Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

korsanlık denemeleri - tazecik korpecik

efe.hizar

Öne çıkan mesajlar

Memory biraz az kalmış ama olsun. Artık implantlerle falan kurtaracaz.

Drone interfacing skilli şart gibi bişey drone kullanılıyorsa. Skill başına %20 dmg arttırıyor ki, oyunda tek bi skill arttırımına bu kadar fazla bonus veren ikinci bi skill daha yok.

Bizim hq amarr'da işte. Umur corporation. Başvurun alırız hemen.

Şahsen ikinci bi hurricane'i fazlasıyla tercih ederim :) Ama skill'e bağlı tabii durum. Fittingleri paylaşırız. Ben de rifter-rupture-hurricane aksında gidip geliyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

UMUR GOES ON! Detayları tahminen Gimli ya da Efe yazarlar. Az önce bir battleship daha yatırdık Youl Amar arasında stargatede 4lü kamplayarak amarr station'a dönmesini engelledik, localda gördükleri scoutun tetiklemesiyle kamp yememek için stationlarda saklanmaya çalışırlarken dördümüz tüm gateleri kontrol edip gelebileceği gatei tahmin edip bekledik, akabinde Thebeka gate'inde Rokh battleshipli arkadaşı yakaladık. Ben Blackbird'ümle instant jam yaptım ve capacitor'umun sonlarına kadar 5 jammeri üstünde tuttum sadist bir gülüşle. Sonuç; gg.
Detayları zaten daha usta olan Gimli anlatır. Eğlendik, güldük, darısı başınıza.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu geceki operasyon:

Umur filosu:

Ben (hurricane)
Efe (myrmidon)
Rifter
Aente (Blackbird)

Düşman şirketten 2 kişi onlinedı. Bir 15 dakika kadar dolaştık sektörleri. Youl'da birini bulduk, safespottaydı. Sarum Prime'da da biri vardı o da stationdan çıkmıyordu.

Tam ne yapalım derken 3. kişi online oldu. Muhtemelen Youl'daki arkadası haber vermisti. Bu kişi savaş başladığında ilk 5 dakikada beni patlatan Rokh kullanandı. Dün gece amarr'da efeyi campladiğini bildiğimizden Amarr'dan youl'a gelen yolda bir gate'de beklemeye başladık. Plan başarılı oldu, adam gateden tek başına battleshipiyle adeta çıplak gibi çıktı.

Hemen kitlendik webledik disrupt ettik. Tam jamlenmeden önce bana bir salvo vurabildi. (Gayet acı bi salvoydu ama armora girmedi neyseki) Zaten sonra bir daha jamden çıkamadı ve uzay boşluğundaki yerini aldı.

Gemi değeri ve fit'i : 218 milyon ISK

Bize çıkan loot : 17 milyon.

Kill mail
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de su EFT programini indirdim, en azindan asina olayim biseylere diye. Bayaa bir training zamani gidiyor. Battlecruiser kullanabilmek icin falan, bariz harciyoruz gunlerimizi.

Zor is. Ben Agent gorevleri yapayim bol bol simdilik, sonra ilerde takilirim size, olacak gibi degil bu is.
Sosyal ağlarda paylaş

bütün namedlarını ezbere bilmiyorum ama, cap neutların small med ve largeları aynı mıktar cap yok ediyo, ama smallar daha sık cycle'lıyo ve daha rahat fitleniyolar ama rangeleri daha kısa, eğer range dictate edicem web range'ede girerim korkmak diyorsanız small kullanmanızı tavsiye ederim.

omni tank için en verimli 3 hardener tankı ben 2 eanm + 1 dmg control olarak buluyorum, cap te tüketmedikleri için noslasanızda devam ediyolar calışmaya active hardeneerların aksine.

yeni değişikliklerle gangden bir kişinin target distrupter takmasını tavsiye ediyorum.

cane için kullandığım iki setup

combatlar arası boş slot olan baska bir gemiyle offline remote armor repper takıp birbirinizi tamir ederek, full armor'a dönebilirsiniz.
genelde full cargohold cap boosterınızda olsaiki armor repair yeterince cok armor tamir edemiyebiliyo, passive tanklar ganglerde daha etkili olabiliyolar, özellikle üzerinize abanıldığında en fazla 2-3 cycle calışıcak repler yerine kapı gibi armor plate'iniz olduğunda.

projectile weaponlarda silahların kaliblerleri arasında cok cok bi dmg farkı yok (%5-%6 arası değişiyo diğer ırkların silahlarında cok daha büyük farklar var) ama fittingleri baya farklı, downgrade etmekten korkmayın turretlarınızı.

Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında max'a yakın kullandığım gmeilerden cane, sanırım bi armor resistance skilleri 5, motion prediction 5, ve battlecruiser 5 ve drone skillerim eksik.

ama mesela bc 5 dps'e %11 civarı ekliyo canede, fark cok büyük.

bu arada o fittingler enginnerin ve electonics 5, advanced weapon upgrades 4 ama siz t1 kullancağınız için fitlersiniz diye düşünüyorum, belki 2x1600 rolled tungsten li setup zorlıyabilir.

bu arada, able rahat edemiyebilrisiniz, ab kullanmak orda bnim eşşekliğim biraz, siz dual180mm lerle mwd takın isterseniz.
öle

bide ruppy'i kücümsemeyin cok cici gemidir.
yine aynı şekilde, cruiser olarak ağır ateş altında öle cok dayanmıycak dolayısıyla armor repperları kirasını cıkartıcak kadarcalışamıycaktır.

bu yüzden ben

veya daha insancıl modeli

tavsiye ederim.

Sosyal ağlarda paylaş

2xweb takmanin amaci nedir onun yerine başka tracking artıran yada sensor gucunu artıran bisiler takman daha faydalı değil mi

bide 2.setupta afterburner niye takılıyor mwd takmak lazım değil
yada afterburner+distrupter 'ın bilrikte takılması gerekmez mi daha etkin olması açısından
Sosyal ağlarda paylaş

ab takılıyo cünki mwd sığmıo =)

ya aslında o biraz yanlış olmuş rattingde kullandğım setupla karışmış biraz, aslında 180mm takıp mwd takamk aha mantıklı.

dual web ise hem gerektiğine iki target'a web atmak hemde, blasterbotların dibien girmesini engellemek için oldukca etkili, cünki nerdeyse yerine cakıyosun karşındaki sense oldukca kötü bi hızla minmatarın hala etkili olduğu 10+km range'e kacabiliyosun. LArge blasterların bile tam kapasitesi 2km civarı ortaya cıkıyor cünki.

sensor booster daha etkili olabilir, ama işte ben cane'de isem birileri inty dedir, interdictordadır, yanı birilerini targetlamak için cok cok acelem yoktur gibi bi durum var. ama mantıklı bi secim sensor booster, özellikle slug fest dediğimiz, herkezin birbirini cok hızlı patlatıp, bi sonraki target'a gectiği savaşlarda. yani dual web diye bi mantıkta var onu göstermek için koymuştum onu daha cok, sonucta sen istersen tracking distrupter takarsın ister 1 distrupter daha takarsın ister takmazsın heat sink bırakırsın ne biliyim işte
Sosyal ağlarda paylaş

Az biraz alistim oyuna. Cok sey degistirmisler bu adamlar 2-3 senede (ya da artik beta ne zamansa..), sasirdim valla. Incursus aldim bir tane, Agent gorevlerini yapiyorum. Gerci utanmaz Agent bana bir tane daha Incursus verdi, sattim ben de :)

Amarr 'daki herhangi bir station 'a giderek size uye olabiliyor muyuz ? Yoksa belirli bir system e mi gitmek gerekiyor ?
Sosyal ağlarda paylaş

dünden beri ara ara fit deniyip duruyorum hem dps hemde tank acisindan ve maliyet acisindan en efektif olarak alttaki fittingte karar kildim.Bence tek kötü yani var oda eğer exp dmg veren biri varsa karşınızda eğer adam noob değilse patlamak garanti gibi.Gerçi ben exp dmgi minmatar gemileri haricinde pek kullanan yok diye biliyorum eğer diğer ırklarda da exp dmgi yaygın ise benim fit patliyor.bildiğim kadariyla

caldari: genelde kin/ther kullanıyor belki exp olabilir
amarr: em/ther
gallente: bu sakat biraz ama kin/ther agirlikta sanırım bunlarda da
minmatar: buda sakat eger adamda t2 silahvarsa %90 exp/kin yoksa em/exp yada ther

drone ve dmg skillerim rezil oldugu halde idare eder bi dps çıktı ortaya.

ps: eklemeyi unutmuşum kin/ther dmge karsi olan defence'im o
em/ther - 160
exp/kin - 114
uniform - 133

Sosyal ağlarda paylaş

valla bende aynı durumda başladım.Ama turk kanallarındaki arkadaş vasıtası ile kafana takılan şeylere kolay cevap buluyorsun.Eğer pvp yapicam loot olmazsa olmaz diyosan bence en güzel oyunlardan biri shabowbane'den sonra.Gelişmek biraz zaman alıyor ama sürekli kasmak zorunluluğu olmadığı için rahat diğer oyunlara göre
Sosyal ağlarda paylaş

bende topiki agzim sulanarak okudum, sonra bi internet kafeye gidip actim free trial oynadim hehe

oyun guzel ve gayet anlasilir geldi bana niye bilmiyorum, belkide military s-f manyagi oldugumdandir...ama itiraf ediyim mapi ilk actigimda soyle ufak capli bi sok yasadim evet hehe :) tutoriali bitirip ciktim zamanim sinirli oldugu icin, ama oynadigim kadari gayet eglenceli geldi bana. karakterin ismi Karin Katatonia gorurseniz bi selam edersiniz :) bu arada minmatar gemileri ne tiriska gemiler ya, uzaya ciktim bi de gemime baktim ki (Reaper) boyle tenekeden yapilmis, parcalari japonla birbirine tutturulmus gibiydi lol, ismini Crappy koydum
Sosyal ağlarda paylaş

bende dün ilk kez hurricane'imle avlanmaya çıktım.Önce karşı corpun online üyelerine şöle bi göz attım 4 kişi onlinedı.Hızlıca ne kadar sürelik oyuncular olduklarına bakarken bir yandan da locator agenta dogru yollandım.agent 8 jump mesafede olduğu için bol bol vaktim vardı karşıdaki elemanları incelemek için.

1.eleman 1seneye yakın gözüküyordu mümkün olduğunca uzak durmak isteyeceğim biriydi.
2.eleman yaklaşık 1 aylık biriydi benimde 1.5aylık olduğum göz önüne alınırsa iyi bir avdı.
3.elemanda benden 1ay daha yaşlı idi.listeme bunu da ekledim.
4.elemanda 5-6aylık biriydi bundan da uzak durmak lazımdı.

locator agenta geldiğim zaman listemde 2 tane isim vardi.aynı bölgede şansıma kullanabildiğim 2 locator agent olduğundan ikisininde nerde olduğunu 5dakka içinde öğrenebilecektim.Ajanlara isim verip beklemeye başladım. 5 dakka bile geçmeden nerde olduklarının bilgisini aldım.
ikisinin bulunduğu yerler arasında yaklaşık 6-7jump vardı.

küçük bir cinlik yapıp elemanların kullandıkları ajanların listesine bakıp acaba mission mı yaptıklarını anlamaya çalıştım.Şansıma bakın ki benden 1 ay daha yaşlı olan elemanın bulunduğu yer ile çalıştığı bir ajan arasında sadece 1 jump vardı.hedefim tam olarak belirlenmişti.missionı bitirmeden elemanı yakalamak istediğimden hızlı hızlı gateleri atlamaya başladım.

Elemanın bulunduğu bölgeye geldiğimde hızlıca scanner yardımıyla adamın bulunduğu bölgeyi inceledim.herhangi bir gezegen,belt yada stationda değildi scannerdaki gemi enkazlarına bakarak mission yaptığından kesin olarak emindim artık.Elimde, (battlecruiser)ferox'la mission yapan biri vardı.
Benden 1 ay daha yaşlı olmasına rağmen mission yaptığı için beni görmemiş olma ihtimalinden dolayı süpriz yapma olanağım vardı ayrıca mission yaparken kullandığı gemi fittingi benim avantajıma idi.

mümkün olduğunca bölgede az kalarak adamın çalıştığı ajanın olduğu sisteme atladım.1yıllık olan diğer eleman bu sistemdeymiş meğerse. şansıma küfrederek adamın nerde olduğuna baktım.Neyse ki bi istasyonda oturuyordu.biraz dolandıktan sonra adamın afk olduğuna inanıp gate'in bu tarafında beklemeye başladım avımı. yaklaşık 10-15dakkalık bekleyişin ardından ferox'a binen eleman gateden çıktı.Tabi çıktığı gibi scramble-web derken 425mm'lik silahlarım adamın shieldini çok geçmeden yok etti.gerçi diğer elemanın gelmesi korkusundan dolayı sanki 10dakka sürmüş gibi geldi o dakikalar.armor ve structure ise çok daha az dayandı.ilginçtir ki adam, gemiyi patlatmama ramak kala kapsülle gemiden dışarı attı kendini.bende vakit kaybetmeden kapsülüne kitlenip, scramble ettim onu da.hemen convo açıp 30snde 10mil göndermezse patlatıcağımı söyledim.son 10sn kala sadece 8mil parası olduğunu söyledi.adama inanmayıp kapsülünü uzayın derinliklerine gönderdim.geminin enkazından para edecek şyleri topladıktan sonra adamın mission yaptığı bölgeye dönüp bi istasyona girip biraz afk oldum.Geldiğimde diğer sistemdeki afk eleman istasyon girişine gelmiş kamplıyordu beni.Gemisine bakmak için çıktığımda adamın nighthawk'a bindiğini görüp tekrar içeri girdim.biraz laf dalaşından sonra yaklaşık 2-3saat kampladı tahminen sonra gitmiş.

baktımda deli gibi uzun yazmışım bissürü gereksiz ayrıntı filan, okuyan arkadaşların hoşuna gider umarım.
corp olarak bi türlü operasyonlara katılamadım.eminimki o zaman çok daha eğlenceli ve heyecanlı olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...