Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LeMan'ın terbiyesizliği...

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

said:
horacegoesskiing, 29 January 2004 18:18 tarihinde demiş ki:
o başka birşeydir. içki içsin namaz kılmasın oruç tutmasın. inansın inanmasın beni hiç alakadar etmez. fakat dini vecibe olan birşeye "mesele et yemek" "sen et yemek istiyor olmayasın" gibi dalga geçici mahiyette birşey döşenmek, bir MEDYA kuruluşu olarak bunu yapmak saygısızlıktır. inanca saygılı olduğunu söyleyen bir dergide bunun olması da ikiyüzlülüktür.

Hocam iki yüzlülüklerine sinirlenebilirsin onu anlarım. Ama Karikatür bence çok güzel ve düşündürücü.
Sosyal ağlarda paylaş

horace sen biryerlerde şurda çan meselesi ile ilgil, azınlıksan susacan ses çıkarmayacaksın gibi bir yorumda bulunmuşsun.
Direk düştün gözümden artık yani.

Ne demek azınlık olan adam senin kadar vatandaş değil mi?
Hatta azınlıkların anası ağlatılmadı mı bu ülkede varlık vergileriyle. Kaç çapulcu azınlıkların işlerine, evlerine, paralarına konmadı o zamanlar.
Bu ayrı tartışma konusu , ama azınlık diye insan ayıranla hayvanları o kapakta ki gibi kesen bir adamın bir farkı yoktur gözümde.

Bitmiştir.
Evo sende bik bik konuşmuşsun unity e o sana ne zaman laf attı da sen gelin güvey oldun, başından beri okuyorum bu başlığı... Kendi kendine arandın ve bik bik konuşuyorsun.
Unity dediklerinde genel olarak haklı, hitabet yöntemi tartışılır ama fikren haklı.

halfmumi sende saçmalamışın biraz kusuruma bakma yani, gerçi bu tartışma uzadıkça herkes saçmalamış...

Son söz, herkes eşittir, ayrımclık yapanın o kapakta ki kırodan fikren bir farkı yoktur...

Benim adım hıdır, ustam budur.[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
armra, 30 January 2004 04:14 tarihinde demiş ki:
.........Elalem marsa koloni kuracak biz neleri tartışıyoruz.

bu neki bu. marsa gitmekle ne, gibi bi alakası olabilir?
amerikada insanlar devamlı nasıl aya gideriz nasıl marsa gideriz bunumu tartışıyolar sanıyosun. yada bunu tartıştıkları içinmi aya gidebilmişler zannediyosun. süper saömaymış..bunları tartışmasak birisi buraya hah ben buldum böyle marsa gideriz diye bi fikir mi yazıcak??[signature][hline]
Qui Bono?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 30 January 2004 02:20 tarihinde demiş kiBİRİ HAYVAN BİRİ İNSAN...Hayvanları yemek için yaratmıştır benim Tanrım.Senin kini bilemem..

iyi o zaman ogren abicim. afrikayi bir yana birak guney amerikadan polinezyaya yerel kulturlerde sevilen bir misafir eger oldurulup yenirse sonsuza kadar yiyenlerle kalacagi inanisi yaygindir.

unity gene süper saçmalamışsın dinleri ve inanışları birbirine karıştırmayalım rica ederim. sanki hayvanları kesip yiyen tek topluluk müslümanlar gibi bir konuşman var.. belki senin haberin yok ama dünyanın her yerinde hayvanlar kesilip yeniliyor.hiçbir kanunda hiç bir dinde de et yemek hayvanları kesmek yasaktır diye bişey yok.
eğer hijyensiz koşullara karşıysan kesimlerin düzgün yapılmadığını hayvanlara eziyet edildiğini düşünüyorsan o uygulamadaki bir hatadır vede islamı bağlayacak bir mevzu yoktur ortada.[signature][hline]
[b]Qui Bono?

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jinni, 30 January 2004 03:42 tarihinde demiş ki:
Ya bu arada.. aklıma takıldı.. Kurban'ın (esas) amacının fakirlere et dağıtmak olduğu nerden çıktı?
Yani maksat fakir doyurmaksa sebze ve meyve ile doyuralım? Hem daha ekonomik hem daha sağlıklı... Cık cık cık... Bu müslümanlar da amma tuhaf yani.. hiç fakir doyurmak için hayvan kesilir mi?

Hayvanlardan alınması gereken proteinler war . Etde pahalı olduğu için böyle birşey yapılıyor . Şimdilerde para göndererek yardım da yaygın . Bu işi düzgün yerine getirenlerde var bence pek hoş olmamış kapağı . Sırf Karikatürü koysalarmış hoş olabilirmiş ama yazıları beyenmedim .[signature][hline]You hate me to say that i did not obey!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 29 January 2004 17:40 tarihinde demiş ki:
Bugün aldım dergiyi. Penguen ayrıldıktan sonra da fazla almıyodum zaten pek bişi yok diye... Otobüste vakit geçsin derken kapağa baktım ve kan beynime sıçradı. Kapağı gören görmüştür görmeyen için de anlatıyorum.

kıllı göbekli pis bi herif bıçaklarını sürterek kütüğe bağladığı koça doğru yaklaşırken "tanrılar gurban istiyo!" diyo. İdam sehpasındaki onurlu kahraman tavrındaki koç da "sen istiyo olmayasın?" diyo.

üstyazı:
"et yeme bayraminda cümle et severlere afiyet dilerken, herkese kan göllerinden, post kavgasindan, ve de trafik ölümlerinden uzak bir bayram dileriz..."

bahsedecek söylenecek çok şey var. ama tek diyeceğim

ben bir yorum yapmıyorum şimdilik. sadece bildirmek istedim. şimdi de bir mail döşenecem lemana müsaadenizle..

son derece gereksiz bir tepki bence
kaldı ki kurban bayramının amacı bildiğim kadarıyla yoksullar da et yiyebilsin diye. kesilen etler yoksullara falan veriliyor. sonuçta et yeme bayramı gibi bişey yani
ayrıca da bu dergi leman yani. national geographic veya level veya chip veya atlas diil. normaldir[signature][hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 30 January 2004 15:45 tarihinde demiş ki:
unity gene süper saçmalamışsın dinleri ve inanışları birbirine karıştırmayalım rica ederim. sanki hayvanları kesip yiyen tek topluluk müslümanlar gibi bir konuşman var.. belki senin haberin yok ama dünyanın her yerinde hayvanlar kesilip yeniliyor.hiçbir kanunda hiç bir dinde de et yemek hayvanları kesmek yasaktır diye bişey yok.
eğer hijyensiz koşullara karşıysan kesimlerin düzgün yapılmadığını hayvanlara eziyet edildiğini düşünüyorsan o uygulamadaki bir hatadır vede islamı bağlayacak bir mevzu yoktur ortada.

bu one surdugun savlarla ilgili bol bol tartistik. super sacmalama sacmalamasi yapmadan once topicde daha onceki sayfalari bir oku.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

kurban bayramının bir katliam olduğunu düşünüyorum.bence çok gereksiz bir şey.o hayvanı kesiceğine o hayvanın parasını ver bir fakire.

unutmayın hayvanlarında bir canı var.bu hayvanlara acı çektirerek onları kesmek resmen zulümdür.vede islamda sadece zalimlere zulüm vardır.oda işgence anlamında bile değil.

kurban bayramı normalde fakirlere bir ziyafet verilmesi amacıyla yapılsada, günümüzde;
magandaların sadistçe dürtülerini tatmin etmesi için yapılan, hayvanların acı içinde katledildiği, etrafın kan gölüne döndüğü bir "et yeme bayramı" na dönmüştür.

hayvana zulüm etmenin iyi olduğunu , bu zulümü "dini vecibemi yerine getiriyorum" diyerek geçiştiriyosanız vede hayvanları öldürmenin gerekli olduğunu düşünüyosanız rüyalarınıza eli satırlı ineklerin, baltalı boğaların, kancalarla dolaşan koçların girmesi dileğiyle mesajımı yolluyorum.

inekleri kesmek kolay demi gidin afrika da aslan kesin yiyosa yaaaa[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 30 January 2004 15:38 tarihinde demiş ki:
said:
armra, 30 January 2004 04:14 tarihinde demiş ki:
.........Elalem marsa koloni kuracak biz neleri tartışıyoruz.

bu neki bu. marsa gitmekle ne, gibi bi alakası olabilir?
amerikada insanlar devamlı nasıl aya gideriz nasıl marsa gideriz bunumu tartışıyolar sanıyosun. yada bunu tartıştıkları içinmi aya gidebilmişler zannediyosun. süper saömaymış..bunları tartışmasak birisi buraya hah ben buldum böyle marsa gideriz diye bi fikir mi yazıcak??

said:
Numb, 30 January 2004 15:45 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 30 January 2004 02:20 tarihinde demiş kiBİRİ HAYVAN BİRİ İNSAN...Hayvanları yemek için yaratmıştır benim Tanrım.Senin kini bilemem..

iyi o zaman ogren abicim. afrikayi bir yana birak guney amerikadan polinezyaya yerel kulturlerde sevilen bir misafir eger oldurulup yenirse sonsuza kadar yiyenlerle kalacagi inanisi yaygindir.

eğer hijyensiz koşullara karşıysan kesimlerin düzgün yapılmadığını hayvanlara eziyet edildiğini düşünüyorsan o uygulamadaki bir hatadır vede islamı bağlayacak bir mevzu yoktur ortada.

Topiğin 100de birini bile okumamışsın.

Erman toroğlu mu senin idolün.

Evet biz 1500 yıl geçmişte kalmış adetleri tartışıyoruz

Bugün olansa elalemin marsa gittiğidir
Bu konuyuda 1500 yıl sonra tartışırız

Dünyanın birçok dininde hayvan kesilip yenmesi yasaktır!

Cehalet budur.
Git hint felsefesi oku.
Yiyemeyeceğin lokmayı yutma boğazına takılır.[signature][hline][b]Show No Mercy
Sosyal ağlarda paylaş

*Hala Mars'a gitmekle Kurban kesmek arasındaki bağlantıyı anlamaya çalışmaktadır*[signature][hline]
karpuz, 02 December 2003 16:19 tarihinde demiş ki:
You hödö you hödö my self controoool
hödödö hödö Dırırırı DIIIII dırırıııı DIII
Emaleth, 03 December 2003 18:37 tarihinde demiş ki:
hödöhödöyle dırırıdııları da birleştirsen şahane olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

ehehhehe niye gidemediğimiz ortada :)
varya horaşe ne topik açmışsın haa unity i gaza getirdinizi gene. Ya bakın uğraşmayın şu paticik ahalisinden kimsenin unity'i tartışmada bastığrdığı görülmemiş ve duyulmamıştı. :-P
Bayramda vejeteryanlar et yemesin, diğerleri de bolca yesin. Bende elime bir rambo bıçağı alıp seyyar kasaplık yapmaya çıakcam zaten (katana mı alsam :-P). Zamanında bir kaç elemandan tek başınyken 1 hamlede boğayı nasıl devirirsin dersleri de almıştım.
Yolda geçip kurbanlık almış adamların yanına gider
"abi kesiim mi? abi?" "hemen bitirriz abi" "abi sen tut ben kesiyorum" "ahanda aprmak gitti :-P" gibi laflar ederim.
Katanayla 3 kurbanı tek hamelde kesmeye çalışıp zamandan tasarruf ederim :-P
Ne kadar komik değil mi? Biz hala böyle şeylerle uğraışıyoruz mars oalyını anlamyanlara duyrulur...[signature][hline]NO PAIN NO GAIN ® ©
oxxx[==============>

Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
deli git bi yüzünü yıka adamın dedigini tam oku :)[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pegasus, 30 January 2004 19:00 tarihinde demiş ki:
kurban bayramının bir katliam olduğunu düşünüyorum.bence çok gereksiz bir şey.o hayvanı kesiceğine o hayvanın parasını ver bir fakire.

unutmayın hayvanlarında bir canı var.bu hayvanlara acı çektirerek onları kesmek resmen zulümdür.vede islamda sadece zalimlere zulüm vardır.oda işgence anlamında bile değil.

kurban bayramı normalde fakirlere bir ziyafet verilmesi amacıyla yapılsada, günümüzde;
magandaların sadistçe dürtülerini tatmin etmesi için yapılan, hayvanların acı içinde katledildiği, etrafın kan gölüne döndüğü bir "et yeme bayramı" na dönmüştür.

hayvana zulüm etmenin iyi olduğunu , bu zulümü "dini vecibemi yerine getiriyorum" diyerek geçiştiriyosanız vede hayvanları öldürmenin gerekli olduğunu düşünüyosanız rüyalarınıza eli satırlı ineklerin, baltalı boğaların, kancalarla dolaşan koçların girmesi dileğiyle mesajımı yolluyorum.

inekleri kesmek kolay demi gidin afrika da aslan kesin yiyosa yaaaa

Aslan yenmez, eti helal değildir. Dinini öğren ondan sonra yorum yaz. Yok benim dinim değil diyorsan yorum yapma benim dinimle ilgili çünkü din bildiğin gibi en hassas konudur.[signature][hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

absolut orda adam örnek wermiş. yani aslanı yiceinden deil.
ki adam haklı bana göre de.
ayrıca
1500 yıl önce bir haywanı öldürmenin en acısız we basit yolu boğazından çabucak kesmek ise eğer, bugün çok daha acısız we basit yolları war.
hala aynı şekilde yapılması bana göre öküzlüğün en büyük göstergesidir.[signature][hline]Güçlü ve şanslı olanlar genellikle yalnız olanlardır... -Xar
Baturaabi 8 Eylül 2003 Saat 22.21 de demiş ki :
Ya resmen Kamp kuruyollaw ya..

Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben de...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya verirsin mezbahaneye ya da hayır kuruluşları vardır verirsin parasını alın bi hayvan kesin dersin ya da anadolunun ücra bir köşesine yollarsın kurban bayramı boyunca televizyon izlmeiyorum ya[signature][hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan
Sosyal ağlarda paylaş

öküzlüğün en büyük göstergesi dediğin şey birsürü insanın inandığı bir dinin gereğidir bunu da farkında mısın? o insanların burda olduğunun da? inandığın herşeyi söylemek zorunda diilsin. sen doğru biliyosun söylediğini ama her doğruyu heryerde söylemesek? germesek? daa iyi olur sanki. allaha inanmak en büyük salaklıktır diye de düşünüyo olabilirsin. allaha inanan öküzdür diye düşünüyo da olabilirsin. ama bu düşünceni ya kendine sakla ya da kaldıracağını düşündüğün veya alakası olmayan insanların yanında söyle. forumda diil.[signature][hline]Bugün bu mesajdan neler öğrendiğimizi şimdi orko size tekrar anlatacak..
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
said:
Sly-One, 30 January 2004 21:08 tarihinde demiş ki:
hala aynı şekilde yapılması bana göre öküzlüğün en büyük göstergesidir.

horace tekrar oku :)

kurban kesmek dinimizin bir geregi
kurbanı sokakta bagırta bagırta maximum acı ile kesmek diye birşey yazıyormu kitap ta
ben okumadım da okumuşsundur bilirsin[signature][hline]Grandmaster Hamburger
Kampanya: lol yerine gyy (gülmekten yerlere yattım) kullanıyorus .
Yönetim iş başındadır olaylara zamanında müdahele eder
karakedi, 26 January 2004 17:47 tarihinde demiş ki:
kavga etmeyin bu konu başlığında.

karakedi, 26 January 2004 17:49 tarihinde demiş ki:
justin sende aşık olup durma zırt pırt :P

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...