Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türban siyasi simge olsa da serbest kalmalı

eldar

Öne çıkan mesajlar

elaidi said:
gijo said:

bir dini övmek digerlerini karalamak degildir.
o senin art niyetin,yada düşüncendir.
ben beşiktaşlıyım,fenerbahçeyide takdir ediyorum artık,yada galatasarayi karalamışmı oluyorum beşiktaşı?

ornegin hristiyanlıgında övülecek bir sürü tarafı var bana göre.
müslümanlıgımı aşagılamış oldum ben?

dinleri birbirine rakip edenler utansın.yada sadece bir dine inananların aptal oldugunu düşünenler.

Abicim, dinler ve takımlar karşılaştırmalı örnek.

Süper.

+1 CHP türbanı topicinde de yazar benzeri bir sembol kullanıyor. Saçma...
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

Peygamber Muhammed'in varligina inandigini aciklamak ve ne ulu oldugunu vs. soylemek, ayni zamanda Hz. Isa ve Musa'nin dinlerinin artik gecersiz oldugu ve eski peygamberler oldugunu soylemek degil midir?

?

herkez kendi dinini istedigi gibi yaşar.
ben hz.Isa ve Musanın dinlerinin geçersiz olduguna inanmıyorum.ki kuranda öyle birşey yazdıgını zannetmiyorum.ayrıca türbana katılmıyorum+namaz kılmıyorum.
ben dinimi kendime göre yaşıyorum.

sende bunu anlarsan,herkezin dininin kendine oldugunu anlarsan o verdigin mühendislik terimlerini biraz aşıp felsefik yöne yanaşırsan anlıycan.
Sosyal ağlarda paylaş

yani çüş artık.
mevlana gibi bir alimi yetiştiren islam felsefesinin geldiği hale bakın.

yobazlara bakın, ne hale geldi insanlarımız ya, heryerde şeriatı savunan insanlar var. neymiş efendim allahın emri! peki şeriatın mantığı ne? o kadar kan dökmenin nesi güzel? onun yerine hapishanelerin mekanizmasına kafa yorun daha modern bir çözüm olsun. tabi bir örnek bu, ALLAHIN EMRİ! mantığına.. hay ben senin inancını..

beyninizi kullanın artık be, at gözlüklerinizi çıkartın. modernleşmenin ne olduğunu anlayın, daha da önemlisi kendi kültürünüzü bilin! milletinizi bilin! ulan cumhuriyetin ilk yıllarında kaç kişi vardı türban takan ülkede, hem ozaman türban sorunu da yokdu rahat rahat takabilirlerdi?! hayvan oğlu hayvanın teki saptırmış kuran-ı sonra başka bir takım hayvan evlatları sokmuş ülkemize, siz de kendi özünüzmüşcesine benimsediniz ha?!

görün artık, bu türbanı sadece kapalı zihniyetler içinden gelerek takıyor, geri kalanları da hayvan ailelerinin baskısıyla takıyor veya kocaları.

ve farkedin artık AKP dininizi ve inancısınızı sömürüyor, gündem sürekli türban türban! bir taşla iki kuş, hem adamlar eğitimli cahil yetiştirip kendi zihniyetinden insanları güzel yerleri getirip cumhuruyeti kısır bırakmış oluyor, hem de gündemi oyalamış oluyorlar, uyutuyorlar. biz bi uyanıyoruz aa vatan satılmış (aa pardon özelleştirilmiş), aa cumhuriyet yok edilmiş, şeriat devleti olmuşuz (aa pardon ılımlı islam)

gerçi kime laf anlatıyorum ki ben, zihniyet ortada...
adamlar daha kendi inandıkları din üzerinde düşünemiyor ki laiklik üzerine düşünsün.

iyi geceler, istediğiniz gibi gaz alabilirsiniz, ben de gazımla yazdım çünkü bunları, daha neler yazılırdı da accounta değmezsiniz

ha bu arada sayın türban yanlısı arkadaşlar, allahdan ölümüne korkun emi, kuran-ı sakın sorgulamayın, saçma mı, değil mi diye düşünmeyin, beyni kullanmaya gerek yok! sakın ha! çünkü kuran, kağıdın bile olmadığı dönemlerde bile aynen korunmuş, o kadar halife geçirmiş ama hiç üzerinde oynanmamış hiç bozulmamış ve türkçeye tercüme edilirken hiç saptırılmamıştır.. hadisler de öyle. aksini düşünmeyin, sakın ha!

çarpılırsın
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:
malik said:
valla uygulama olarak fransa ' daki laiklik de hiç iyi vaziyette değil.
montaire ' in , özgürlüklerin ülkesinde insanlar bir şey konuşamayacaksa , bir dini övemeyecekse bu laiklik anlayışında da bir problem var .
bir dini ovmek, diger dinleri karalamaktir.

o sebeple konusulmasinin tabu olmasi gereken tek sey bence.

yoo niye olsun ki , dinlerin açıkçası şu an birbirlerinden çok dinsizlikle derdi var bana göre .

bir kilise papazı çıkıp islam barış dinidir deyince bu o kadar hakaret modunda anlaşılmamalı bence .
Sosyal ağlarda paylaş

türban serbest kalmamalıyı savunmak yerine türban nedir, neden takılır, nasıl bir çevre gerekir, neden zıtlıklar bu kadar çoktur, neden insanlar birbirini damgalamaya, etiketlemeye bu kadar meraklıdır, basit bir kumaş parçasını nasıl bu kadar büyütebiliyoruz, zamanında sıcaklardan korunmak için örtünmenin doğru olup olmayacağını, günümüzde benzer işlevli daha modern, göze batmayan siyasi simge olmayan şeylerin bulunduğunu vs. anlatsak, konuşsak.

hani bişi değil, türbana harcanan parayla bir çok açın karnı doyardı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...