Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir soru

Othranx

Öne çıkan mesajlar

ya beyler bu yasak olabilir bu forumda tam bilemiyorum ama sizden sağ sol komünizm ,sosyalizm gibi terimler hakkında tam bir bilgi alabilirmiyim?ya da yasaksa kapatın gitsin..[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.

Sosyal ağlarda paylaş

Hassas konular. Belli çerçeveler içinde konuşulursa yasak kapsamına gireceğini sanmam ama tartışmaya sürüklenirse kötü olur.[signature][hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII
Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bu terimlerin tanımı kişiden kişiye farklılık gösterir
sol görüşlü birisi ile sağ görüşlü birisi aynı tanımı yapmazlar
bu yuzden tartışma cıkacagı kesindir

netten falan araştırırsan daha iyi olur[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

sağolun beyler de ben bi aradım ama bulamadım dediğiniz gibi tarafsız bi yer, bi site olsa da hepsi olsa=) tarafsız bi şekilde anlatamazmısınız=? (çok şey istiom dimi?)[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

tarafsız anlatım cok zor karşılıklı uyuşmazlık söz konusu.
solcuya göre sagcı yanlış sagcıya göre solcu yanlıştır.

türkiye aslında dış baskıların kurbanı oldu bu politik konularda.
en ii si bi sagcı bul konuş sonra solcu bul onlada konuş ikisini analiz et kafanda .[signature][hline]Delikanlı adam akbil kullanmaz
no gay, no cry
www.fallenbishop.cjb.net
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konu tarafsız anlatılamaz, Bazı arkların dedigi gibi ... Aynı $ekilde o zmnın Turkiye'sinin onunu kesmek icin yapılmı$ olaylardır ... Burda $imdi her ne kadar tarafsız olmaya calı$ırsak calı$alım kesinlikle bir tartı$ma olcaktır ... Netten arayabilirsin ama eksisozluk'te tawsiye etmem :)[signature][hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti

nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
puahau lameriz zaten!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası bunları böyle sormak, öğrenmeye çalışmak çok güzel bir şey. Özellikle hiç araştırmadan, etmeden sadece kulaktan dolma ve dogma bilgileri kafalarına kazıyıp karşı tarafa hücum edecek bu kadar insan varken ülkemizde. Ancak böyle sanal bir forum ortamında bunları tartışmak gerçekten yanlış olur. Çünkü aramızda çok "hassas" kişiler var ve herkes istese de istemese de bir miktar taraf gösterecek. Bu da büyük sorun çıkartabilir. En iyisi bu işi iki tarafın bireylerinden (yukarıda bahsettiğim robotlardan değil ama bilen kişilerden) dinlemen ve kafanda tartman olacaktır. Ancak dikkat et. İki tarafta da öyle akıl cambazları vardır ki sen ne olduğunu anlamadan seni kendi tarafına çekip düşünceni onlarınkine benzetmen için çok ustaca saldıracaklardır aklına. Ne söylenirse söylensin kafanda söylenenlerin aksi yönünü de düşün derim.[signature][hline]nukbasliklikiz 28 May 2003 04:06 tarihinde demiş ki:

patlıcan ın altındaki goril yokedilsin..
Sosyal ağlarda paylaş

ay ay ay
gına geldi

herşeyi bilgisayar başında mı öğreneceksiniz?

çok merak ediyosan heryerde yazıyo git oku
poff.
bune ya

herşey kulaktan dolma, herşeyin bi kolayı yok mu,
bir çeşit kendince uyanıklık mı?

insanlar birbirini kesmiş yıllarca bu konulardan

sen cup iki mesajla olayı çözecen mi?

heryerde olduğu gibi burda da farklı düşünen insan vardır
paticiğe takılanların profilini mi çıkaracaksın
anket mi yapıyon
anketine niye katılayım

bilememek değil uğraşıp öğrenmemek ayıp
git araştır paylaşmak istediğin bişe olursa yaz
o zaman kurallar dahilinde konuşuruz.

hiç post atmayacaktım ama harbi acaip geldi
oturduğu yerden herşeye vakıf olma çabaları nedir ya![signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

armra için:

evet çözecem varmı? yardımcı olmucaksan ne atıyosun mesaj? forumun amacı bilgi paylaşımı değil mi? tamam artık susabilirsin[signature][hline]Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:

Sosyal ağlarda paylaş

Hem sana hemde genele olsun bu yazım.
Katılmayanlar olabilir, daha iyi bir düşüncesi olanıda duymak isterim.

Herşey senin sandığın gibi kolay olsaydı; bu kadar bilim bu kadar kitap yazılmazdı güzelim.
İnsanlar birbirini öldürmezdi bu konulardan.

Forumu tek bilgi kaynağı ve burdaki yazıları dogmatik bir şekilde kabullenmek yapılacak en büyük hatadır bence.

Eğer bu konuları iyice öğrenmek istiyorsan araştırman gerektiğini anlatmışım.(başkalarının yorumlarıyla, doğru yanlış bildikleriyle ,isteristemez katacakları kendi yorumlarıyla vs. ile değil)

Attığım mesaj sana yol gösteriyor ama anlamamışsın.

Yok ben öylesine meraktan sordum ; bir iki bişe duysam bana yeter diyosan.Bende bu tutumunu eleştiriyorum.
Sığ ve mesnetsiz buluyorum.

Paylaşacağın bişe varsa onu duymak isterim.
Herkese faydası olacak bir bilgi alışverişi olsun isterim tektaraflı değil yani.
Forum birçok şey için kullanılıyor.Bu aralar böyle topiklerde çoğaldı!
Genel bir bakış açısı ile ;burdan alacağınız bilgileri paylaşacağınız fazla bir yer göremiyorum.
Ancak daha doğru, güvenilir ,kabul görmüş vs. den alacağınız bilgileri paylaşırsanız forum daha çok amacına hizmet edecektir.
Yoksa herkes senin çok basit gödüğün konulara bir iki post atsın diye mi var sanıyordun.

Polemiklerden hoşlanmam!
Hele bu tarzından hiç.
Evet artık susabilirim ;susacağım zamanıda ben seçerim senin anlayacağın.
Yada anlayacağını sanıyorum tekrar anlatmak zorunda kalmam umarım![signature][hline]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

Ben açıklayayım bilgim yettiğince.. Ama sana söyleyeyim fazla deşme derim. Ben bu uğurda ne işkencelerden geçtim ne kayıplar verdim. En yakınlarım gözümün önünde kurşuna dizildi. Neyse fazla kurcalamayalım. Ama en iyi çözüm bol bol okumak bol bol oku ben orta 2 den beri bu konular hakkında okuyup araştırıyorum..

Sağ-Sol:

Sağ sol kavramı ingilterede ortaya çıkmıştır. Biliniği üzere parlemento Lordlar Kamarasından ve Avam Kamarasından oluşur. Lordlar Kamarası sağda Avam Kamarasıda solda oturur. Bu kavram burdan ortaya çıkmıştır...

Komünizm:

Komünizm ilk insanlarla birlikte ortaya çıkmıştır. Bu yüzden en eski yönetim biçimi kabul edilmektedir. İlk insanlar komünlere bölünmüştür. Bir komün sadece hayvan avlar et toplar, diğer komün su getirir, bir diğer komün ise balık avlar. Ve bunlar birleşip topladıklarını paylaşırlar.
Komünizm sonuç değildir bir yaşam tarzıdır. Ona hazır olduğumuzda adının konmasına bile gerek olmayacaktır.. Kimine göre en adaletli en eşitçe yaşam şekli kimine göreyse gereksiz ve boş bir ütopya...

Sosyalizm:

Üretim araçları arasındaki özel mülkiyetin kamu mülkiyetine geçme sistemi diyebiliriz kısaca.. Ama hiç bir sosyalistde tüm sorunların böylece çözüleceğine inanmaz tabiiki.. AMa tabiiki özel üretim araçları özel şahsiyetlerde olmayacağı için, işveren işçi diye sınıflara ayrılmayacaktır. Ülke yüzde yüz halkın malı olacak ve yüzde yüz halk tarafından yönetilecektir. Özel şahsiyetlerin işçiyi sömürüp kar etme sistemi olmayacağı için alınan her kar yine halka dönecektir. Ama yanlış anlaşılmasın sosyalizm kapitalizmin açıklarını yırtıklarının yamanması değildir. Tamamen yeni bir sistem yeni bir felsefe yeni bir yaşam biçimidir...

Şimdilik benden bu kadar takıldığın yerler olursa bana burdan sorabilirsin tekrar..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...