın ama sonunda o yasakçıların tepesine binerler.
Sosyal ağlarda paylaş

Vanity said:
LathspeLL said:
Çözümler ortada, ama siz o çözümleri kaldıramadığınız için tartışmalar devam ediyor. Artık sizinle tartışılamayacağını bildiğim için yazılarımı sertleştirip dalgaya vuruyorum.

Cevap atıp atmaman umrumda değil.

neymiş ya o çözüm bizede söylesene kanka?

Ya bak, balık beyinli işte, önce söylenen onca şeyi unutuyor, sonra aynı yemeği pişirip önümüze koyuyor. Delirtir bu adamlar delirtir :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında en doğrusu İngiltere ve benzeri ülkelerde oldugu gibi bizimde değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğinin apaçık olduğudur.
Bu bağlamda; Türkler tarih boyunca Kaanlık, Padişahlık ve Hanlıkla yönetilmiştir, başka yönetim sistemleri toplumsal yapımıza uygun değildir.Tekrar İstanbul başkent olmalı, Padişaha hakketti itibarı iade edilmeli, Saray ve hanları geri verilmeli, Yüce Osmanlı hanedanlığına verilen zarar ziyan ödenmelidir. Ardından yunanistana, bulgaristana daha dogrusu tüm balkanlara ve doguya, afrikaya hücyeten saldırmalı Allah Allah deyü cihad edülmelü,ayudan post gavurdan dost olmayacağı unutulmamalı, PADİŞAHIM ÇOK YAŞA sözü agızlardan eksilmemeli. Turan devleti kurulmalı, tüm baş örtülüler kesilmeli, tüm aklı örtülülerde bir yere örtülmeli.
Aslında başa Palpatin geçmeli jedi dini devletin resmi dini olmalı, jedi olanlara aylık 150 milyar ytl harclık bağlanmalı jedi olamayanlar stormtrooper olarak askere alınmalı böylece devletin askeri yapısı oluşturulmalı.Jedi ve trooper olamayanlar yaşamamalı, devletin bu yapısına uyamayanlarda Mustafar sistemine sürülmeli.

Anlayana, anlamayana, anlayıpda anlamamazlıktan gelene, gelene vede gidene...
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

aa pwnage olmuş! özür dilerim, film izliyodum. hemen düzeltme yapayım madem; Atatürk aslında "kemalizm" kavramını çok sevmişti ve benimsemişti, o yüzden de bu ideolojinin teorisyenlerinin çıkardığı KADRO adlı dergiyi de kapattırıvermişti! =)

Ya sabır.. Kadro dergisi Kemalizm bazlı yayın yaptığı için mi kapatıldı yoksa çizgisinden saptığı için mi? YUH yani yalan yazarak beni haksız çıkarmakla eline ne geçicek sir? Ego tatmini mi?

said:
Her birey istediğini düşünmek, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, istediği dinin gereklerini yapmak ya da yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz.
-Mustafa Kemal Atatürk

Evet kimsenin din özgürlüğüne sesini çıkardığı yok zaten.. Türban gibi bir siyasi din sömürüsü baskı aracını "din özgürlüğü" sanan zihniyete karşıyız biz.. Atatürk kıyafet devrimini neden yaptı madem? Çarşaf ve bilumum pislik neden yasaklandı? Karşı gelen Konya elçilerini neden idam ettirdi?

said:
şimdi söyleyin bakalım, bunu demiş insan, bir "resmi ideoloji" veya "mutlak, eleştirilemez ve değişmez bir düşünce sistemi" üretmeyi arzulamış olabilir mi?

Haha evet resmi ideoloji çünkü o resmi ideolojinin temel dayanağı "mutlak olmaması, akıl, bilim ve mantık çerçevesinde geliştirilerek dogmalara karşı olması" dır.. Böyle bir ideolojinin mutlak ve değiştirilmez olduğunu iddia etmek nasıl bir mantıktır?
Sosyal ağlarda paylaş

Antimodes52 said:
Siz devam edin kendinize bu ülke bizim demeye. Hepimizin ülkesi bu ülke. Resmen Mustafa Kemal gibi bir lider üstünden totaliter rejim argümanı da geliştirdiniz ya, artık pes diyorum hahah.

Atatürk said:
Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

Sevgili Atamızın dediği gibi, eğer bir hareket (misal dincilik) bu ülkenin zararınaysa kafası ezilir, bunun totaliterlik ile alakası yoktur..

Daha açık nasıl anlatılır bilmiyorum?!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...