Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kredi Kartı problemi

Bone

Öne çıkan mesajlar

Kredi kartım konusunda problemim var, neden olduğunu bir türlü çözemedim.

Steam'den Visa özelliğini kullanıp purchase edemiyorum. Decline ediyor.
PayPal'de kredi kartımı güncelliyim, paypal kullanarak ödeyeyim diyorum, PayPal de CVV'mi decline ediyor.

İşbankası'yla temasa geçtim, adamlar doğru dürüst bir cevap veremediler. "Reddedilmiş bir işleminiz bulunmamaktadır" diyor.
Steam'e ve PayPal'e sorduğumda da doğru dürüst bir yanıt alamadım, onlar da "bankanız reddetti" diyor.

Kredi kartımda limit veya para sorunu bulunmamakta. Gidip marketten bu kartı kullanıp alışveriş edebiliyorum.

İnternet'ten alışverişte de bir sorun yok, daha geçen ay gittigidiyor'dan bir sürü alışveriş ettim kredi kartıyla.

Yabancı sitelerde sorun var desek, WoW gibi oyunların aylık parasını bu kartla ödüyorum.

Peki madem öyle, neden tek sorun Steam ve PayPal'de?
ne İş Bankası'ndan, ne Steam'den, ne de PayPal'den doğru düzgün bir yanıt alamadım.

Herşey, kredi kartları "chipli sistem"e geçince başladı. Ondan önce hiç sorun çıkmazdı. Fakat chipli sisteme geçtikten sonra bir tuhaf şeyler olmaya başladı.
Bazen siteler reddedebiliyor, bazen CVV yerine şifre girmem gerekiyor felan anlamsız şeyler.

Yine de WoW ve Gittigidiyor gibi sitelerde gayet düzgün çalışıyor.
O halde nedir bu Steam ve PayPal'in benle alıp veremediği?

Episode 2 ne zaman çıktı? En son Steam'de o zaman kredi kartımı kullandım.
Ondan sonra bir daha kullanamadım.
Aylardır uğraşıyorum bir çözüme varabilmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı sorunu bende yaşamıştım
hatta saolsun patide thread açınca bankada çalışan bir pati üyesi gelip baya yardım etmişti.
bende aylık wow ödemelerimi ve marketten ordan burdan kullandığım kredi kartımı wowda paralı tmigrate için kullanamamıştım
aynı senin sorunundu
attığım birkaç mailden sonra sorunun siteden kaynaklandığını sölediler bana
3-4 gün içinde çözdüler ,fln
sanada iyi şanslar
Sosyal ağlarda paylaş

Delirmek üzerindeyim çıldırmak üzerindeyim Allah bana akıl fikir ve sabır versin başka bişi demiyorum.

Şaka gibi ya, yemin ediyorum şaka gibi.
Aylardır deli gibi uğraşıyorum ama hiç bişi olduğu yok.

İş Bankası'na soruyorsun cevap veremiyor.
Paypal'e soruyorsun o da cevap veremiyor.

Kime sorsam, kime danışsam valla bilemiyorum.

Hayır elime silah alıp İş Bankası merkez binasını bassam, ona rağmen sorunu tespit edip çözemezler.
Böyle salak bir hadisenin içine batmış durumdayım.

1- Hayır kredi kartımın limitini doldurmadım. İnternet sitesi kabul etmediği zaman, markete gidip aynı para miktarında ürün alabiliyorum.
2- Hayır internette alışverişe kapalı bir kart değil. Gittigidiyor gibi Türkçe sitelerde alışveriş edebiliyorum.
3- Hayır yurtdışıyla alakalı birşey de değil, daha geçenlerde Sendit'ten alışveriş ettim mesela.

Peki buna rağmen neden siteler bu kartı reddediyor onu bir türlü anlamıyorum. Sitenin help desk'ine e-mail atsan da cevaplayamıyorlar. Sorunun nedenini bilmiyorlar, bulamıyorlar. Ama bunların sorun bulmadığı kredi kartımı, internet siteleri reddediyor.

Paypal'deki üyeliğimi tazeleyemiyorum. Para ödemem gereken yerler var, ya da ebay'den alışveriş etmek istiyorum. Olmuyor. Paypal yeni kartımı güncellemediğinden bir türlü halledemiyorum o işleri.

Mesela şimdi LOTRO hesabımı aktive ediyim diyorum. Sadece iki şeyi kabul ediyor adamlar. 1 Paypal 2 ClickandBuy. Ama işin salak kısmı, ClickandBuy da kabul etmiyor kredi kartımı.
bahanelere bak:
1- Kredi kartının numarası hatalı diyor. E bre aptal alet, kredi kartımın üstündeki numarayı aynen giriyorum, bunun nesi hatalı olacak...
2- Expiration date hatalı diyor. E gene kredi kartı üstündeki expiration date giriyorum.
3- CVV hatalı diyor. E bunu demese zaten şaşardım.
4- Türkiye'yi seçmeme rağmen "yazdığınız adres, ülkenizle uyumsuz" diye gerizekalı bir hata daha veriyor. Lan nerden biliyorsun ülkeyle uyumsuz olduğunu. Geldin test ettin de posta kodunu yanlış yazdığımı mı gördün nedir yani...

Oldu olacak "adını da yanlış yazdın, ben biliyorum aslında senin adın bu, gizleme bizden" dese bari tam olacak.

Paypal'den sonra ClickandBuy'ı da kullanamıyacağım herhalde.
Peki LOTRO gibi oyunların subscription fee'sini nasıl ödüyecem ben? Elimde yurtdışı internet kullanımına açık bir kredi kartı var, ama iki site de kabul etmiyor.

"Yeni kredi kartı al" diyecem de, öyle elini kolunu sallıya sallıya yeni kredi kartı alamıyorsun bildiğim kadarıyla. Öğrenciliğini bitirmiş olman ve sabit bir gelir gösterebilmen gerekli benim bildiğim. Öteki durumda ailenle ek kart kullanmak zorundasın.
Hayır ek karttan olan bir sorun değil bu, tüm herşey şu çipli sistemin başının altından çıktı. Çipli sistem kadar kafana taş düşsün e mi...

Off Ooof....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...