Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pokemon anlayışıyla bir oyun?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Pokemon çizgi filmindeki "yaratıkları topla, kendi tarzında eğit, birbiriyle savaştır" olayı ilginç geliyor bana.
Ama gameboy oyunu pek hoşuma gitmiyor.
Acaba bu tarzda hazırlanmış, gameboy oyunu gibi klasik japon rpg'si şeklinde yapılmamış, bildiğiniz bir oyun var mı?
Böyle pet eğitip, bulup savaştırabileceğim felan.
Ha, browser oyunları gibi sırf statstan ibaret birşey de olmasın.
Amatör oyun felan olabilir ama, indie felan.

İlla pokemon gibi fantastik, uçuk yaratıklar olmasına gerek yok, daha sıradan hayvanlarla da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ps one da digimon1 vardi orda 4 digimondan bi tanesini secip buyutuodukneye geliseceyi senin nasil egittiine bagliydi... sanal bebek gibi egitioduk yedirioduk tuvelete goturuoduk dovusturup lvl atlioduk vs vs... grafiklerde guzeldi... ps2 ye digimon 2 cikti o biraz daha farkliydi... elinde 3 tane digimon vardi final fantasy deki gibi sira tabanliydi oyun... yeni digimon yakalayip onlarla ilerleyebiliodun vs vs... bolum sonu boslar vardi onlarida yakalamak guzeldi... en azindan pcinde emilator varsa bi dene derim....
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz eski bir oyun ama tam olarak Zanzarah'ı tarif ettin Bone.

Yaratık toplamalı, yaratıklara xp alıp level atlatmalı vir oyun. Adventure oyunu combatlar yaratık savaştırmaca, yaratıkalra fairy deniyo, kombatlar onlarla, 100 küsür tane var, klasik taş ateş su vs diye gruplanmışlar, su ateşe karşı güçlü falan..

hemen bi resim

official site:
http://www.zanzarah.de/newsuk.php

Sosyal ağlarda paylaş

Quake3 motoruyla yapılmış, o zamanın oyunu. Benim gözüme hoş gözüküyo o zamanın grafikleri, ama beğenmeyen eski diyen olabilir diye uyardım, eski diye.

O ekrandaki kızı oynatıyoruz ve peri dünyasını kurtarmaya çalışıyoruz kötülerden, biraz adventure yanı var. Action yanı esas eğlenceli kısmı tabi. Combat irili ufaklı bazı arenalarda geçiyo. Bu arenalar FPS oyunlarını küçük 1vs1 haritaları gibi. Perilerin level atladıkça farklı saldırı ve savunma büyüleri satın alıp onlara veriyosun. Güzel bayağı, beni adventure kısmı baymıştı yol bulamamıştım. Aslında kursam mı şimdi ne.
Sosyal ağlarda paylaş

kfg said:
ps one veya ps2'in varsa, monster rancher serisini oneririm, cok zevkli oyundu ya =), komikti de eheh... cok acayip bi teknolojisi vardı bi de...

ps2 versiyonu varmı monster rancher'ın ?
Çok zevkli bir oyundu ya monster rancher . Metallica cd sinden Phoenix yaratmak fln çok zevkli oyundu ya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eternal Eyes var aklıma gelen PS1 için.

http://www.youtube.com/watch?v=aB_TXhfpQio

Aslında Final Fantasy'nin summon yapabildiğin oyunları da bu kategoriye girer. Falanca Guardian Force'nin şu skill'i seçilebilir olsun diye summon ede ede az uykusuz kalmamışımdır zamanında.

misal:

http://www.youtube.com/watch?v=PWaqRI-o20o
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:

ps2 versiyonu varmı monster rancher'ın ?
Çok zevkli bir oyundu ya monster rancher . Metallica cd sinden Phoenix yaratmak fln çok zevkli oyundu ya :)

ehehe, ben ps'deki monster rancher'ı oynamıstım bir tek, ama ps2'ye monster rancher 3'le 4 cıkmıs, bir de monster rancher evo diye birsey cıkmıs, ign'e gore evo dandik, ama 3 ve 4 ün puanları iyi yine =), hatta 3 te aynı anda birden fazla yaratık egitebiliyormussun, 4'te de maceralara falan cıkabiliyomussun =)... super oyun ya, o zaman cd'den yaratık yaratmasına "ohaaa, dunyanın en ileri teknolojisi olmalı buuu" diye bakıyodum eheh, kendimce cd ile yaratık arasında mantıklı bi bag kurmaya calısıyodum..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...