Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mantık Oyunu

SturmVogel

Öne çıkan mesajlar

lam cevap şöle bişii aslında

birisine sölüyorsun, "arkadaşına sor bakalım hangi kapı doğruymuş?"

yalancıya söylersen, doğrucu doğru kapıyı gösterir ve yalancı yanlış olana seni yönlendirir girmezsin ona. ötekine girersin

doğrucuya söylersen, yalancı doğrucuya yanlış olan kapıyı gösterir ve doğrucu cevabı değiştirmeden sana ulaştırır. girmezsin ona ve ötekine girersin

tarzı bişiy..

ama ben elendiğim için cevap vermiyorum.. ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

hmm

toparlayayım ben o zaman diğerine göre tuzaksız kapı hangisi diye sorar.yalancıya sorduysa diğer gardiyan doğru kapıyı biliyordur ve yalancı diğerine yani tuzaklıya yönlendirecektir bu durumda diğer kapıyı kullanırız.doğrucuya denk geldiysek diğerinin yanlış kapıyı söyleyeceğini bildiği için yanlış kapıyı gösterir iki durumda da sorunun cevabından tuzaklı kapıyı öğreniriz ve diğer kapıya yöneliriz.gibi bişi işte.

Sosyal ağlarda paylaş

İmparator, Bilge'nin zekasına haran olmuş ama onu yanıltmayı kafasına koymuştur. Onun yanına başka bir mahkum ve 2 at koyar ve der ki:

İkiniz de aynı anda aynı yöne doğru gideceksiniz. Hızınız beni ilgilendirmiyor. Gidilebilecek tek bir yol var o da düz çizgi çeklinde varış çizgisine gidiyor. Ama kimin atı varış çizgisine birinci gelirse o ölecek. Ama atınızı oraya doğru hiç sürmezseniz yine öleceksiniz.

Birden bizim bilge atla dört nala gitmeye başlıyor. Ve hayatta kalıyor. Niye?

not: Bölge traziğe kapalı mekandır , yani bilge atla firar edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...