Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kulağımı deldirdim,sorular

Rakursi

Öne çıkan mesajlar

Kulağın enfeksiyon kapmasını sağlayan en önemli ilk neden su değdirmen. İlk bir hafta su değmesini engellemeye çalış. Başını eğip kulaklarına değdirmeden saçlarını yıka. En büyük ikinci nedense, küpenin yapıldığı alaşım. Özellikle hassas kulakların varsa cırtılabilir aman dikket. İki gün sonra küpeyi çıkartabilirsin. Delik yerleşene kadar yerine altın bir küpe tak. Ve bir ay kadar mıncıklayıp durma. Her kulak farklı tabi hassasiyet bakımından, pis tırnaklarında çizsen birşey olmaz belki ama garantiye al kardaş. Şakaya gelmez, kulağı yırtılan arkadaşlarım var bu yüzden.
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangibir kızarılık yoksa, sızlama, kaşıntı da yoksa. Hatta küpeyi takıp çıkarırken de en ufak bir acı duyulmuyorsa, senin kullak cillopmuş kardeş. İyi atlatmış. Birşey olmaz bundan sonra merak etme. Ama ben önlemimi alayım dersen, yapabileceğin en güzel şey bir süre hiç yoktan düşük ayarda bir altın küpe takman olabilir. Altın diyince sarı sarı düşünme, negzel pırıl pırıl griler var.
Sosyal ağlarda paylaş

@Dragonmax abi yanlış yerdesin =)

Onun dışında annem bi ara ben küçükken deldi kulağımı, ama o kadar az hatırlıyorum ki..

Ve hatırladığım kadarıyla da son 6 yıldır ne kadar bırakırsam bırakıyım ne kadar takmazsam takmıyım bir kaç ay boyunca bile olsun o delikler kapanmadı.

Ama mesela ikinci veya üçüncüyü falan açıyorum bazen kulağımda.

Gayet iğneyi yakıp temizleyip daldırıyorum sonra küpeyi falan takıyorum..Kapandıkça ve canım sıkıldıkça da açarım o delikleri.... Yani kısacası ; bırak oynaşma paso..İlk defa deliyorsan bir iki hafta döndür sonra istediğini yap

Dipnot : Çenem düştü nedense..

Edit : Aklıma KenshinHimura'nın lafı geldi :

"Erkek adamın delik sayısı bellidir hüleaan"
=P
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
elini yıka ve sık deliğin olduğu yerin şiş çevresini(öküz gibi sıkma,zorlama,biraz dene olmuyosa bırak) bak bakalım iltihap akıyo mu?Akıyosa günde 1 kere fln akıt(kanatmadan) ve antiseptik krem sür düzelene kadar..
baktın akmıyo,bekle 4-5 gün şişlik artıyo mu azalıyo mu diye.Azalıyosa bırak vücudun halletsin.artıyosa bi iki kere daha sıkmayı dene,baktın olmadı o küpe gg..Çıkar ve bırak iyileştirsin vücut deliği.O geçtikten sonra tekrar deldirirsin.
Benim kulaklarımda 5 delik var,ki 3 tanesini kuyumcuda,2tanesini sevgi yolunda(sokağın ortasında) deldirmiştim,sadece 1 tanesi iltihaplanmıştı onu da böyle geçirmiştim.Ayrıca telaşlanma,en fazla delik kapanır.Kulağın düşecek değil ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...