Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Speed Racer

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:
Senaryo olarak Wachowski'lere yakışmayacak derece kötü bir film olmasına rağmen teknik olarak gerçekten aşmış bir filmdi,hatta efektler ciddi anlamda devrim denilebilir.

Sonu çok belliydi zaten,kimin ne olduğu falan izleyen bilir :) Spo vermeyelim şimdi,

PS3 alırsam eğer Blu-Ray versiyonunu alacam orası kesin,benim beklentilerimi fazlası ile verdi bu film

Efekt olarak inanılmazdı evet. İçimi garip bir sevinç kapladı işte o odaya ninja gelince pops buna greko-romen ayakları çekti ya, acaip gülmeye başladım orda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
720p versiyonunu izledim, bu sefer daha net izleyebildim filmi. Aksiyon sahnelerini yakalayabildim, anladim olup biteni, filmden daha cok keyif aldim.

Film nedense sinema'ya uygun degil gibi, olan biteni yakalayamiyorsunuz sinemada. Ama laptopta, HD olarak rahatca izledim. Tekrar izlettirir hatta kendini ilerde.

Uzuldum filmin is yapmamasina simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
bi filmi önyargısız izlemenin ne demek olduğunu anladım.

zira çizgi film uyarlaması imiş. ben filmi izlemeden önce speed racer adlı çizgi filmden bi haberdim. film başladı, baktım rengarenk bi dünya. az bi şey burun kıvırdım eşeklik edip. renk görmeye tahammül edemediğimi farkettim, sonra bu komik düşünceyi aklımdan attım.

baktım ki cidden eğleniyorum. absürd sahneler bile kendi içinde tutarlı, bi süre sonra o gerçekliği olduğu gibi kabul etmeye başladım. sorgulamanın, "anormal" bulmanın filmden alcağım zevkin içine ediceğini farkettim.

sonra film bitti, mutlu mesut kalkmak üzereydim. baktım ki casting geçiyo, o da ne? vaşovski biraderlerin filmi imiş meğerse, prodakşın da joel silver. dınk etti mi? evet matrix.

belki baştan bunları bilip de izleseydim büyük bi beklentiyle yoğrulucaktım. tatmin olmicaktım bi şekilde. ama kadroda jack'i görmek bile beni yeterince mest etmişken filmin bu kadar stilize bi havası olduğunu gözden kaçırmışım. uzun bi süre sonra tekrar izledim ve yine aynı derecede eğlendim.

edüt: bu arada bu filmi izlerken hissettiğim duyguları bi de natural born killers izlerken hissetmiştim. alakasız filmler olsa da ikisi de bi noktada birbiriyle çok benzeşiyo. o noktayı sevdim ben de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...