Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monopoly World Edition

jonq

Öne çıkan mesajlar

Dünyanın en populer board oyunlarında biri olan Monopoly yakın zamanda "World Edition" sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Bu sürümde dünyadan 20 ülke yer alıcak ve bu 20 ülkeyi online yapılan bir oylama sonucu seçiyorlar. Istanbul/Turkiye için oy kullanmak isteyen arkadaşlar http://www.monopolyworldvote.com/en_US/world adresinden oylarını kullanabilirler.

Not: Doğru bölümemi açtım emin değilim :)
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'dan 6 tane şehir varken neden türkiye'den ankara yok onu anlamadım.

elbette istanbul, istanbullular için büyük önemi var "since 1453" felan, osmanlı imparatorluğunun başkentiydi de,
ankara'nın da türkiye cumhuriyeti açısından büyük önemi vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:
amerika'dan 6 tane şehir varken neden türkiye'den ankara yok onu anlamadım.

elbette istanbul, istanbullular için büyük önemi var "since 1453" felan, osmanlı imparatorluğunun başkentiydi de,
ankara'nın da türkiye cumhuriyeti açısından büyük önemi vardı.

Amerika'yla Türkiye'yi karşılaştırmışsın bir de, çok mantıklı gibi "Neden?" diye sormuşsun.

Verilen linkte İstanbul'a tıklayıp verilen bilgiyi okusaydın, "Bu şehir kimin için önemlidir", "İstanbul'u daha çok seviyordur Türkler, onu ekleyelim" gibi bir düşünceye girmediklerini anlayabilirdin. Çoğu ülkede, başkentler en eski, en görülesi kısacası en "zengin" yerlerdir. Türkiye'de öyle değil işte, bu kadar basit. İstanbul'un "İstanbullular" için değil, tüm Türkiye için değeri ortadayken, görüldüğü üzere, "Ankaralılar"ın garip bir Ankara saplantısı var, İstanbul'la yarıştırmaya çalışıyorlar şehirlerini sürekli. Hani çok meraklıysan, en altta "nominate your own city" var, gir oraya Ankara'yı.

Ankara son derece monoton, İstanbul'daki havaya asla sahip olamamış bir şehir, anlayın şunu artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Top20 listeyi gizlemişler. Oylamanın sonlarına doğru gizemli bir hava katmak istemişler. Bu durumda listede kendi kafalarına göre düzenleme yapabilirlermi sorusu takıldı kafamda.En son 2. sıradaydık tutupda 20 de çıkarsak şaşırmam bu durumdan sonra..
Sosyal ağlarda paylaş

Gazetede okudum sanırım ülkeleri kaldırmak zorunda kalmışlar. Kudüs'ün hemen yanında İsrail konduğu için Filistinliler tepki göstermiş, bunun üzerine Hasbro oyundan tüm ülke isimlerini kaldırmaya karar vermiş. Kaynak derseniz linkine bakmadım ama sabah Hürriyet gazetesinde okudum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...