Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Micro-Fasizm is basinda

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Soulless said:
AKP yalakalari bi uzak durabilirlermi lutfen ? Her konuya cevap yazmak zorunda degilsiniz.

saçmalıga bak.
AKP Yalakası olsa bile,bu konuya neden cevap yazamasın.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ad+hominem

lütfen tıkla yaptıgın ad hominem dir.

sen o akp yalakalarının yazdıgı fikre cevap ver boşver sen akp yalakası mıymış neymiş.
Sosyal ağlarda paylaş

benim anneme benim yaşlı teyzeme benim komşuma bağıracakta ağıracak hakaret edecek ben herşeyin kendiliğinden düzelmesini bekleyeceğim
bonepart çok doğru demiş şiddet hakkında
döveceksin abi çünkü adamın karakterine falan verebileceğin bir zarar yok konuşmaya birşeyle
anlayacağıda yok ki anlayabilecek biri zaten bunları yapmaz
düpedüz kızılcık çekiyor adamın canı son dönemdede g.t almış biryerlerden bana birşey olmaz diyor
Sosyal ağlarda paylaş

hehehehahaha

fasist komunist stalin

hadi buyur

komunizmin kendi yorumunun dogru oldugunu belirtip karsi dusunenleri sindirmis oldurmustur stalin

fasizm tek bir dusunceyi insanlara zorlamaktir

ideoloji tarzi olabilir ama yoentim bicimi degildir

fasizm in tek olayi kendinden abska dusunceleri bastirmaktir

benim dogrularimi ehrkes kabul edicek gerekirse guc kullanirim diyen insan fasisttir direk
Sosyal ağlarda paylaş

cicibebe said:
dagilinuleyn said:
o zannettigin adam kimse o degilim fakat

Faşizm Komunizm in zıttıdır evet.yani zıt kutuplarda yer alırlar.
Bana inanmıyorsan ansiklopedilere ve kitaplara bakabilirsin.

sana inanmıyorum, ansiklopedi ve kitaplara baktım onlar da sana inanmıyor

Ver linkini bende bakayım.yalan söyleme.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor gidiosun gece 3 te çıkıosun, adamın jipini ateşe veriosun = gg.

Eger apartmanın en alt katında her dairenin kendine ait bir odası veya çamaşır bölümü varsa adamın kısmınıda yakabilirsin.

Yok yakamam diorsna en azından çık arabasının lastikleri indir + camları kır.
Sosyal ağlarda paylaş

bi saniye şimdi kafam karıştı, faşizm uygulayan birisine komünist diyebilir miyiz? yani faşizm uyguluyosa zaten komünizmi yozlaştırmış ve bozmuştur, o artık komünizm olmaktan çıkmıştır sanki öyle geldi bana. uygulamada yapılanlarla teorik altyapıyı ayırmak gerek, tartışmanın üzerine ekstra bi yük bindirmeyin :)

ayrıca bence bu olayın faşizm olması için, devletin bu adamlara hiçbişey yapmaması gerekir, polisi savcısı falan da bu bahsettiğin magandalarla taraf oluyosa o zaman diyebiliriz ki bu faşizmdir.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:

ver linkini bende bakayım.yalan söyleme.

bu argümanını çürütmek için kaynak göstermeye ihtiyacım yok ki, komünist bir insan da insanları ezebilir ya da bunu savunabilir. sen wikipediayla haşır neşirdin sanırım gidip okusana orada buraya gelene kadar.
3 kere faşizm denince ortama damlamaktan da vazgeç artık konuyu saptırıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:
cicibebe said:
dagilinuleyn said:

Al canım

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yetememek
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yetersizlik
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
hehehehahaha

fasist komunist stalin

hadi buyur

komunizmin kendi yorumunun dogru oldugunu belirtip karsi dusunenleri sindirmis oldurmustur stalin

fasizm tek bir dusunceyi insanlara zorlamaktir

ideoloji tarzi olabilir ama yoentim bicimi degildir

fasizm in tek olayi kendinden abska dusunceleri bastirmaktir

benim dogrularimi ehrkes kabul edicek gerekirse guc kullanirim diyen insan fasisttir direk

Komunizm de tabiki dikta kullanıcaksındır oturtmak için.
HEr diktatör faşist degildir.
Atatürk faşist miydi?
tabiki degildi.

bu yüzden kavramları birbirine karıştırma.
faşizmin yönetim bir biçimi ,daha dogrusu bir rejim oldugunu en dandirik ansiklopediler bile yazar.
birde siyasal okuyormuşssun ,heralde genelde kantinde falan otuyorsun, faşizmin bir ideoloji oldugunu nasıl bilmezsin,tam bir saçmalık.

sana yararlı linkler.

"political ideology and mass movement that dominated many parts of central, southern, and eastern Europe between 1919 and 1945 and that also had adherents in western Europe, the United States, South Africa, Japan, Latin America, and the Middle East. Europe's first fascist leader, Benito Mussolini, took the name of his party from the Latin word fasces, which referred to a bundle of…"

http://www.britannica.com/eb/article-9117286/fascism

"Fascism is an authoritarian political ideology (generally tied to a mass movement) that considers individual and social interests subordinate to the interests of the state or party."

http://en.wikipedia.org/wiki/Fascism

sana daha ne kadar örnek verebilirim?daha istermisin?
Sosyal ağlarda paylaş

Adiemus said:
dagilinuleyn said:
cicibebe said:
dagilinuleyn said:

Al canım

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yetememek
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=yetersizlik

yetersizlik mi? ne alakası var?ben faşizmin komunizm in zıttıgı oldugunu söyledim, oda olmadıgını söyledi.

zıttı olmadıgını kanıtlaması için link istedim

sen bana "yetersizlik" hakkında link yolladın.

burda bu linki yolluyarak bile yetemeyenin kim oldugunu kendinin bile görmen lazım?

matematik işlemi ile mi anlatayım?

ben kanıtlıyorum.
kendi tezini kanıtlaması için bilgi istiyorum.bilgi kaynagını, gösteremiyor.
kim yetersiz burda?

hadi canım böyle ucuz numaraları başkasına yap .
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:
bi saniye şimdi kafam karıştı, faşizm uygulayan birisine komünist diyebilir miyiz? yani faşizm uyguluyosa zaten komünizmi yozlaştırmış ve bozmuştur, o artık komünizm olmaktan çıkmıştır sanki öyle geldi bana. uygulamada yapılanlarla teorik altyapıyı ayırmak gerek, tartışmanın üzerine ekstra bi yük bindirmeyin :)

ayrıca bence bu olayın faşizm olması için, devletin bu adamlara hiçbişey yapmaması gerekir, polisi savcısı falan da bu bahsettiğin magandalarla taraf oluyosa o zaman diyebiliriz ki bu faşizmdir.

evet o yuzden fasizm degil micro fasizm

macro fasizm i devlet micro fasizmi bireyelr yapar

ideolojiler kaliplasmis seylerdir ama insanalr fanatik oldugu icin uygulayislari farklilasir

dunay siyah beyaz degildir yani yada insanalr iyi veya kotu seklinde net ayrilamaz
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:
Abi sen niye hep akademik dayanağı olmayan, gerçeklikten uzak olma ihtimali yüksek kaynaklardan link veriyorsun? Wikipedia, sözlük falan? Fason işler bunlar, adam gibi kaynakla gelir misin?

wikipedia nin akademik dayanagı vardır,eger aşagıdaki aldıgı kaynaklara bakarsan.

www.brittanica.com a da bakabilirsin.onudamı adam gibi kaynaktan saymıyorsun.

ki üniverstede okuyup da fasizm bir ideoloji degildir diyen kişi totally losttur zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

sende bir ad hominem öğrenmişsin agzında çiklet gibi çiğniyorsun.

Hani 3 cü sınıftaki mızıkçı çocuklar ayar alınca zırlarlar ya "çelik ayna çelik ayna",

demekki o çocuklar bi 5-10 yıl sonra çelik aynayı bırakıp

"ad hominem, ad hominem" diye zırlıorlar.

bu arada içindeki kişiler loserdır muhattabım degildir dedigi bi yere 3üncü defa geri dönüp fake degilim die milleti kandırıp kendini zeki zanneden insanlar o "loserler" tarafından ayarı alıp alıp oturunca sonrada "ad hominem" bik bik bik deyince kimin "totally lost" oldugunu gösterdiler çok konuşmasınlar bari azıcık "dignity" leri kalmışken toz olsunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bleda said:
sende bir ad hominem öğrenmişsin agzında çiklet gibi çiğniyorsun.

Hani 3 cü sınıftaki mızıkçı çocuklar ayar alınca zırlarlar ya "çelik ayna çelik ayna",

demekki o çocuklar bi 5-10 yıl sonra çelik aynayı bırakıp

"ad hominem, ad hominem" diye zırlıorlar.

ad hominem i açıklarmısın bana?
Sosyal ağlarda paylaş

boşver şimdi komünizmi faşizmi victor.sen naapcan şimdi onu söyle.darbe olmasını beklemiycen heralde komşundan kurtulmak için. :P forumda "evet faşizm" "hayır komünizm" dense de senin için bişe değişmiycek sonuçta.

en iyisi savcılık yolu gibi şu an.bu arada maltepe de pek polise güven olmuyo.bizzat gördüm. arıyosun "adam kesiolar" diyosun 200 metre ötedeki karakoldan kimse gelmiyo.hani bi durum olursa polise pek güvenme.

şiddet yaş iş.delikanlı,güçlü kuvvetli adamsın giriştin adama diyelim.e zaten kendin diyosun adam deli diye,silah çekerse gg.sen saldırdığın için bi de "kendimi savundum" der; olay biter.
Sosyal ağlarda paylaş

dagilinuleyn said:
Xaenin said:
Abi sen niye hep akademik dayanağı olmayan, gerçeklikten uzak olma ihtimali yüksek kaynaklardan link veriyorsun? Wikipedia, sözlük falan? Fason işler bunlar, adam gibi kaynakla gelir misin?

wikipedia nin akademik dayanagı vardır,eger aşagıdaki aldıgı kaynaklara bakarsan.

www.brittanica.com a da bakabilirsin.onudamı adam gibi kaynaktan saymıyorsun.

ki üniverstede okuyup da fasizm bir ideoloji degildir diyen kişi totally losttur zaten.

Aşağıda verdiği kaynakların akademik dayanağı vardır, wikipedia'da okudum, haksızsın diyemezsin o yüzden, saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...