Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Youtube yine yeniden kapalı(ymış)...

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

CthuLhu said:
Brigand said:
CthuLhu said:
nuki said:
ben türk telekom dns ini değştirdim ama youtube geri gelmemeişti şimdi gelmiş görnüyor yoksa türktelekom mu dns leri actı.

dns değiştirdğinde açmamasının tek mantığı cache'den okumasıdır.yasak hala sürüyor msn listemdeki arkadaşlardan bildiğim kadarıya.Sendeki durum büyük olasılıkla o sayfanın olduğu çerezlerin süresi bitmiştir şu an ctrl+f5 çekmişş gibi giriyorsundur siteye =)

Ne çerezi ne ctrl+f5'i bea

Dns değiştirince cache temizlenmiyor ipconfig /flushdns ile cache'yi temizlemek lazım. Arkadaş temizlemediği için dns değiştirince siteyi gelmemiş olarak görmüştür ama muhtemelen sonra bilgisayarını yeniden başlatınca, tekrar açınca filan cache temizlendiğinden yeni dns serverlarından ipyi çekerek girmiştir.

ben ne demişim?flushdns yapmadan ctrl+f5 ile de önce engelli yazan siteyi ardından düzgün açabiliyorum?son bir ayda yaklaşık 15 bilgisayarda dns ayarları değiştirdim uğraştım hiçbirinde bir kez olsun açmadım cmd'yi?

Tamam ctrl+f5 yapınca kullandığın browser diyelim ki dns cache'yi de temizliyor. Olayın çerezlerle alakasını hala anlamış değilim kutulu :)
Sosyal ağlarda paylaş

telekominikasyon başkanı az önce tvdeydi canlı yayında. programın sunucusu bu youtube olayından bahsetti. sunucu aynı bizim gibi bi giriş yaptı olaya, "engelliyorsunuz, tamam ama en basit kullanıcı düzeyi bilgimle bu engeli rahatlıkla aşıyorum. vs." diye...

başkan da "e özgürlük sonsuz olamaz. bir yerde sınırların belirlenmesi lazım vs." gibi şeyler dedi, daha sonra youtube'un engellenme nedenini söledi; "Atatürk'e, Türklüğe, Türkiyeye hakaretin olduğu videolar vardı. Bunun kaldırılması için youtube ile görüşme içine girdik, fakat youtube ısrarla videoları kaldırmadı. Biz de engellemek zorunda kaldık." Eğer gerçekten böyleyse durum pek haksız da değiller, youtube'un inekliği.

Tabii saçma bi uygulama olduğu gerçeğini değiştirmiyo bu açıklama, ama anlaşılan başka yapabilecekleri yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben vista kullanıyorum da sefilledim, dediginiz gibi baglantıya sag tıklayıp properties dedigimde, iki tane tcp/ip cıkıyor, biri tcp/ipv4 digeri tcp/ipv6, hangisini degistirecem bunların ? ikisini de mi ? tcp/ipv6'ya yazdım 4.2.2.2 diye, boyle bi dns adresi olamaz tarzı bir sey dedi eheh... bi tek v4 u mu degistiriym ?
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
...
başkan da "e özgürlük sonsuz olamaz. bir yerde sınırların belirlenmesi lazım vs." gibi şeyler dedi, daha sonra youtube'un engellenme nedenini söledi; "Atatürk'e, Türklüğe, Türkiyeye hakaretin olduğu videolar vardı. Bunun kaldırılması için youtube ile görüşme içine girdik, fakat youtube ısrarla videoları kaldırmadı. Biz de engellemek zorunda kaldık." Eğer gerçekten böyleyse durum pek haksız da değiller, youtube'un inekliği.
...

eğer böyleyse, sergey brin ya da larry page'i aşağılayan bir video yapıp (ya da başkasının yapmasını bekleyip), daha sonra youtube'un tepkisini görmek isterim. zira konu atatürk olup olmaması bile değil. adamlar oraya şikayet sistemi koymuş, herhangi birisine hakaret içeren video nasıl kaldırılmaz yahu.. olaya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:
yaw ben vista kullanıyorum da sefilledim, dediginiz gibi baglantıya sag tıklayıp properties dedigimde, iki tane tcp/ip cıkıyor, biri tcp/ipv4 digeri tcp/ipv6, hangisini degistirecem bunların ? ikisini de mi ? tcp/ipv6'ya yazdım 4.2.2.2 diye, boyle bi dns adresi olamaz tarzı bir sey dedi eheh... bi tek v4 u mu degistiriym ?

hangisi değiştirilebiliyorsa o..bir tanesi uzun bişery var nokta yer ibile yok onda zaten öbüründe dört bölmeli ahanda beni buraya yaz diyen bi bölüm var=)
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:
Eğer gerçekten böyleyse durum pek haksız da değiller, youtube'un inekliği.

Yav bi yerden sonra aşmak lazım bunları elin adamı atatürke, türkleye gey dedi toptan gey mi olcaz? sümüklü bir veledin yaptığı dandik bir video ile muhattap olacak kadar düştü mü türkiyedeki bu kurumlar? Düşünün bu saçmalığı yani, bu videoyu yapmak 5-10 dakikalık bir iş, dünyadaki herhangi bir angut yapabilir bunu. Ve bir angutun 5 dakika harcayıp yaptığı bir video yüzünden buncan insanın özgürlüğüne kısıt geliyor. Gerçekten gülünç bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyi de sonuç olarak kanun var, birine izin verirlerse diğerlerinin de izni olur demektir böyle bişey için. Hem bu kanundan önce bi yığın şey var düzeltilmesi gereken, yani böyle konularda "aşmış olmak" pek bişey ifade etmez şimdilik.

Ayrıca o prof amcanın dedii de yalan olabilir, mahkeme kararı ile kapatılıyor ok ama önceden görüşme yapılmamış olabilir. Sadece adamın dediini yazdım oraya alala.
Sosyal ağlarda paylaş

hatırlarsınız, beyonce konser sırasında merdivenden düşmüştü ve -teknoloji sağolsun- birilerinin cep telefonu o sırada kayıtta idi. BMG -nedendir bilinmez- Beyonce'nin düştüğü bu sahnelerin Youtube'dan kaldırılmasını istedi. sanırım 2gün içerisinde hepsi kaldırıldı.

Bu sürede BMG'nin youtube'u kendi çalışanlarına kapattığını sanmıyorum ya neyse.. Türkiye ise nasıl aciz bir ülke ki, adamların keyfiyet faktörü ile kaldırtabildikleri şeyleri söz konusu taraflar ile dialoga girerek çözmek yerine "kapayın gözlerinizi!" tavrı ile çözmeye örtmeye çalışıyor..

çok garibiz çok! bugün youtube'u kapa, yarın gelen benim çenemi kapa..

buradan gece 3.00'da elektriklerimi kesen ve 18saatlik 14steplik tüm analizimi bitiren ve tonla emeğimi harcayan devlet büyüklerine de sevgilerimi iletiyorum ayrıca.. hepinizi çok seviyorum ulan!
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle video u koyanlar youtube degil sadece o sitenin kullanıcısı olan insanlar. gunde ortalama 65.000 yeni video nun yuklendigi milyonlarca video nun izlendigi bir siteyi siz 1% bir oranı bile dolduramayan sebeplerden dolayı engelliyorsunuz. kapatmıyorsunuz cunku kapatamazsınız. bugun turkiye o ülkelerden biri olmaz dediğimiz arap ülkeleri ve iran ın yaptıgı gibi. tabi bide çin var insanlarını baskıyla ve özgürlüklerini kısıtlayarak yöneten.

bu kısıtlamalara artık karşı çıkmazsak yakında cidden geç olacak. geri donulmez bir hal alacak bu iş. youtube de ataturk le ilgili video u izleyip aa bak ataturk bole birisiymis turklerde nekadar kotudur diye dusunen insandan zaten hayır gelmez. sizde buna karsı gidip youtube a erisimi engellerseniz yaptıgınız sey bu sacmalıgı ciddiye almaktır. yapılacak is cok basittir. yasal olarak basvurursun. video ların kaldırılmasını istersin ve bu video ları yayınlayan insanların ip adreslerini tum bilgilerini istersin. karsı tarafta koskocaman bir sirketin parcası oldugundan dolayı sizi anlar ve istediklerinizi verir. bunun dısında kullanıcılarda bu video ları bireysel olarak sikayet eder gerekirse flag ler. ama cıkıpta devletin uvey anne/baba moduna girmesi gerekmez. sacma sapan bi yasa cıkardılar. icine ahlakla ilgili bir kısım eklediler. kime gore bir video yada resim ahlaklı yada degil. mustehcen yada degil. sadece sacmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...